جندی شاپور (البرز)

علمی فرهنگی

صنعت ترابری در آستانهٔ تحول بزرگی است. فناوری هایپرلوپ عبارت است از واگن‌هایی که با نیروی مغناطیسی در تونل ویژه‌ای معلق می‌شوند و با سرعتی حدود ۳۰۰ متر برثانیه حرکت می‌کنند. بناست نخستین خط این فناوری از همینجا آغاز به کار کند.

 

هارج دالی‌وال، مدیر اجرایی پروژهٔ هایپرلوپ خاورمیانه و هند درباره این فناوری تازه می‌گوید:‌‌ «هایپرلوپ در واقع نوعی تلفیق جالب از مهندسی هوافضا، و راه‌آهن سریع‌السیر است. تونلی که هوای درونش تخلیه شده حس حرکت در فضا را دارد. در این محیط واگنی جای می‌دهیم به نام پاد که با نیروی مغناطیس معلق می‌شود. بعد این واگن را با موتور القایی خطی به حرکت در می‌آوریم که این امکان را می‌دهد که در محیطی امن به سرعتی بسیار بالا برسیم.»

 

هارج معتقد است که این فناوری کاملا عملی است. کارشناسان در آزمایش اولیه این پروژه، در پانصد متر اولیه حرکت، به سرعت ۴۰۰ کلیومتر بر ساعت رسیده‌اند و از نظر تئوریک تردیدی ندارند که به سرعت ۱۱۰۰ کیلومتر درساعت خواهند رسید. آنان معتقدند این پروژه تا سال ۲۰۲۷ بهره‌برداری می‌رسد.

هارج فرآیند یک سفر آینده را چنین توصیف می‌کند:‌ «تصور کنید سوار بر ماشین خودتان وارد واگن هایپرلوپ می‌شوید و هزاران کیلومتر آنطرف‌تر خارج می‌شوید و ماشین شما را به منزل می‌رساند. این نوع جابجایی، هدفِ نهایی سفر بی‌توقف است که رسیدن به آن، مقصود ما برای ۱۵ سال بعد است.»

دیدگاه بلندمدت در دوبی آن است که بندری متصل به اطراف ایجاد شود. یعنی از ابوظبی تا ریاض را در ۴۸ دقیقه، و از دوبی تا ابوظبی را در ۱۲ دقیقه بتواند پیمود.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:صنعت ترابری ,فناوری هایپرلوپ ,نیروی مغناطیسی , پروژهٔ هایپرلوپ خاورمیانه و هند,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

طول بال بزرگ‌ترین هواپیمای جهان که ساخت شرکت استراتولانچ است به ۱۱۷ متر می رسد؛

این در حالی است که طول بال ایرباس ۳۸۰ که بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان است تقریبا ۸۰ متر است. این هواپیمای بزرگ شش موتور دارد که ساخت  شرکت پرت اند ویتنی است. پرت اند ویتنی از قوی‌ترین سازندگان موتور هواپیما در جهان است که تنها شرکت جنرال الکتریک می‌تواند با آن رقابت کند.

موتور استفاده شده در این هواپیمای غول پیکر PW4000 نام دارد. دو موتور شبیه این مدل، در دوربردترین هواپیما جهان (بوئینگ ۷۷۷ ) به کار گرفته شده است.

طراحی بدنه این هواپیما هم کمی غیرمعمول است، دو بدنه در این هواپیما استفاده شده و میانه هواپیما هم خالی است؛ اما چرا ؟

چند ماه قبل از طرحی مشابه برای وی‌اس‌اس یونیتی استفاده شده بود. شرکت ویرجین گلکتیک قصد دارد با وی‌اس‌اس یونیتی سفر تفریحی به فضا را آغاز کند. این هواپیما به مرز فضا هم نزدیک شده بود. وی‌اس‌اس یونیتی توسط وایت‌نایت‌تو حمل می‌شود. این هواپیما شبیه هواپیمای ساخته شده توسط شرکت استراتولانچ (بزرگ‌ترین هواپیمای جهان ) است.

شرکت استراتولانچ همانند شرکت ویرجین گلکتیک قصد دارد با این هواپیما فضاپیماهای آینده را تا ارتفاع بالایی حمل کند. این هواپیما می‌تواند تا ارتفاع ۱۷ هزارپایی اوج بگیرد. پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر، فضاپیما جدا و با روشن کردن راکت‌های خود راهی فضا می‌شود.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بزرگ‌ترین هواپیمای جهان, هواپیمای غول پیکر PW4000,شرکت استراتولانچ ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان با سبقت گرفتن از رقیب ژاپنی خود، تویوتا، به پرفروش‌ترین خودروساز جهان تبدیل شده است.

 

سال گذشته تویوتای ژاپن با فروش ده میلیون و ۱۷۵ هزار خودرو در جهان توانسته بود برای چهارمین سال متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را از آن خود کند.

هفته گذشته فولکس واگن با انتشار تازه‌ترین آمار فروش خود در سال گذشته میلادی اعلام کرد این خودروساز توانسته حدود ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند.

 

تازه ترین آمار فروش فولکس واگن در حالی اعلام شده که این خودروساز با اتهام‌هایی در زمینه "دستکاری" در تست‌های میزان آلایندگی خودروهایش دست به گریبان بوده است.

دو سال پیش در پی تحقیقاتی توسط مسئولان آمریکایی، فولکس واگن به نصب نرم‌افزاری بر روی حدود ۱۱ میلیون خودرویش در سراسر جهان اذعان کرد.

این نرم‌افزار پنهانی برای فریب دادن سیستم های آزمایش میزان آلایندگی آنها نصب شده بود.

آئودی، پورشه و اشکودا از دیگر محصولات این خودروساز آلمانی هستند.

افزایش تقاضای خرید خودرو در چین باعث شده فروش محصولات فولکس واگن به مشتریان چینی نزدیک به ۴ درصد افزایش یابد. در کشورهای دیگر هم وضعیت فروش مشابه است.

به عنوان مثال در سوئد خودروی گلف که محصول فولکس واگن است محبوب‌ترین خودرو در سال ۲۰۱۶ در میان رانندگان سوئدی نام گرفت.

گلف در سال گذشته مجموعا سهمی ۵.۹ درصدی از اتومبیل های فروخته شده در سوئد را از آن خود کرد و ولوو با ۵.۷ درصد (که شامل سه مدل مختلف بود) سهم دوم را داشت.

آخرین باری که ولوو در صدر این جدول نبود سال ۱۹۶۲ بود زمانی که مدل بیتل فولکس واگن پرفروش‌ترین شد.

فروش محصولات تویوتا که حالا تبدیل به دومین خودروساز پرفروش جهان شده است در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود دو دهم درصد رشد داشت.

به نظر می‌رسد آهنگ کند این رشد با رکود صنعت خودروسازی در آمریکا مرتبط باشد.

گزارش سالانه فروش خودروی شرکت جنرال موتورز آمریکا هفته آینده اعلام خواهد و بعید بنظر می‌رسد این خودروساز بتواند از دو شرکت فولکس واگن و تویوتا پیشی بگیرد.

جنرال موتورز در سال ۲۰۱۵ میلاد عنوان سومین خودروساز بزرگ جهان را از آن خود کرده بود.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فولکس واگن ,تویوتا,پرفروش‌ترین خودروساز جهان,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

در سال ۲۰۱۵ شرکت فولگس واگن سعی کرد تا به بزرگترین ترین خودروساز جهان بدل شود این شرکت در شش ماهه اول سال ۲۰۱۵ هم توانست از تویوتا که چندین سال بزرگترین خودرو ساز جهان بود پیشی گیرد.

اما در نهایت با رسوایی‌های به بار آمده توسط این شرکت، باز هم تویوتا توانست بزرگ‌ترین خودرو ساز جهان در سال باشد.

وقتی مشخص شد فولکس واگن با استفاده از روشی سعی کرده سازمان‌های مسئول کنترل آلودگی هوا را دور بزند این گروه عظیم به لرزه افتاد.

داده‌های چندین پژوهشگاه و چند سازمان غیردولتی حکایت از آن دارد که فولکس واگن تقلبی بزرگ در زمینه محیط زیست انجام داده‌است. برخی خودروهای این شرکت تا ۱۵ برابر بیشتر از سطح استاندارد آلایندگی در آمریکا اکسید نیتروژن تولید می‌کردند حال آنکه مهندسان فولکس واگن، خودرو را طوری طراحی کرده بودند که در زمان تست آلودگی، میزان آلودگی خودرو در حد استاندارد باشد.

با بر ملأ شدن این تخلف بزرگ، سهام فولکس واگن به شدت دچار افت شد به گونه‌ای که طی دو روز ۳۵ درصد از ارزش سهام فولکس واگن از دست رفت. با ادامه بحران در فولکس واگن مدیر عامل گروه فولکس واگن و جمعی از مدیران ارشد این شرکت یا استعفا دادند یا کنار گذاشته شدند.

با چنین رخدادی در فولگس واگن بود که تویوتا حتی با وجود افت میزان تولیدش توانست همچنان بزرگ‌ترین خودرو سازان جهان بماند.


میزان تولید تویوتا در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار دستگاه گزارش شده است این آمار نشان می‌دهد میزان فروش این شرکت نسبت به سال ۲۰۱۴ اندکی افت دارد. بحران در شرکت فولکس واگن، سبب شد این شرکت آلمانی ۹ میلیون و ۹۳۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۵ به فروش رساند و در رتبه دوم قرار گیرد.

در رتبه سوم هم شرکت جنرال موتورز قرار گرفت. شرکتی که پیش از بحران مالی در ایالات متحده بزرگترین خودرو ساز جهان بود. این شرکت هم اکنون پس از چندین سال تجدید ساختار از وضعیت بحرانی در آمده و در حال رشد کردن است. در سال ۲۰۱۵ شرکت جنرال موتورز با حجم فروشی معادل ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در ردیف سوم شرکتهای خودروسازی پرفروش در دنیا قرار گرفت.

تویوتا بزرگترین خودرو ساز جهان در سال ۲۰۱۵ سعی در توسعه سیستم‌های اتوماتیک رانندگی داشت. اما بزرگترین درخشش این شرکت در زمینه تکنولوژی در این سال معرفی خودرویی با سوخت هیدروژن بود.

خودرو تویوتا میرای که از سوخت هیدروژن استفاده می‌کند در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. هیدروژن یکی از فراوان‌ترین عناصر در طبیعت است. با سوختن هیدروژن هم تنها آب تولید می‌شود. شرکت‌های مختلفی از جمله تویوتا با روش پیل سوختی سعی در استفاده از هیدروژن در خودرو دارند که Mirai اولین محصول تجاری شده این روش است.

این خودرو با یک باک پر هیدروژن، قادر است ۵۰۲ کیلومتر را طی کند. قدرت موتور الکتریکی این خودرو ۱۵۲ اسب بخار است. در این خودرو هیدروژن که در مخازنی با فشار ۷۰ مگا پاسکال (۷۰۰ برابر فشار هوا) ذخیره شده به سمت واحد پیل سوختی حرکت می‌کند در این واحد هیدروژن با اکسیژن هوا مخلوط می‌شود و حاصل این واکنش تولید آب و برق است. برق توسط موتور الکتریکی برای حرکت دادن خودرو مصرف می‌شود وآب هم از اگزوز خودرو خارج می‌شود. در هنگام فشار بر روی پدال گاز در حالت درجا، اگر لیوانی را جلوی اگزوز خودرو بگیرید بعد از مدتی از آب پر می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو ۹ ثانیه و قیمتش ۶۰ هزار دلار است.

اما شرکت تویوتا که طی چهار سال گذشته بزرگ‌ترین تولید کننده خودرو در جهان بوده و همچنان پرچمدار بسیاری از ابتکارات مهندسی در صنعت خودرو مانند خودروهای هیبریدی و هیدروژنی است چگونه شکل گرفته است ؟

شرکت تویوتا در واقع ریشه‌اش به یک شرکت نساجی باز می‌گردد. ساکیشی تویودا بنیاین گذار شرکت تویوتا در سال ۱۸۹۴ یک دستگاه بافندگی ابداع می‌کند که این ابداع سرچشمه شکل گیری تویوتا می‌شود.


با اتکا به این ابداع وی در سال ۱۹۲۶ کارخانه ریسندگی تویودا را تأسیس می‌کند. سه سال بعد با فارغ التحصیل شدن کیشیرو پسر ساکیشی تویودا از رشته مهندسی مکانیک، اولین جرقه‌های تغییرات آینده به سمت خودرو سازی در شرکت ریسندگی تویو دا زده می‌شود.

وی در سال‌های تحصیل در رشته مکانیک رؤیا ساخت اتومبیل در ژاپن را در سر داشت.

در سال ۱۹۳۰ کیشیرو تحقیق بر روی موتورهای گازوئیلی را آغاز کرد. این تحقیقات سبب اعتراض مدیران محافظه کار شرکت می‌شود، اما کیشیرو بر روی خواست خود تاکید می‌کند و در سال ۱۹۳۳ دپارتمان اتومبیل را در قسمت کوچکی از کارخانه ریسندگی پدر، راه‌اندازی می‌کند. هدف او تولید اتومبیل‌های مناسب با شرایط ژاپن بود.

در سال ۱۹۳۵ اولین کارخانه خودروسازی تویوتا، آغاز به کار کرد و سال بعد، لوگوی تویودا به تویوتا تغییر داده شد. تلاش و همت کیشیرو تویودا باعث شد، که از دل کارخانه پدر، کارخانه جدید خودروسازی تأسیس شود. بلافاصله پس از راه‌افتادن شرکت جدید، روش‌های نوینی در مدیریت و اداره کارخانه، به کار گرفته می‌شود.
کیشیرو تویودا جوان در کارخانه ریسندگی پدرش ساکیشی تویودا، با ایده استفاده از نوار نقاله، خط مونتاژ تولید موتور گازوئیلی کوچکی را، با کمک مهندسان جوان دیگر راه‌انداخت. پدر کیشیرو معتقد بود، هیچ فرایندی را نمی‌توان کامل نامید و همیشه جایی برای بهبود وجود دارد و همین اندیشه بهبود بود، که فرایند کایزن یا بهبود مستمر را در تویوتا نهادینه کرد.

تأسیس شرکت جدید تولید خودرو در گوشه کوچکی از کارخانه ریسندگی پدر، اندیشه ساده و جمع و جور کارکردن و بی‌ریخت و پاش بودن و آراستگی محیط کار را، در ذهن و دل کارکنان شرکت جدید، جا داد و بدین ترتیب شرکت خودروسازی تویوتا، مدل سیستم تولیدی خاص خود را، به دنیا عرضه کرد. بنیان سیستم تولید تویوتا، فلسفه حذف کامل اتلاف‌هاست! کیشیرو معتقد بود، شرایط ایده‌آل برای تولید وقتی است، که ماشین آلات و افراد با هم کار کنند، تا بدون هیچ‌گونه اتلافی ارزش افزوده ایجاد شود.


در سال ۱۹۴۰ مرکز تحقیقات تویوتا برای طراحی جدیدترین خودروها ساخته شد البته این مرکز طراحی طی حدود دو دهه بیشتر مرکزی بود که خودروهای خارجی را کپی می‌کرد و در اصل این مرکز یک واحد مهندسی معکوس بود.

با اینکه تویوتا در ابتدا بیشتر یک شرکت کپی کار بود تا یک شرکت خلاق اما اصول مدیرتی درست، هر روز سبب رشد این شرکت می‌شد. یکی از ایده‌های مدیریتی که سبب رشد تویوتا شد ایده کایزن است.

ایده کایزن توسط اونوتایشی، یکی از مهندسان خلاق تویوتا ، ابداع شد. تایچی اونو، پیشتاز سیستم تولید تویوتا در دهه ۱۹۵۰، بر این باور بود، که بزرگترین مشکل وقتی است، که هیچگونه مشکلی وجود نداشته باشد. او به طور مستمر به کارکنان می‌گفت به هر موضوعی که برخورد می‌کنید، پنج بار بپرسید «چرا؟» مثالی که خود او می‌زد؛ یک دستگاه جوشکاری بود، که در وسط کار متوقف می‌شود و با این پنج پرسش، ریشه مشکل پبدا می‌شود و این پنج سؤال به این ترتیب هستند.
چرا دستگاه متوقف شد؟ زیرا از مدار آن بیش از حد بار کشیده شده و فیوزش سوخته است.

چرا از مدار بیش از حد بار کشیده شده؟ زیرا یاتاقان‌ها به خوبی روانکاری نشده بودند.چرا یاتاقان‌ها خوب روانکاری نشده بودند؟ زیرا گردش پمپ روغن ناقص صورت می‌گیرد. چرا گردش روغن به خوبی صورت نمی‌گیرد؟ زیرا خروجی آن با آشغال‌های فلزی مسدود شده است.
چرا خروجی آن مسدود شده است؟ زیرا فیلتری روی پمپ وجود ندارد.
بدین ترتیب پاسخ مشکل پیدا می‌شود. گرچه ابداع‌گر اصل پنج چرا، ساکیشی تویودا بود، ولی اونو این اصل را توسعه داد. اونو معتقد بود، علت ریشه‌ای مشکلات را کشف کردن، خود عامل و کلید حل مشکلات بعدی است.
این پرسشگری نهادینه شده در مدیران و مهندسان تویوتا سبب رشد هر روزه این شرکت است اصولی که از روز تأسیس این شرکت تا امروز اصول بنیادین این شرکت را شکل داده‌اند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تویوتا ,فولگس واگن ,میزان تولید تویوتا,بزرگترین خودرو ساز جهان ,کیشیرو تویودا , فرایند کایزن,بهبود مستمر,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

۶۶امین نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت با هزار غرفه از ۴۰ کشور و ۲۰۰ نوآوری روز پنج‌شنبه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) آغاز می‌شود. دو روز قبل از گشوده ‌شدن درها به روی عموم، مرسدس بنز با ارائه این خودرو که دارای آیرودینامیک هوشمند است، غوغا کرد.

در علم دینامیک محاسبه نیروی "درگ" وارد بر یک جسم در حال حرکت در یک سیال را با نماد‌های " cd، cx و cw" نمایش می‌دهند. هرچه میزان "cw" کمتر باشد، جسم برای حرکت به سوخت یا نیروی کمتری نیاز دارد. آیرودینامیک این لیموزین اسپرت چهارنفره مرسدس بنز در حالت معمولی دارای "cw" به میزان ۲۵/ ۰ است.

به محض این‌که راننده بر روی صفحه دیجیتال، علامت آیرودینامیک را فعال کند یا سرعت خودرو بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت بشود، میزان "cw" آن از ۲۵/ ۰ به ۱۹/ ۰ کاهش پیدا می‌کند که به گفته "هولگر هوتزن‌لاوب"، طراح مرسدس ‌بنز، یک رکورد جهانی است.برای کاهش میزان "cw" فرم این خودرو هوشمند، در حال حرکت تغییر می‌کند و ۴۰ سانتیمتر بر طول آن افزوده می‌شود که برای این وضعیت از شش قطعه متحرک استفاده می‌شود.

 

همزمان "قالپاق" ستاره‌گونه این مرسدس بنز به گونه‌ای طراحی شده که در سرعت بالای ۸۰ کیلومتر بصورت اتوماتیک و تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز به شکل مسطح در‌می‌آید.انقلاب خودروهای هوشمند و "خودران" تازه در آغاز راه خود است. مرسدس بنز "F015" که در آغاز سال جاری میلادی در لاس وگاس به نمایش درآمد، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.

مرسدس بنز سازنده اولین کامیون‌خودران با نام "Future Truck 2025" در جهان است. این کامیون‌خودران پس از اولین آزمایش در جاده و اتوبان، حال در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش عموم گذاشته شده است.

البته هنوز چارچوب‌های تکنیکی و قضایی استفاده از این کامیون آماده نیستند. طبق قوانین، خودروهای خودران باید دارای یک راننده باشند که بتواند در صورت لزوم هر لحظه کنترل خودرو را بدست بگیرد.

سال‌ها ‌در مورد تولید مرسدس بنز "اس کلاس کروکی" گمانه‌زنی می‌شد. مرسدس بنز بالاخره به این گمانه‌زنی‌ها پایان داده و اولین بنز اس کلاس کروکی را در نمایشگاه فرانکفورت عرضه می‌کند.

dw
ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بنز,۶۶امین نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت,مرسدس بنز "F015",مرسدس بنز "اس کلاس کروکی",, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

کمپانی مرسدس بنز از جدیدترین خودروی مفهومی خود در نمایشگاه CES 2015 پرده برداشت. این خودرو که F 015 Luxury in Motion نام دارد مملو از فناوری های نوین است.

به گزارش جی پلاس، مرسدس بنز F 015 Luxury in Motion کانسپت یا لوکس متحرک، از یک طراحی عجیب، فانتزی و آینده‌نگرانه برخوردار است. در همان نگاه نخست احتمالاً به یاد فیلم‌های تخیلی خواهید افتاد.

جلوپنجره بزرگ همانند دهان ماهی با شبکه‌های سه‌بعدی الماسی شکل که همگی به مرکز و نشان ستاره بنز اشاره دارند، با چراغ‌های خاص LED ادغام شده است. چراغ‌ها هر کدام شامل پنج طبقه بوده و احتمالاً از جانوران الهام گرفته شده‌اند.

چراغ‌های عقب از دو بخش تشکیل شده‌اند. یک قسمت باریک نواری شکل و یک قسمت با لامپ‌های LED متعدد در سپر که قادر است حتی عناوینی نظیر STOP را به نمایش بگذارد.

پوزه بسیار کوتاه خودرو، شکلی منحصر به فرد بدان بخشیده است. اما همین ترفند باعث شده تا نهایت استفاده از فضای داخلی مقدور گردد.

دو موتور الکتریکی روی محور عقب این خودرو قرار گرفته‌اند که در بالاترین حد می‌توانند ۲۷۲ اسب بخار نیرو تولید کنند اما در حالت عادی تنها یک خروجی پایدار ۱۶۳ اسبی ارائه می‌شود. یک پیل سلول سوختی هیدروژنی وظیفه تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز این موتورها را بر عهده دارد.

همچنین یک باتری ولتاژ بالا می‌تواند قدرت اضافی را در کوتاه مدت فراهم سازد. شتاب صفر تا صد این خودرو تنها ۶٫۷ ثانیه است که برای چنین خودرویی با ابعاد بزرگ بدنه و موتور الکتریکی، رقمی بسیار مطلوب است. نهایت سرعت آن هم به ۲۰۱ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

مرسدس F 015 در بدنه و شاسی از ساختاری آلومینیومی بهره می‌گیرد. همچنین فولاد با مقاومت کششی بالا و فیبر کربن نیز در قسمت‌های مختلف آن بکار رفته‌اند. ویژگی یکپارچه ساختاری این خودرو ترکیبی خاص ایجاد کرده‌اند که در قسمت اتصال شیشه به بدنه احتمالاً ملهم از خودروی کلاسیک کانسپت لانچیا Sibilo برتونه می‌باشند. فرم درب‌های خودرو با زاویه باز شدن ۹۰ درجه‌ای و در نبود ستون B یک دسترسی بسیار آسان به فضای داخلی و سهولت هرچه بیشتر در سوار و پیاده شدن را سبب می‌شود.

درون کابین فضایی بسیار وسیع و دل‌باز فراهم آمده که چهار صندلی انفرادی سطلی شکل با طراحی بسیار شکوهمند در آن به چشم می‌خورند. برای ایجاد یک محیط لوکس و درعین‌حال مدرن، از ترکیبی از چرم، چوب، فلز و شیشه برای پوشش فضای داخلی استفاده شده است. کف کابین با روکش چوبی و کاملاً مسطح است. بعلاوه فاصله طولانی بین دو محور نیز همراه با فرم بدنه، کمک کرده‌اند تا بیشترین فضای پای ممکن برای سرنشینان این خودرو فراهم گردد.

کانسپت لوکس متحرک F 015 بنز دارای طولی معادل ۵۱۲ سانتی‌متر است که تنها ۲٫۵ سانتی‌متر از کلاس اس کوتاه‌تر است و عرض ۲۰۱٫۷ سانتی آن نیز حدود ۱۰ سانتی‌متر، عریض‌تر از سدان لوکس و بزرگ کلاس S می‌باشد. ارتفاع آن ۱۵۲ سانتی‌متر است که ۳٫۳ سانتی‌متر بلندتر از کلاس اس می‌باشد و نهایتاً فاصله بین دو محور آن هم ۳۶۱ سانتی‌متر است که در بین خودروهای سدان یک رکورد محسوب می‌شود و معادل با وانت فورد F-150 دوکابین است. هنر طراحی این خودرو باعث شده تا ابعاد آن چندان هم بزرگ به نظر نرسد. نکته جالب دیگر، قرارگیری این بدنه غول‌پیکر روی چرخهای عظیم ۲۶ اینچی می‌باشد.

دوربین‌های استریو و سنسورهای رادار، به طور دائمی به نظارت اطراف خودرو مشغول‌اند. بدین ترتیب ایمنی این خودرو در بالاترین سطح قرار خواهد گرفت. بعلاوه رانندگی هوشمند و خودکار بدون دخالت انسان از دیگر ویژگی‌های این خودرو است.

نمایشگر سرتاسری داشبورد و تمامی کنترل‌های لمسی به بهترین شکل ممکن، فضای مدرن خودرو را نمایان می‌کنند. حتی روی پنل دربها نیز با نمایشگرهای لمسی بسیار بزرگ پوشانده شده است.

منبع:fararu-گردآوری :آقای مجتبی ابراهیمی

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: F 015 بنز,مرسدس F 015 , مرسدس بنز F 015 Luxury in Motion,نمایشگاه CES 2015,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 
ماجراي BMW در خيابان‌هاي تهران ريشه در تاريخ اين شهر دارد. در سال‌هاي دهه 60 و حتي اوايل دهه70، BMW‌هاي قديمي هنوز در شهر اتومبيل قشر مرفه محسوب مي‌شدند.
بعدها برندهاي ژاپني و كره‌اي شهر را زير چرخ‌هاي‌شان گرفتند اما ميان جوان‌ها گروهي ظهور كردند كه 2002 BMW را با ديزاين اسپرت زيباترين خودروي جهان مي‌دانستند. اين روزها كه جديدترين مدل‌هاي BMW در تهران نگاه‌ها را خيره مي‌كنند، از BMW تمام خاطرات گذشته هم تكرار مي‌شود؛ تنها پس از مرور اين همه خاطره با BMW در شهر است كه خبر «طراح BMW يك ايراني است» آدم را شگفت‌زده مي‌كند! با آقاي نادر فقيه‌زاده، طراح شركت معروف BMW آشنا شويد. زندگي يك ایرانی موفق در صنعت خودرو نادر فقيه‌زاده، متولد 1977 يعني همان 1355 در تهران است. وقتي 9 ساله بود به همراه خانواده‌اش راهي كشور آلمان شد.
 
 
بعد از گرفتن ديپلم به دانشگاه رفت و مدرك فوق ليسانس خود را در رشته طراحي خودرو از دانشگاه فورتزهايم Pforzheim آلمان دريافت كرد. او دوره طراحي صنعتي را در كمپاني مرسدس بنز گذراند و از همان‌جا همكاري خود را با شركت‌هاي بزرگي همچون مرسدس بنز و BMW آغاز كرد. در سال 2001 به گروه طراحان BMW پيوست و كريس بنگل معروف، بزرگ‌ترين طراح تاريخ BMW كسي بود كه نادر فقيه‌زاده را مستقيما به تيم طراحي آن شركت برد. نادر در سال 2001 درجه كارشناس ارشد را در طراحي خودرو از آن خود كرد و از آن پس در مسابقات طراحي خودرو در شركت BMW حضور فعال داشت. او امتياز طراحي چندسري از اتومبيل‌هاي اين كمپاني بزرگ را نيز از آن خود كرده است. طراحي داخلي سري 7 BMW و طراحي بدنه نسل جديد سري 6 همان كمپاني از جمله كارهاي او در اين زمينه است. فقيه‌زاده اكنون يكي از 20 طراح مشهور BMW به حساب مي‌آيد و در كنار طراحان بزرگي همچون Adrian von Hooydonk، Karim habib و... كار مي‌كند.
 
 
راه يافتن نادر به شركت‌هايي همچون بنز و BMW خيلي دور از ذهن نبود. در پايان هر ترم تحصيلي، نمايشگاه‌هايي از كارها و پروژه‌هاي دانشجويان در دانشگاه محل تحصيل او برگزار مي‌شد و مهمانان شناخته شده و صاحبنامي از شركت‌هاي بزرگ خودروسازي آلمان از آن نمايشگاه‌ها ديدن مي‌كردند. دانشجوي ترم چهار فوق‌ليسانس طراحي خودرو بود كه در يكي از همين نمايشگاه‌ها از سوي 2شركت بزرگ BMW و پورشه به همكاري دعوت شد. او به‌دليل علاقه بيشتري كه به طراحي‌هاي BMW داشت اين شركت را انتخاب كرد.
 
 
او هم‌اكنون 2سري طراحي توليد شده در بازار دارد، سري6 و 7 BMW. اگرچه شركت BMW معتقد است طراحان داخلي خودرو نبايد به طراحي بدنه بپردازند و طراحان بايد در يك زمينه متمركز شوند اما نادر توانسته توانايي خود را در هر 2 بخش طراحي داخلي و طراحي بدنه به نمايش بگذارد و اين امتيازي است كه هر طراحي از آن برخوردار نيست.
 
 
طراحان BMW سرمايه‌هاي اين شركت هستند؛ آن‌ها بايد بسيار رازدار باشند و در مورد فعاليت‌هاي بخش طراحي شركت با كسي صحبت نكنند؛ نادر هم بسيار رازدار است و به همين دليل تا‌كنون كمتر از او چيزي خوانده يا شنيده‌ايد. يك دانشجوي طراحي صنعتي وقتي طرح‌هاي جديد BMW را با دقت مشاهده مي‌كرد امضاي شخصي به نام نادر توجه او را به‌خود جلب كرد و نادر فقيه‌زاده از آنجا شناسايي شد.
 
منبع :baharnews
ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:نادر فقيه‌زاده,طراحي خودرو,خودروسازي,سري6 و 7 BMW,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

مدل جدید هوندا CR-Z، اتومبیلی با امکاناتی جدید چون بلوتوث، دوربین های ایمنی، گسترش دید آینه راننده، ورودی USB، تنظیم سطح خودکار و سوئیچ بدون کلید که از قیمت ۲۰۹۳۵ دلار راهی بازار خواهد شد.

این خودروی زیبا که در سال ۲۰۱۵ به بازار می آید شش دنده دستی خواهد داشت که نسبت به مدل سال گذشته اش ۱۵۰ دلار گران تر شده است.

در ابتدای سال ۲۰۱۵ هوندا فروش محصول جدیدش را تقریبا آغاز خواهد کرد که موتوری ۱۳۰ اسب بخار CVT دارد.

در سال ۲۰۱۰ بود که خبرنگاران و کارشناسان بعد از روبرو شدن با موتور های CR-Z  حیرت زده شدند که رویCRX  هاچ بک سوار شده بود. این موتور به اندازه کافی سبک نبود و نمی توانست با اضافه شدن تجهیزات تزئینی، برای اسپورت کردن خودرو، بازده خوبش را نگهدارد.

هوندا تلاش کرده تا پاسخ خبرنگاران را بعد از گذشت ۱۵ سال بدهد و با خودروی جدیدش، نواقص قبلی را جبران کند.

این خودرو همچنین در سیستم ترمز های جلو شاهد تغییراتی بوده است. اما چرخ های بزرگتر و نوع جدیدی از کلاج های نوین روی این خودرو می تواند دلیلی محکمی برای هوندا سواران باشد تا یک بار دیگر به این کمپانی اعتمادشان را نشان دهند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:هوندا ,مدل جدید هوندا CR-Z,هاچ بک,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

به گزارش ایسنا، در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی که در آمریکا برگزار شد، تیم "هاوین ۲" به عنوان نماینده ایران با کسب مقام هشتم در بین ۳۳ تیم، به عنوان بهترین تیم مسابقات و تیم اول آسیا شناخته شد. تیم‌های دانشگاه‌های میشیگان، مینه‌سوتا و آیووا مقام‌های اول تا سوم این مسابقات را کسب کردند و تیم "هاوین ۲" نیز موفق شد در بخش رقابت فنی، بهترین سیستم دینامیک و تعلیق خودرو را به خود اختصاص دهد.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودروهای خورشیدی,تیم "هاوین ۲" ,خودرو,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

2009 Lagonda Concept picture - doc338081

بقیه تصاویر در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کانسپت Aston Martin Lagonda,اتومبیل,خودرو,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

نگاهی به این هیولاهای سرعت می اندازیم.

پرسرعت‌ترین خودرو در جهان بوگاتی ویرون سرعت 431.072 کیلومتر در ساعت

1-پرسرعت‌ترین خودرو در جهان بوگاتی ویرون سرعت 431.072 کیلومتر در ساعت

Hennessey Venom GT سرعت 427.6 در ساعت و شتاب از صفر تا 300 13.63 ثانیه است.

2-Hennessey Venom GT سرعت 427.6 در ساعت و شتاب از صفر تا 300 13.63 ثانیه است.

Koenigsegg Agera R  سرعت 420 کیلومتر در ساعت شتاب از صفر به 100 کیلومتر در 2.7 ثانیه

3-Koenigsegg Agera R سرعت 420 کیلومتر در ساعت شتاب از صفر به 100 کیلومتر در 2.7 ثانیه

 

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پرسرعت‌ترین خودروها در دنیا,بوگاتی ویرون ,3-Koenigsegg Agera R,2-Hennessey Venom GT ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

محققان یک دوچرخه دوستدار محیط زیست طراحی کرده اند که هنگام حرکت در خیابان هوا را تصفیه می کند.

دوچرخه تصفیه هوا توسط محققان در شرکت ساخت و طراحی لایت فاگ در بانکوک طراحی شده و در حال حاضر تنها در شکل مفهومی وجود دارد.

از نظر تئوری، قاب آلومینیومی این دوچرخه دارای یک سیستم فتوسنتز است که از طریق تعامل بین آب و انرژی الکتریکی گرفته شده از یک باطری لیتیومی، اکسیژن تولید می کند.

سیلوات ویراکول مدیر بخش خلاقیت این شرکت گفت: ما می خواستیم محصولاتی طراحی کنیم که به کاهش آلودگی هوای شهری کمک کند. از این رو یک دوچرخه طراحی کردیم، چرا که اعتقاد داریم دوچرخه ها وسایل حمل و نقل دوست دار محیط زیست هستند.

وی افزود: دوچرخه سواری می تواند از بار ترافیک در شهر بکاهد، علاوه بر این ما می خواستیم کاری انجام دهیم که به ارزش دوچرخه بیافزاید، از این رو به دوچرخه توانایی کاهش آلودگی را افزوده ایم.

با فرض این که بسیاری از دوچرخه سواران شهری از خطرات سلامتی ناشی از تنفس در هوایی که گازهای منتشر شده توسط اتومبیلها وجود دارد رو به رو هستند، نقش این دوچرخه برای سلامتی دوچرخه سوار بسیار قابل توجه خواهد بود.

تاکنون هیچ نمونه اولیه ای از این طراحی ساخته نشده است و چگونگی تصفیه هوا توسط دوچرخه مشخص نشده است.

درحال حاضر تنها مشخص شده است که ایده این دوچرخه دوستدار محیط زیست استفاده از یک فیلتر هوا روی فرمان دوچرخه است که آلودگی هوا و انتشار گازها را در اتومبیلها گرفته و هوای پاک را به سمت دوچرخه سوار هدایت می کند. این دوچرخه از طریق فرآیندی که به نوعی تقلید از فتوسنتز است اکسیژن تولید می کند.

 خبرگزاری مهر

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:دوچرخه دوستدار محیط زیست,دوچرخه تصفیه هوا, آب و انرژی الکتریکی ,سیستم فتوسنتز,کاهش آلودگی هوا,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ورود به این زیر دریایی از طریق دریچه بالایی صورت می پذیرد.حداکثر عمق نفوذ آن 340 متر یا 1000 فوت می باشد.سرعت آن 6 گره دریایی و یا 7 مایل در ساعت است.

وزن آن 1818 کیلو گرم و دارای 2 سرنشین است.فالکون توسط یک شرکت متخصص در ساخت شناور ها بنام  watercraftساخته شده و اولین بهره برداری از آن در سال 2008 بوده است.

هر دو قسمت سرنشین دارای کنترل های کامل می باشد در حالیکه یک قسمت برای راننده و دیگری برای مسافر طراحی شده است.همچنین این زیر دریایی دارای ایمنی فوق العاده ای می باشدو تست های ایمنی مختلفی را پشت سر گذاشته است.شرکت سازنده با دریافت سفارش قادر به ساخت انواع تا 4 نفره نیز بوده که کابین می تواند به هردو صورت کنار هم و پشت سر هم تولید گردد.نکته جالب اینکه بدلیل وزن حجمی کم برخلاف اکثر زیر دریایی ها قادر است براحتی و اتو ماتیک وار به سطح آب برسد.از نکات جالب این زیر دریایی اینست که بدلیل تولیدصدای بسیار کم ،عدم آلودگی(استفاده از کنترلر های الکتریکی و مغناطیسی و قوه محرکه الکتریکی)و نور اندک کمترین اثر را بر محیط زیست و جانداران زیر آب دارد و وسیله ای ایده آل برای مطالعات زیر دریا می باشد.

 

جندی شاپور البرز.مرداد 92

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:زیر دریایی سوپر فالکون (Deep Flight Super Falcon),وسایل نقلیه,زیردریایی شخصی,فالکون,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 Honda V4 Concept motorcycle.جندی شاپور البرز

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کانسپت,موتورسیکلتHonda V4,تصاویر موتورسیکلت هوندا,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

 

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودروی تون آپ رنو,خودرو, اتومبیل,تصاویر رنو تون آپRenault Captur Geneva 2011 ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 Volkswagen Design Vision GTI

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کانسپت فولکس واگن,فولکس واگن GTI W12 650,اتوموبیل های فردا,طرح های جدید,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:لامبورگینی,,پنجاه سال با لامبورگینی,اتومبیل, , ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

TH!NK FROST خودرویی است که توسط طراح نروژی  Anders Gloslie مشغول تحصیل درIED تورینو ایتالیاست طراحی گردیده است.

این کانسپت برای شرکت  تینک که در نروژ می باشد و بعنوان یک خودروی الکتریکی طراحی گردیده است.طراحی این خودرو تحت تاثیر آب و هوای قطب شمال یوده و بدنه نامتقارن آن از تشکیل یخ و شکافهای موجود در آن الهام گرفته است.این خودرو دارای دو جایگاه نشیمن مانند خودروهای اسپورت می باشد که البته دارای قابلیت های خودروهای آف رود نیز می باشد.سیستم تعلیق کاملا مستقل ،چرخ های هیدرولیک و پیشرانه الکتریکی AWD از دیگر خصوصیات این خودرو به شمار می رود.فن های متعدد و بزرگ موجود در انتهای ماشین حرارت مناسب  را برای سرنشینان و باطری و موتور الکتریکی خودرو به خوبی محیا می سازد.

چرخهای رادیکال بجای چرخهای مرسوم از امکانات دیگری است که قدرت چسبندگی مناسبی به سطح جاده را برای این خودرو فراهم نموده است.سیستمهای اندازه گیری موجود در این خودرو اندازه گیری دما ، آب و هوا را بطور خودکار انجام داده و اطلاعات را به صفحه نمایش داخل خودرو رله می نماید.این خودرو کاملا یک خودروی نوآورانه بوده و پیشنهاد مناسبی برای تیم های اکتشافی و یا وسیله ای نقلیه ای عالی برای شرایط نامساعد آب وهوایی می باشد. 

جندی شاپور البرز.اردیبهشت 92

MotorAuthority

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودروی کانسپت TH!NK FROST,خودرویی از آینده ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

این Aventadorدارای اندک تغییراتی در مهندسی و آیرودینامیک خود گردیده تا نسبت به استاندارد این خودرو دارای ظاهری بهتر و همچنین سریعتر باشد.قدرت موتور 720 اسب بخاری که از مدل Aventador در حدود 20 اسب بخار قدرتمندتر است خود شاهدی بر این مدعا است.این هیولا در مدت 2.9 ثانیه از صفر به 62 مایل در ساعت (یعنی 0 تا 100) می رسد و درزمانی کوتاه خود را به حداکثر توان و سرعت خود یعنی بیش از 217 مایل یا 350 کیلومتر بر ساعت می رسد.

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2013/04/Lamborghini-Aventador-LP-720-4-50-Anniversario-2.jpg

 Lamborghini Aventador LP-720-4 50 Anniversario-1

بقیه تصاویر در ادامه نوشتار

جندی شاپور البرز -فروردین 92.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:لامبورگینی,کانسپت جدید لامبورگینی,پنجاهمین سالگرد لامبورگینی , Aventador LP720-4 50,اتومبیل, , ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Buell XB12Scg Lightning

Buell Lightning Long         XB12Ss

Buell Lightning Long XB12Ss

Buell XB12STT Lightning Super TT

 Buell XB12STT Lightning Super TT

 Buell 1125CR

Buell 1125CR

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:موتورسیکلت,موتورسیکلتهای برندBuell ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

مشخصات:

Engine: 6.2 litre V12 789 horsepower
Electric motor: 16o horsepower
Transmission: 7-Speed DCT
Suspension Front/Rear: Double wishbones/multi-link
Tires Front/Rear: Pirelli P-Zero 265/30/R19 -  345/30/R20
Brakes: Brembo carbon ceramic
Length: 4702 mm
Width: 1992 mm
Height: 1116 mm
Wheelbase: 2650 mm
Weight distribution: 41% front / 59 % rear

 

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2013/03/Ferrari-LaFerrari-4.jpg

 

Ferrari LaFerrari

بقیه در ادامه نوشتار

Ferrari LaFerrari

Source: Ferrari

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودرو,فراری,اتومبیل فراری,فراری Ferrari LaFerrari,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Volkswagen ZAIRE concept car for National Geographic.جندی شاپور البرز

یک کانسپت دیوانه وار که در ذهن طراح آن Dong Man Jooفرموله گردیده و با آرم درخشان فولکس واگن بر روی آن و ظاهر یک لاکپشت خشمگین به جلو می تازد.این طرح برای نشنال جئوگرافیک ، عکاسان و فیلمبرداران ماجراجوی آن طراحی گردیده است.بلندی و ارتفاع این ماشین 8فیت و دو اینچ (2.5متر)است که قابلیت بالا رفتن از هر دو سو با شیبهای 30 درجه بدون چپ کردن را دارا می باشد.

خودروی کانسپت زئیر.جندی شاپور البرز

هر یک از جنبه های طراحی زئیر برای راحتتر زندگی کردن و سفر کردن با آن و شکار صحنه های بهتر در نظر گرفته شده است.

فولکس واگن زئیر ماشین مفهوم نشنال جئوگرافیک.جندی شاپور البرز

همچنین دارای یک بازوی هیدرولیکی است که قادر به حمل دوربین می باشد و تا ارتفاع 32 فیت(10متر)بالا می رود که قابلیت فیلمبرداری در جهات مختلف و تا ارتفاع 10 متری رابدون اینکه شما از صندلی خود جابجا شوید را دارد.پنجره های شش ضلعی آن به گونه ای طراحی شده که به شما قابلیت دید 360 درجه برای زیر نظر گرفتن محیط اطراف را بدون دیده شدن می دهد.این خودرو قابلیت حمل 5 سرنشین را دارد که راننده در مرکز و دو سرنشین اپراتور دوربین در اطراف و دو نفر در پشت قرار می گیرند.

جندی شاپور البرز.فروردین 1392

Source: Dong Man Joo

بقیه تصاویر در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کانسپت ,خودرو,خودروهای آینده,نشنال جئو گرافیک,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

2014 Bentley Continental Flying Spur

2014 Bentley Continental Flying Spur

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2013/02/2014-Bentley-Continental-Flying-Spur-4.jpg

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بنتلی,بنتلی جدید,بنتلی 2014,تصاویر بنتلی,خودروی بنتلی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Fifty years of the Porsche 911.جندی شاپور البرز

Fifty years of the Porsche 911.جندی شاپور البرز

Fifty years of the Porsche 911.جندی شاپور البرز

Fifty years of the Porsche 911.جندی شاپور البرز

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:50 سال با پورشه,پورشه ,تصاویری از پورشه ها,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مرسدس بنزSLK-Class,خودروی 2012 Mercedes-Benz SLK-Class,بنز,سواری بنز,اتومبیل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پورشه 2013,Porsche Boxster2013 ,خودرو های 2013,اتومبیل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بقیه در ادامه

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پورشه 2013,Porsche Cayman2013,خودرو های 2013,اتومبیل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کادیلاک,dillac ATS 2013,خودرو,خودروهای 2013,خودروهای جدید,اتومبیل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بوگاتی گانگلوف.جندی شاپور البرز

این کانسپت بوگاتی، کار طراح لهستانی Bugatti Gangloff است.این طرح با الهام از یک خودروی متعلق به سال 1938با نام کوپه آتلانته57 SC طراحی گردیده است که توسط یک شرکت درشکه سازی فرانسوی طراحی گردیده بود.اما تمام این طرح بوی کهنگی ندارد و می توان امضای بوگاتی ویرون و پیوند خطوط با دنیای جدید را در آن حس نمود.در طراحی داخل نیز هر دوی این طرحها را با یکدیگر می توان احساس نمود.

کوپه آتلانته57 SCوگانگلوف.جندی شاپور البرز

جندی شاپور البرز بهمن 91

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بوگاتی,کانسپت,خودروی اسپرت,Bugatti Gangloff,بوگاتی ویرون,بوگاتی گانگلوف,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بقیه در ادامه نوشتار

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:آئودی 2012,آئودی,خودرو,اتومبیل,12 Audi R8,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

 

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فورد,خودروی2013,Ford Escape,اتومبیل,خودرو های جدید,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

یک ابرخودروی خیره کننده توانست رکورد سریع‌ترین موتور شتاب‌دهنده جهان را با دستیابی به سرعت 300 کیلومتر در ساعت در تنها 13.63 ثانیه بشکند.به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ابرخودروی هنسی ونوم GT نیروی خود را از یک موتور هفت لیتری V8 به دست آورده که 1244 اسب بخار نیرو تولید می‌کند.روز یکشنبه (اول بهمن) هنگامی که هنسی این خودرو را به یک بزرگراه در هوستون آمریکا برای ثبت رکورد جدید شتاب برد، به جهان نشان داد تا چه حد می‌تواند سریع باشد.هنسی ونوم GT توانست صفر تا 300 را در 13.63 ثانیه پر کند در حالی که خودروی دیزلی فورد فیستا در همین زمان توانست به 96.5 کیلومتر در ساعت دست یابد.این رکورد تا پیش از این با 14.53 ثانیه در اختیار کوئنیگسگ آگرا قرار داشت.ابرخودروی هنسی ونوم GT 910 هزار پوندی همچنین توانست 0 تا 321 کیلومتر در ساعت را در 14.51 ثانیه بدست آورد که 7.7 ثانیه سریع‌تر از خودروی ابرورزشی بوگاتی ویرون است.ونوم GT با ظاهر مسطح خود که توسط جان کیویز رانده می‌شد، در 5.88 ثانیه به 160 کیلومتر رسیده و پس از 1.6 کیلومتر به 329 کیلومتر در ساعت رسید.جان هنسی، رئیس این شرکت اظهار کرد که وی در حقیقت قصد داشته، رکورد بالاترین سرعت را بشکند که اکنون با 431.3 کیلومتر در ساعت در اختیار بوگاتی ویرون است.شرکت هنسی قصد دارد جایی را برای شکستن این رکورد به دست آورد، در حالیکه بوگاتی با دستیابی به جاده آزمایش فولکس‌واگم در آلمان توانست این رکورد را ثبت کند.این شرکت قصد دارد 26 ونوم GT‌ بسازد که ساخت هر مدل حدود شش ماه به طول خواهد انجامید. همچنین تاکنون 10 مدل از این ابر خودرو فروخته شده است.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:رکورد جهانی شتاب ,ابرخودروی هنسی ونوم ,کوئنیگسگ آگرا ,رکورد ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

volvo a

volvo a

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودرو,خودرو های سنگین,کامیون,ولوو,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Lumeneo Smera

خودرویSmeraک خودروی کوچک و فشرده است که توسط شرکت فرانسوی Lumeneoطراحی و ساخته شده است(ساخت آن در سال 2003 وتوسط Daniel و Thierry Moulene)آنها سالها برای ارتقا و آپدیت این محصول الکتریکی وقت صرف نمودن و نتیجه آن این خودرویSmeraمدل 2009 بود.قلب این خودرو یک موتور 40 اسب بخاریست که از یک قوه محرکه الکتریکی و باطری یونی لیتیومی ( در پشت خود )بهره می برد.نهایت سرعت آن 80 مایل بر ساعت و 0 تا 60 مایل آن در 8 ثانیه می باشد که به نظر با ترافیک امروزی در جهان هم خوانی کافی دارد.این خودرو 2.4 متر طول و 80 سانتی متر عرض دارد که برای مانور در خیابانهای داخل شهر ایده آل به نظر می رسد.

 Lumeneo Smera

Lumeneo Smera

Lumeneo Smera interior

جندی شاپور البرز دی 91

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودرو های عجیب:Lumeneo Smera,خودرو,اتومبیل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ایمان مقصودی، طراح اصلی این خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره این طرح و ایده اجرای آن گفت: کانسپت پیتون در عمل یک پیشنهاد طراحی برای یک ماشین خانوادگی در کلاس C است؛ کلاسی که برای مردم استفاده روزمره دارد و پرفروش نیز هست.به گفته وی هدف اصلی از طراحی این کانسپت نشان دادن توانایی‌های طراحی ماشین در ایران بوده است.وی‌ معتقد است که هم اکنون فاصله روشنی میان خودروهای تولیدشده در ایران و آنچه در دنیا تولید می‌شود هست و شاید این‌چنین به نظر برسد که ایرانی‌ها توان طراحی خودروی مد روز را ندارند.مقصودی با تأکید بر اینکه تیم طراح این کانسپت خودرو در طراحی به توان خودروسازان داخلی برای ساخت آن توجهی نداشته است، خاطرنشان کرد: بدون توجه به اینکه خودروسازان ما توان ساخت چنین طرحی را دارند یا نه ما تنها توانایی‌های طراحی خود را در سطح بین‌المللی نشان دادیم.این طرح به گفته مقصودی پس از این رونمایی در نمایشگاه‌های خارج از کشور نیز شرکت می‌کند تا نمونه‌ای از خلاقیت ایرانی‌ها در طراحی صنعتی باشد.این طراح صنعتی درباره نام‌گذاری این کانسپت گفت: کانسپت «پیتون» ظاهر منحصر به فردی دارد و مانند مار پیتون قدرتمند و هیجان‌انگیز است؛ طرحی که در خودروهای فعلی ایران دیده نمی شود.طراحی این کانسپت اسپانسرهایی نیز داشته است که به گفته مقصودی با هدف ایجاد تنوع و به دلیل علاقمندی به حوزه طراحی خودرو، هزینه‌های طرح را تقبل کرده‌اند.وی در پایان خاطرنشان کرد: رونمایی از این کانسپت در وضعیت تحریم فعلی یک خبر خوب است که اگر در این شرایط توانایی فروش خودرو را نداریم، طرح آن را می‌توانیم بفروشیم. متأسفانه طراحی خودرو در ایران در پیچ و خم چرخه تولید گرفتار می‌شود و خودروهایی که به بازار می آیند، طرح به روز ندارند.طراحی کانسپت خودرو «پیتون» توسط یک گروه 20 نفره طی هشت‌ماه انجام شده است که ایمان مقصودی را در بخش‌های مدل‌سازی، تست آیرودینامیکی نرم‌افزاری، مدل‌سازی رایانه‌یی، گرافیک، اجرا و فینیشینگ، یاری کرده‌اند.

arash khamooshi (7 of 12)-2.jpg

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودروی پیتون,کانسپت ,طراحی صنعتی,طراحی خودرو ,تست آیرودینامیکی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

saab aero

saab aero

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودرو,اتومبیل,خودروی Saab aero,Saab,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

scania r

scania r

scania r

scania r

scania r

scania r

scania r

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تریلر اسکانیا,Scania r,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ducati 1198

ducati superbike

ducati superbike

ducati superbike

ducati ss

ducati 848

ducati s

بقیه تصاویر در ادامه نوشتار

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:دوکاتی,موتورسیکلت,سوپر موتورسیکلتها,DUCATI,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

لامبورگینی

هیجان‌انگیزترین خودرو، سوپر اسپرت خشمگین و آخرین جنگنده از جمله القابی است که علاقه‌مندان دنیای خودروهای عجیب و غریب به جدیدترین نمونه لامبورگینی آوانتادور که رودستری با نام LP700-4 است، نسبت داده‌اند. این خودرو با شتابی وحشتناک و باور نکردنی در مدت زمان کمتر از سه ثانیه سرعتش را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.به گزارش علم پرس به نقل از آتو نیوز؛ سازندگان خودروها هر ساله با ارائه مدلی جدید تلاش می‌کنند عنوان ساخت سریع‌ترین خودروی جهان را ازآن خود کنند، این خودروساز ایتالیایی نیز ادعا می‌کند که خودروی هیجان انگیز جدیدش ضمن داشتن جذابیت ظاهری با شتابی رعدآسا می‌تواند با حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت‌ هر جاده‌ای را مغلوب قدرت خود نماید.این خودرو دارای سقف متحرک دوتکه‌ای از جنس فیبر کربن بوده و با وزن کمتر از شش کیلوگرم بسیار خاص، سبک و مقاوم طراحی شده و ظرف چند ثانیه امکان باز و بسته شدن سقف تاشو را به سادگی فراهم می‌کند.شیشه تعبیه شده در قسمت عقب این خودرو نه ‌تنها منجر به جریان مناسب هوا در درون خودرو می‌شود، بلکه صدای موتور ۶٫۵ لیتری این خودرو که توانی معادل ۷۰۰ اسب بخار را دارد نیز کنترل می‌کند، این مدل لامبورگینی با دارا بودن استانداردهای بالای طراحی و سیستم حفاظت و ایمنی سرنشینان خودرویی بدون نقص به نظر می‌رسد و می‌تواند تجربه یک رانندگی خاطره انگیز را به دنبال داشته باشد.اگر قصد خرید این خودرو را دارید باید خودتان را برای پرداخت یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان تازه بدون در نظر گرفتن عوارض واردات خودرو و مالیات آماده کنید. از آن گذشته تصور نمی‌شود هزینه بیمه چنین اتومبیلی خیلی هم ارزان از آب در بیاید.

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: لامبورگینی آوانتادور ,LP700-4,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بی.ام.و با فروش ۲۸۱ هزار و ۴۶۰ دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۲ موفق شد به اندازه ۱۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۱ رشد پیدا کند و در رقابت از بنز و لکسوس، رقبای دیرینه اش سبقت بگیرد. این در حالی است که لکسوس ۱۱ سال تمام این فرصت را از بنز و بی.ام.و گرفته بود. لکسوس امسال ۲۴۴ هزار و ۱۶۶ دستگاه خودرو فروخت.در سال ۲۰۱۲ تعداد خودروهای فروخته شده به ۱۴٫۵ میلیون دستگاه در آمریکا رسید که در ۵ سال گذشته بالاترین رقم بوده است ضمن آن که صنعت خودروی آمریکا در سه سال گذشته حداقل ده درصد رشد را در سال تجربه کرده است.در سال ۲۰۱۲ جنرال موتورز بیشترین فروش را در آمریکا داشت و به رقم ۲٫۶ میلیون دستگاه رسید. فورد با ۲٫۲۴ میلیون دستگاه مقام دوم را کسب کرد.مقام اول فروش را مدل کمری در ۱۱ سال گذشته حفظ کرده و در سال گذشته نیز فروش آن ۲۷ درصد رشد کرده و به ۲٫۰۸ میلیون دستگاه رسیده است.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بی,ام,و,بنز,لکسوس,فورد,جنرال موتورز ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

OSI Silver Fox

سازنده این خودرو شرکت Officina Stampaggio Industriale SpAبود که در سال 1960 تاسیس گردید و برای نمایشگاه خودروی 1967 در تورین تصمیم به طراحی و ارائه مدلی نو گرفت که حاصل آن این مخلوق عجیب بود.این اتوموبیل مجهز به یک موتور آلپاین 4 سیلندر رنو درست در پشت جایگاه مسافر و در سمت چپ می باشد.با این موتور این خودرو قادر به رسیدن به سرعت 155 مایل در ساعت بود.این خودرو قرار بود تا در مسابقات 24 ساعته لمان شرکت داده شود ولی در سال 1968 و به فاصله یک سال از معرفی آن کارخانه و خودرو هر دو برای همیشه به تاریخ پیوستند ،درحالیکه طراحی عجیب آن با سه اسپویلر جالب آن که قابلیت تنظیم بصورت دستی را دارا بودند به عنوان خودرویی منحصر به فرد در خاطره ها باقی ماند.

 

جندی شاپور البرز دی 91

2005-2011 diseno

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:خودرو های عجیب,1967 OSI Silver Fox Prototype,خودرو,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

تصور کنید در یک شب سرد زمستانی در حال رانندگی در جاده ای ناآشنا هستید. ناگهان پیغامی به رنگ قرمز روی شیشه ماشینتان ظاهر می‌شود و به شما می‌گوید که یک کیلومتر جلوتر با خطر یخ‌زدگی جاده روبه‌رو هستید.این پیغام علاوه بر این که شما را از یک خطر حتمی می‌رهاند حتی ممکن است مایه دلگرمی شما هنگام رانندگی شبانه نیز باشد؛ پیامی که اتومبیلی در یک کیلومتر جلوتر از شما برای همه خودروهایی که در اطرافش هستند، ارسال کرده است.این تصویری است از آینده‌‌ نه‌چندان دور سیستم ارتباطی ماشین ـ ماشین یا ماشین – جاده که در حال حاضر کنسرسیومی از خودروسازان اروپایی و آمریکایی در حال کار روی آن هستند.سیستم ارتباطی ماشین با ماشین و همین طور ماشین با اشیای اطراف گام بزرگی در ایمنی رانندگی و همین طور واقعی شدن رویای ماشین‌های بدون راننده محسوب می‌شود.ماشین‌سازهایی مثل آئودی، مرسدس بنز، ولوو، فورد، جنرال موتورز و نیسان سال‌هاست روی این موضوع تحقیق کرده‌اند.در نتیجه قرار است استاندارد و تکنولوژی مشترکی برای خودروسازان عمده جهان تا سال ۲۰۱۶ آمده و مورد استفاده قرار بگیرد. با هم نگاهی می‌کنیم به روش کار و کاربردهای این سیستم ارتباطی.

پیشتازی تویوتا

با وجود تلاش چند ساله دیگر خودروسازان، اولین گام بزرگ در این زمینه را سیستم‌های ارتباطی ‌تویوتا برداشت. آنها اولین آزمایش‌های کامل را برای برقراری ارتباط ماشین‌ها و ماشین‌ها با جاده به عنوان بخشی از سیستم حمل‌ونقل هوشمند آغاز کردند.مهندسان شرکت تویوتا با شبیه‌سازی یک محیط شهری در زمینی هشت هکتاری شروع به امتحان سیستم برقراری ارتباط ماشین‌ها با هم و با محیط اطراف کردند. به لطف این تحقیقات ماشین‌های نسل بعدی تویوتا و لکسوس سیستم‌های هشدار برای نزدیک شدن عابر پیاده به خیابان دارد که به صورت هشدار صوتی و نمایش یک شخص روی شیشه جلو ظاهر می‌شود. حالا کمپانی‌های دیگری هم تحقیقاتشان را در این زمینه آغاز کرده‌اند.یکی دیگر از شرکت‌های پیشگام در این زمینه فورد است که نزدیک به چهار سال قبل سیستم تقاطع هوشمند را ارائه کرد.سیستمی که با آن در سر تقاطع‌ها به راننده درباره خودروهایی که از هر سمت وارد تقاطع می‌شدند هشدار می‌داد. فورد در حال حاضر یک مسابقه دانش‌آموزی و دانشجویی برای ارائه بهترین راه حل در زمینه سیستم برقراری ارتباط بین ماشین‌ها برگزار می‌کند.برنده این مسابقه ۵۰۰۰ دلار جایزه می‌برد و حتی ممکن است از طرحش به عنوان یک اختراع در اتومبیل‌های این کمپانی استفاده شود.شرکت ولوو هم بتازگی تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه با کنسرسیوم برقراری ارتباط بین ماشین‌ها امضا کرد. هدف از این کار تهیه یک استاندارد و به اشتراک‌گذاری این تکنولوژی برای ارتباط بین ماشین‌ها و محیط اطراف تا سه سال دیگر است. یعنی قرار است تا آن موقع خودروسازهای بزرگ اروپا در این زمینه به توافق رسیده و تکنولوژی مشترکی را روی خودروهایشان استفاده کنند.

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تويوتا,جاده, خودرو, رانندگی,خودروهای آینده,رانندگی ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

 تاج پادشاهی تویوتا + تصاویر

تویوتا کراون از سال ۱۹۵۵ پا به عرصه وجود گذاشت و تاکنون ۱۴ نسل از آن به بازار عرضه شده است.

 

به گزارش علم پرس؛ امسال کراون S210 جانشین مدل S200 می شود که چهار سال در خط تولید قرار داشت. کراون جدید در دو مدل رویال (لوکس) و اتلیت (اسپرت) روانه بازار می شود.جلوپنجره بسیار بزرگ و عجیب این ماشین که قسمت عمده ای از سپر را هم در بر می گیرد، تلاشی برای بهبود تصویر این خودرو و جذب جوانترها به سوی آن است. تویوتا امیدوار است با اسپرت کردن و بروزآوری طراحی کراون، متوسط سن خریداران آن را از ۵۰ به ۴۰ سال برساند.به گزارش جام نیوز، هر دو مدل رویال و اتلیت قابل سفارش به صورت دیفرانسیل عقب یا دو دیفرانسیل هستند.هر دو مدل را می توان با یک موتور هایبریدی شامل موتور چهار سیلندر ۲٫۵ لیتری بنزینی با چرخه اتکینسون با توان ۱۷۸ اسب بخار و گشتاور ۲۲۱ نیوتن متر با یک موتور الکتریکی ۱۴۳ اسبی و ۳۰۰ نیوتن متری جفت می شود.البته در هنگام کارکرد همزمان، این مجموعه ۲۲۰ اسب بخار نیرو تولید می کند. از نکات جالب این پیشرانه مصرف سوخت ۴٫۳ لیتری آن در هر صد کیلومتر است که برای خودرویی با این اندازه، رقمی مطلوب محسوب می شود.این پیشرانه جایگزین موتور ۳٫۵ لیتری سابق این خودرو می شود.موتور پایه مدل رویال ۲٫۵ لیتری شش سیلندر بنزینی با توان ۲۰۰ اسب بخار و گشتاور ۲۴۳ نیوتن متر است اما قویترین موتور که یک موتور ۳٫۵ لیتری شش سیلندر خورجینی ۳۱۰ اسبی و ۳۷۷ نیوتن متری است، صرفا برای مدلهای اتلیت قابل سفارش است.انتقال قدرت در مدل هایبریدی توسط یک گیربکس E-CVT و در سایر مدلها توسط یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک Super ECT و در مدل ۳٫۵ لیتری اتلیت با یک گیربکس هشت سرعته خودکار صورت می گیرد.

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تویوتا کراون,کراون S210 ,مدل S200 ,رویال,اتلیت ,Super ECT ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Range Rover Evoque

خیلی از خودروسازان بزرگ دنیا گرایش به کوچک کردن خودروهای SUV پیدا کرده اند و در خبرها، صحبت از خودروهای مینی کراس اور می شود.به گزارش علم پرس؛ این خودروها هم استحکام و زمختی خودروهای SUV را دارا هستند هم از سامانه های خودروهای کامپکت و ساب کامپکت بهره می برند.این روزها تولیدکنندگان اتومبیل برای حفظ نام و نشان خود وارد سگمنت هایی از بازار می شوند که تازگی دارد. به زودی کراس اورهایی با اندازه کوچکتر از حد انتظار، بازار ایالات متحده را پر خواهد کرد.از ۲۶ دیماه که نمایشگاه خودروی دیترویت آغاز می شود بازدیدکنندگان شاهد خودروهای یاد شده خواهند بود برای مثال، از خودروی بی.ام.و X1 عملکردگرا گرفته تا خودروی مفهومی شرکت هوندا که روی پلتفرم خودروی ساب کامپکتFit طراحی شده از این به بعد باید منتظر مینی کراس اورهایی برای تمام ذائقه ها بود.شاید مردم آمریکا از خیر سایز خودرو بگذرند اما از لوکس بودن آن به راحتی صرف نظر نمی کنند. تعجب انگیز ترین نکته در آن است که برند بیوک که همیشه سدان های بلندتر و کشیده تر از سایر خودروسازان را عرضه می کرد اکنون در این گرایش جدید پیش قدم شده است. برای مثال مدل آنکور Encore به سمت اندازه کوچک، مصرف پایین و درعین حال جای کافی برای سرنشین و بار رفته است.در ایالات متحده در ماه نوامبر ۲۵ درصد خودروهای فروخته شده کراس اور بودند. دلیل آن این است که مردم آمریکا علاقه زیادی به خودرویی دارند که برای پیک نیک مناسب است یعنی علاوه بر حمل سرنشین و بار قدرت مانور بالایی در کوه و دشت و دمن دارد.فروش آنکور از فوریه ۲۰۱۳ آغاز خواهد شد. اواسط سال نیز فیات مدل ۵۰۰L عرضه می شود. البته خودروی فیات با این مشکل رو به رو است که قوای محرکه به هر چهار چرخ اعمال نمی شود که برای کراس اورها نقصی غیرقابل چشم پوشی است.آئودی نیز دو کراس اور کوچک را در راه دارد.

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کوچک کردن خودروهای SUV ,خودروهای کامپکت و ساب کامپکت ,کراس اور ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

Peugeot XRC conceptPeugeot XRC concept

diseno-art

جندی شاپور البرز.دی 91

Peugeot XRC Concept

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:یک طرح مفهومی از پژو:Peugeot XRC Concept,طرح خودروی آینده,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

مهندسان شرکت خودروسازی هیوندایی در کره جنوبی سیستم جدیدی برای خودروهای خود ابداع کرده اند که به راننده امکان می دهد از تلفن هوشمند خود به عنوان سوئیچ خودرو عمل کند.به گزارش علم پرس به نقل از مهر، این فناوری می تواند طی دو سال آینده به بازار خودرو عرضه شود.

این سیستم به جای استفاده از فناوری بلوتوث، از سیستم ارتباط میدان نزدیک بی سیم (NFC)استفاده می کند که به راننده اجازه می دهد تا خودرو را با تکان دادن تلفن همراه جلوی یک برچسب کوچک بر روی پنجره خودرو، قفل یا باز کند.درون خودرو راننده تلفن را بر روی پدی در کنسول مرکزی قرار می دهد که به طور خودکار آن را شارژ می کند و در عین حال محتوا، هماهنگ شده و به سیستم اطلاعاتی خودرو و صفحه لمسی آن جریان می یابد.این سیستم می تواند عملکردهای درون خودرو از جمله ایستگاه های رادیویی، وضعیت صندلی ها و حتی تنظیم آیینه ها را ذخیره کند.این سیستم به گونه ای طراحی شده است که برای راننده های مختلف قابل استفاده و ذخیره سازی است.این سیستم نوین در نمایشگاه نسخه مفهومی پرطرفدار i30هیوندایی در آلمان عرضه شده است.بر اساس اعلام هیوندایی ساخت این سیستم بخشی از هدف این شرکت خودرو ساز برای تولید فناوری مصرف است.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:NFC, بلوتوث, تلفن همراه ,خودرو, هیوندای,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

تویوتا آوالن ۲۰۱۳ نخستین خودرو در دنیا خواهد بود که از کنسول داخلی برای شارژ تلفنهای هوشمند و سایر دستگاه ها مبتنی بر Qi برخوردار است.به گزارش علم پرس؛ Qi یک استاندارد جهانی برای توان برقی و شارژی وایرلس است. با Qi دستگاه ها را می توان با قرار دادن روی هر سطح دارای Qi شارژ کرد. هر دستگاه مبتنی بر Qi با هر شارژر Qi بدون درنظر گرفتن برند و یا سازنده کار می کند.پد شارژ بی سیم آوالن در کنسول مرکزی این خودرو قرار گرفته است. این سیستم با یک سویچ که در زیر آن قرار دارد کنترل می شود. فرآیند شارژ نیز به سادگی گذاشتن تلفن هوشمند روی سطح بخش مخصوص شارژ کردن است.سیستم شارژ وایرلس آوالن توسط DENSO ارائه شده و مبتنی بر فناوری ساخته شده توسط شرکت ConvenientPower و فیلیپس Lite-on Digital Solution است که قرار است یک تجربه با فناوری بالا در خودروهای سواری جدید آوالن باشد.رندی استفان رئیس بخش مهندسی تویوتا آوالن گفت: ما با پیشگام بودن در این فناوری، قابلیت شارژ بدون سیم یا رابط را در کنسول خودروها فراهم کردیم، ویژگی ابتکاری که نشان دهنده تعهد به بهبود تجربه های جدید است. ما سیستم شارژی بی سیم را به عنوان یک ویژگی مهم برای ارائه فناوری های پیشرفته در خودروهای این شرکت می دانیم.به گزارش مهر، درحال حاضر ۳۴ مدل تلفن همراه از جمله تلفنهای جدید ال جی گوگل نکسوس ۴، نوکیا لومیا ۹۲۰، اچ تی سی ویندوز فن ۸X با سیستم شارژ بی سیم کار می کنند. محصولات سازگار با Qi از تلفنهای هوشمند گرفته تا کنسولهای بازی، دستگاههای ضبط بلوری، بلندگوهای مجزا برای تلفنهای هوشمند، شارژیهای تلفن خودروها، ساعتهای زنگ دار هستند.این خودرو با طراحی خاص ۲۰۱۳ در ماه جاری به نمایش گذاشته شد. طراحی خارجی ورزشی و در عین حال داخل شیک و مدرن آن سطح تازه ای از فناوری و طراحی را در این نوع خودروها را نشان می دهد.تویوتا آوالن (Toyota Avalon) خودرویی است که از سال ۱۹۹۴ تاکنون تولید شده و در کلاس خودرو سایز بزرگ قرار گرفته، طراحی آن جزء خودروهای موتور جلو- محور جلو بوده ‌است.

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تویوتا آوالن ۲۰۱۳,شارژ تلفنهای هوشمند ,شارژی وایرلس ,شیک و مدرن ,Toyota Avalon,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 نسل جدید دوچرخه های کورسی  

دوچرخه های مسابقه ای را بیشتر به نام کورسی می شناسیم و شاید خاطراتی نیز با آن ها داشته باشیم. این دوچرخه ها توسط ورزشکاران حرفه ای در مسابقات بزرگ استفاده می شود و سیستم آیرودینامیک خاصی دارد.دوچرخه ها نیز از پیشرفت تکنولوژی مصون نیستند و هر ساله مدل های جدیدی از آن ها وارد بازار می شود. به تازگی نیز طراحان نمونه هایی از نسل آینده دوچرخه های مسابقه یا کورسی را رونمایی کرده اند.به گزارش علم پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران، با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی تمامی وسیله ها پیشرفت کرده و نسل های جدید از آن ها وارد بازار می شود که امکانات خاص و جدیدی به همراه دارند.این دوچرخه دارای یک حالت آیرودینامیکی بسیار بالا است که باعث می شود دوچرخه سوار در مواجهه با باد هوا را کنار زده و با سرعت به راه خودش ادامه دهد همچنین برخلاف ظاهرش سوار شدن روی آن بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود.نکته جالب در مورد این دوچرخه نوع بدنه آن است که به راحتی قابلیت تعویض دارد و شما می توانید در هر زمان بدنه آن را تعویض کنید و رنگ و طرح دلخواه تان را روی آن قرار دهید.سیستم نیرومحرکه این دوچرخه به صورت تک دنده است و تمام اتکای سرعتی و قدرتی آن بر روی بدنه و حالت خاص طراحی آن قرار دارد.

Madella Simone طراح ایتالیایی این دوچرخه می گوید نسل آینده مسابقات با دوچرخه او انجام خواهد شد و همچنین بسیاری از رکوردهای سرعت نیز جابجا می شوند.

 

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:نسل جدید دوچرخه های کورسی,نسل جدید دوچرخه های کورسی,آیرودینامیکی,آیرودینامیکی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

آزمایشهای انجام شده روی این موتور سیکلت نشان می دهد که این موتور برای داشتن دو سیلندر توانست رکورد سرعت 321 کیلومتر در ساعت از خود به جای بگذارد

آزمایشهای انجام شده روی این موتور سیکلت نشان می دهد که این موتورباداشتن دو سیلندر توانست رکورد سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعت از خود به جای بگذارد.

یک شرکت موتورسازی آمریکایی که محصولاتی با عملکرد بالا و تولید محدود ارائه می کند اقدام به ارائه محصولی کرده که درحال حاضر داعیه دار عنوان سریعترین موتورسیکلت جهان است.به گزارش علم پرس به نقل از مهر، این موتور سیکلت با عنوان مدل X132 Hellcat Combat از شرکت کنفدرات موتورسیکلت ارائه شده قرار است با شکستن رکورد سرعت در تابستان امسال خط تولید محدودش آغاز و با قیمتی معادل ۷۲ هزار دلار به علاقمندان عرضه شود.انجام آزمایشهای این موتور سیکلت در دریاچه نمک با ثبت رکورد ۲۷۷ کیلومتر در ساعت همراه بوده است که آن را می توان معادل سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعت در جاده آسفالت شده تلقی کرد.متیو چامبرز از بنیانگذاران شرکت موتور سازی کنفدرات در رابطه با عرضه سریع ترین موتورسیکلت جهان گفت: این موتورسیکلتی است که وقتی ما ۲۱ سال پیش این شرکت را تأسیس کردیم می خواستیم ارائه کنیم. کاملا اطمینان دارم که به تمام آنچه که می خواستیم رسیده ایم.ظرفیت سوخت ۲ هزار سیسی این موتور سیکلت غول آسا دارای ۱۶۰ نیروی ترمز است که این امر با وزن ۲۲۲ کیلوگرمی آن ترکیب شده و موجب ارائه سرعت باورنکردنی می شود.این شرکت اعلام کرده است که اگرچه انتخاب جنس و شیوه ساخت پرهزینه بوده است اما می توان گفت این بهترین رویکرد برای به حداکثر رساندن قدرت و تضمین عملکرد بوده است.این موتور سیکلت تغییر شکل داده شده و اصلاح شده مدل X132 Hellcat همین شرکت است.

قرار است از این موتور سیکلت ۳۶ دستگاه تولید شود و گفته می شود که هرکدام از بخشهای این موتور سیکلت براساس آخرین استانداردها تولید می شود

 

 

 

به رغم وزن سنگین ۲۲۲ کیلوگرمی، ظرفیت ۲ هزار سی سی سوخت ، ۱۶۰ نیروی ترمز ارائه می کند که این امر به سرعت باورنکردی آن کمک می کند

هرکدام از مدلهای سفارشی X123 Hellcat Combat براساس درخواست خریدار ارسال می شود، آنها می توانند درخواست کند که نامشان روی باک بنزین موتور سیکلت هک شود

این موتور سیکلت به احترام هواپیمای جنگی F6F Hellcat نامگذاری شده است و نتیجه طراحی و رویکرد دقیق صنعتی است.

براساس اعلام شرکت سازنده، هرکدام از قطعات این موتور سیکلت شاهدی برای توجه به ظریفترین جزئیات است

نمایی از موتور پرقدرت این مدل موتور سیلکت

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:موتور سیکلت,X132 Hellcat Combat ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

2013 Bimota DB11 VLX

2013 Bimota DB11 VLX

Bimota Tesi 3D

Bimota Tesi 3D

Bimota DB7

Bimota DB7

Bimota DB5-R

Bimota DB5-R

Bimota DB5-R

بقیه در ادامه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:موتورسیکلت,Bimota ,مدل های موتورسیکلت Bimota ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 10 صفحه بعد

CopyRight| 2009 , scientific.alborz.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com