جندی شاپور (البرز)

علمی فرهنگی

از دهها سال پیش هر روز در کشورهای غربی دستگاه‌های الکترونیکی بیشماری به همراه اجناس مربوطه مانند نوار و کاست و سی‌دی از دور خارج می‌شوند. اما این "آت و آشغال‌های تمدن مصرفی غرب" به کجا می‌روند؟ به چین!

از اوایل دهه ۱۹۹۰ چین بزرگترین واردکننده‌ی فضولات صنعتی بوده است. چین برای این مواد آشغال پول کمی می‌پردازد و در عوض از آنها مواد خام گرانبهایی بیرون می‌آورد، مانند: مس، آهن، کاغذ و پلاستیک و...

بیش از نیمی از زباله‌های صنعتی جهان به چین می‌رود تا در آنجا به محصول صنعتی تبدیل شود و به صورت کالاهای مصرفی یک بار دیگر به غرب بیاید و سود باز هم بیشتری به اقتصاد چین برساند.

چین تنها در سال گذشته (۲۰۱۶ میلادی) سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ضایعات پلاستیکی از غرب وارد کرده است.

اما زباله‌ای که چین وارد می‌کند، برای کشور تنها سود مالی به بار نمی‌آورد، بلکه خطرات زیست‌محیطی نیز در بر دارد. برای مقابله با همین خطر است که جمهوری خلق به تازگی اعلام کرد که قصد دارد ورود ۲۴ نوع زباله را به کشور ممنوع کند، زیرا به فضای زیست‌بومی چین آسیب می‌زنند.

در کنار مشکلات زیست‌بومی، یک عامل دیگر نیز مقامات چین را نسبت به وارد کردن زباله از کشورهای غربی دچار تردید کرده و آن تولید روزافزون فضولات صنعتی در خود چین است.

در چین روزانه ۵۲۰ هزار تن زباله تولید می‌شود که بیشتر آن سوزانده می‌شود. چین قصد دارد با به کار انداختن دستگاه‌های مدرن و همساز با محیط زیست، روند بازیابی مواد خام در کشور را بهبود بخشد.

با رهنمودهای تازه شی جین‌پینگ، رهبر چین، در جریان کنگره ۱۹ حزب کمونیست، روشن شد که چین قصد دارد گام‌های مهمی در جهت حفاظت از محیط زیست بردارد.

اقدامات چین بی‌تردید صنعت "آشغال‌زایی" غرب را با مشکل جدی روبرو می‌کند. کشورهای صنعتی از یک منبع درآمد محروم می‌شوند و در برابر یک پرسش مهم قرار می‌گیرند: با این همه آشغال چه باید کرد؟

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:دستگاه‌های الکترونیکی,چین,دستگاه‌های مدرن,حزب کمونیست,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

دفعه‌ بعد که در فرودگاه ناریتای توکیو هستید یادتان باشد که پیش از لمس گوشی موبایلتان، روی آن دستمال بکشید.توالت‌های این فرودگاه "دستمال توالت‌هایی‌" دارند که می‌توانید برای ضدعفونی کردن گوشی‌ هوشمندتان از آن استفاده کنید.

هزینه‌ این دستمال‌ها را ان‌تی‌تی دوکومو، غول ژاپنی تلفن‌ همراه، پرداخت کرده، آن‌ها حاوی اطلاعاتی درباره‌ شبکه‌های عمومی اینترنت "وای‌فای" این شرکت و جزییاتی درباره‌ اپلیکیشن سفر روی گوشی‌های هوشمند آن هم هستند. واکنش کاربران رسانه‌های اجتماعی به این حرکت مخلوطی از شوخی و تعجب بود.

 

رسانه‌های محلی به نقل از "ان‌تی‌تی‌ دوکومو" اعلام کردند که این دستمال‌های عجیب و غریب در هفت توالت نصب شده‌اند و تا مارس سال آینده هم آنجا باقی می‌مانند.

ژاپن برای ایجاد تغییرات اساسی در توالت‌های عمومی خود مشهور است، توالت‌هایی که بسیاری از آن‌ها تمیز، مدرن و مجهز به فناوری‌های پیشرفته‌ هستند.

ان‌تی‌تی دوکومو در صفحه‌ رسمی یوتیوب‌ خود نوشت: "میکروب‌‌های روی صفحه‌ نمایشگر یک گوشی هوشمند بیش از پنج برابر نشیمنگاه توالت است."

در صفحه این شرکت همچنین نوشته شده که این دستمال‌های توالت "برای تمیز کردن صفحه‌های نمایشگر ساخته شده‌اند تا گردشگران خارجی بتوانند با رعایت بهداشت از سفرشان لذت ببرند".

طبق شیوه مرسوم ژاپنی‌ها، یک ویدیوی آموزشی دو دقیقه‌ای عجیب، نحوه‌ استفاده‌ صحیح از این دستمال‌ها را نشان می‌دهد؛ و همچنین شیوه کار لوله‌ای را که در توالت فرنگی برای شست‌و‌شو نصب شده، به نمایش می‌گذارد.

خبر دستمال توالت‌های گوشی هوشمند به سرعت بین کاربران فیسبوک پخش شد.

راجر چن از سنگاپور نوشت: "در حالی که مشغول پاسخ به ندای طبیعت هستید، موبایلتان را دستمال بکشید."

کاربر دیگری پرسیده: "اگر خسته و دچار جت‌لگ (اختلال خواب ناشی از اختلاف ساعت در سفرهای هوایی) باشید و تصادفا دستمال توالت‌های گوشی هوشمند را با دستمال معمولی اشتباه بگیرید، چه می‌شود؟"

اما برخی دیگر مانند گیل گایول از این حرکت استقبال کرده‌اند. او در فیسبوک نوشت: "به چنین چیزی احتیاج دارم. من عادت دارم که گوشی هوشمندم را هر شب بعد از کار با دستمال و الکل تمیز کنم".

مایک پاترو نیز نوشته است: "نخندید. تجربه‌ی توالت رفتن شما در مقایسه با این همیشه افتضاح خواهد بود به ژاپنی‌ها در رابطه با مسائلی که به هوشمندانه اندیشیدن نیاز دارند، اعتماد کنید.".

کاربر دیگری نوشته است: "به ژاپن خوش آمدید؛ این‌جا چیزها خیلی فوق‌العاده طراحی می‌شوند طوری که به نظر می‌رسد پشت هر چیزی یک اندیشه خوابیده است. حتی چیزهایی که فکر نمی‌کردید به آن‌ها احتیاج داشته باشید ناگهان به چیزهایی تبدیل می‌شوند که نمی‌توانید بدون آن‌ها زندگی کنید."

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فرودگاه ناریتای توکیو,ضدعفونی کردن گوشی‌ هوشمندتان,ژاپن,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

یاهو گفته‌ که اطلاعات بیش از یک میلیارد حساب هک شده‌است.

 ولی آیا این موضوع باید شما را نگران کند؟ در آینده برای محافظت از حساب‌های کاربری خود چه می‌توانید بکنید؟

"وحشت نکنید"

 

این توصیه‌ای است که گراهام کلولی، متخصص امنیت اطلاعات در صحبت با بی‌بی‌سی مطرح می‌کند. هرچند وی در ادامه می‌افزاید که دلایل زیادی برای نگرانی وجود دارند.

مردم ممکن است تصور کنند که این رخنه اطلاعاتی احتمالا تاثیری بر آنان ندارد. زیرا این حمله هکری سه سال پیش اتفاق افتاده‌ و در طول این مدت، بابت سوءاستفاده احتمالی از آن اطلاعات اخبار گسترده‌ای منتشر نشده است.

با این حال، امکان دارد که هکرها ایمیل کاربران را هدف گرفته ‌باشند.

یاهو همچنین گفته که در حال تحقیق بر روی ماجرای دیگری است که موجب شده ‌بود تعدادی از اکانت‌های یاهو بدون پسورد قابل دسترسی باشند.

طبق توضیحات آقای کلولی، اکانت ایمیل شما در واقع ستاد مرکزی کل فعالیت‌های شما در فضای آنلاین است. اگر هکرها به آن دست یابند، می‌توانند درخواست ریسِت کردن رمز عبور حساب‌های دیگر آنلاین شما را نیز بدهند.

علاوه بر آن، هر فردی که از حساب ایمیلش برای امور کاری، از جمله ارسال و دریافت مدارک اداری و تجاری استفاده می‌کند، در تئوری می‌تواند هدفی برای جاسوسی صنعتی محسوب شود.

حتی اگر اکانت‌ها تنها از طریق پسورد قابل دسترسی باشند، شیوه رمزگذاری آن پسوردها نسبت به تکنیک‌های مدرن سطح ایمنی به مراتب پایین‌تری دارد. 

گراهام کلولی در ادامه می‌افزاید که ممکن است اطلاعات شخصی از قبیل نام، شماره تلفن و تاریخ تولد افراد در اختیار خریداران بالقوه در "دارک نت" قرار داده شود و چه بسا این کار پیشاپیش انجام شده‎باشد؛ ولو اینکه تا کنون شواهدی از این بابت موجود نباشند.

برایان کربس، نویسنده و کارشناس امنیت اطلاعاتی در یک وبلاگ گفت: "من برای چندین سال دوستان و آشنایان را ترغیب به ترک ایمیل یاهو می‌کردم. دلیل اصلی‌ام برای چنین درخواستی این بود که به نظر می‌رسید این شرکت از رقبایش در زمینه بلاک کردن اسپم‌ها و جلوگیری از دیگر حملات ایمیلی عقب افتاده‌است."

یاهو به کاربرانش اطمینان داده که: "ما به طور دائم تدابیر امنیتی‌مان و سیستم‌های پیشگیری از دسترسی غیر مجاز به حساب کاربر را توسعه می‌دهیم."

چه باید بکنید؟

آقای کلولی می‌گوید: "تنها پسورد حساب یاهو را عوض نکنید. این کار صرفا نقطه شروع اقداماتی است که باید انجام دهید. پس از عوض کردن آن پسورد، باید سراغ دیگر اکانت‌هایتان بروید و مطمئن شوید که هرکدامشان پسورد متفاوتی نسبت به دیگری داشته‌باشند."

ممکن است این کار از حوصله خیلی از افراد خارج باشد و حفظ کردن چندین پسورد برایشان مشکل باشد. به همین دلیل است که متخصصان امنیت اطلاعات، به مردم توصیه می‌کنند از یک نرم‌افزار ساده مدیریت پسورد مانند Password Chef، LastPass یا 1passwordاستفاده کنند.

توصیه دیگر، استفاده از شیوه ورود دو مرحله‌ای است که به کاربر امکان می‌هد روال ورود به حساب کاربری را - مثلاً با ورود یک کد مجزا بر روی موبایلش - تایید کند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:هک شدن یاهو ,محافظت از حساب‌های کاربری,اکانت‌ها,متخصص امنیت اطلاعات ,رخنه اطلاعاتی ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

نوکیا ۹۰۰۰ نخستین گوشی هوشمند بود که به بازار عرضه شد. در طی دو دهه گذشته گوشی‌های هوشمند پیشرفت و وابستگی کاربران به آن‌ها رشد کرده است. به باور برخی کارشناسان تلفن هوشمند به بخشی از بدن کاربران تبدیل شده است.

امروزه شاید زندگی بدون گوشی‌های هوشمند برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان امری غیرقابل تصور باشد. نقش سنتی تلفن در برقراری مکالمات صوتی تنها یکی از کاربردهای کوچک تلفن‌های هوشمند است.

پیدا کردن نقشه راه، اطلاع یافتن از وضعیت هوا، ثبت لحظه‌ها از طریق عکاسی دیجیتال، گوش دادن به کانال‌های رادیویی و تماشای برنامه‌های تلویزیونی، دسترسی به وضعیت به روزشونده‌ی تناسب اندام و مقدار کالری در حال مصرف در هنگام پیاده‌روی یا دیگر فعالیت‌ها و … از جمله امکاناتی است که تلفن‌های هوشمند در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

به باور برخی متخصصان تلفن هوشمند، ابزاری است که به بخشی از بدن کاربران تبدیل شده است. آن‌چه تلفن هوشمند امروزی را از ابتدایی‌ترین نمونه آن مجزا می‌کند نه تنها میزان قابلیت‌های به شدت پیشرفته و متفاوت آن در حال حاضر که حجم و وزن آن نیز است.

گوشی نوکیا مدل ۹۰۰۰ را اولین نمونه از گوشی هوشمند می‌دانند. این گوشی بیست سال پیش، دقیقا در روز ۱۵ اوت ۱۹۹۶ به بازار رو به رونق تکنولوژی‌های ارتباطاتی ارائه عرفی شد.

این گوشی که به آن دایناسور دنیای گوشی‌های هوشمند نیز می‌گویند، ۳۹۷ گرم (تنها ۱۰۰ گرم کم‌تر از نیم کیلو) وزن داشت و برخلاف مدل‌های امروزی قطور بود. این گوشی هم در خدمت انجام وظایف تلفن‌های معمولی بود و هم قابلیت‌های یک کامپیوتر خانگی از قبیل ارائه مرورگر وب و نرم‌افزار آفیس را داشت و از امکانات دستگاه فکس نیز برخوردار بود.

نوکیا ۹۰۰۰ که نسبت به گوشی‌های هوشمند امروز از توانایی‌های محدودی برخوردار بود، بسیار گران بود و در زمان عرضه‌اش در سال ۱۹۹۶ میلادی مبلغی معادل ۱۴۰۰ یورو قیمت داشت. 

اما آن‌چه همچنان و هنوز یکی از نوآوری‌های خلاقانه‌ی بشر محسوب می‌شود، امروزه چالش‌هایی را با خود به همراه آورده است. برای مثال این روزها مقامات شهر سئول، پایتخت کره جنوبی، از حمله "زامبی‌های تلفن‌‌های هوشمند" به فضاهای شهری سخن به میان آورده‌اند و روان‌شناسان خواستار تمرین خویشتن‌داری کاربران از پاسخ‌گویی یا خواندن پیام‌ها و پست‌های شبکه‌های اجتماعی و … شده‌اند.

کارشناسان معتقدند، اعتیاد به گوشی هوشمند مثل اعتیاد به الکل نیست و به همین خاطر نیز نیازی به ترک اعتاید نیست، اما باید استفاده از این ابزار نوین را به‌شکلی مطلوب مدیریت کرد.نتایج یکی از آخرین نظرسنجی‌های انجام‌گرفته درباره میزان وابستگی کاربران به گوشی‌های هوشمند که توسط یک مؤسسه طراحی اپلیکیشن در آمریکا انجام گرفته، نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از کاربران گوشی‌های هوشمند حاضرند از رابطه جنسی چشم بپوشند، اما گوشی‌های هوشمند خود را ترک نکنند.

پرسش‌های مطرح‌شده در این نظرسنجی جدید غالبا پیرامون ترجیحات کاربران گوشی‌های هوشمند است که میان ترک گوشی‌های خود یا ترک نیازها، دیگر لذت‌ها یا عادات خود کدام را انتخاب می‌کنند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی ۲۹ درصد آمریکایی‌ها حاضرند به روابط جنسی بدرود بگویند، ولی گوشی‌های هوشمند خود را کنار نگذارند.

همچنین ۷۴ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند اگر قرار باشد بین یک ماه ننوشیدن الکل و یک هفته گذران زندگی بدون تلفن هوشمند یکی را انتخاب کنند، گزینه‌ی آنها ننوشیدن الکل خواهد بود.

در همین حال ۲۲ درصد شهروندان آمریکا که می‌گویند بدون دسترسی به گوشی‌های هوشمندشان و سر زدن به شبکه‌های اجتماعی آنلاین نظیر فیس‌بوک مضطرب می‌شوند، اذعان می‌کنند که حاضرند یک روز غذا نخورند، اما حاضر نیستند برای یک روز از سر زدن به شبکه‌های اجتماعی چشم‌پوشی کنند. 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:۲۰ سالگی تلفن‌های هوشمند,نوکیا ۹۰۰۰,نخستین گوشی هوشمند ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

پژوهشگران هلندی اخیرا حافظه‌ای به ابعاد یک تمبر پستی با ظرفیت ذخیره‌سازی تمام کتاب‌های جهان طراحی کرده‌اند. این حافظه که هنوز سرعت بسیار پایینی دارد می‌تواند در آینده تکامل بیشتری یابد.

دانشمندان هلندی حافظه‌ای جدید طراحی کرده‌اند که از اتم کلر به عنوان رسانای ذخیره‌ساز در آن استفاده شده است و ظرفیت ذخیره‌سازی آن ۵۰۰ برابر بالاتر از حافظه‌هایی است که پیش از این مورد استفاده قرار گرفته است.

ساندر اُته (Sander Otte) سرپرست پژوهشگران دانشگاه فنی شهر دلفت هلند می‌گوید: «به لحاظ نظری می‌توان تمام کتاب‌هایی که تا کنون در جهان نوشته شده است روی یک حافظه با ابعاد یک تمبر پستی ذخیره کرد».

این فناوری جدید از شکافی که بین شبکه‌های اتم‌ کلر روی یک سطح مسی قرار دارد جهت ذخیره بیت و بایت استفاده می‌کند. می‌توان سطح این حافظه را به یک پازل تشبیه کرد.

پژوهشگران این تیم روش تحقیقی خود را در روزنامه علمی "نیچر نانوتکنولوژی" چنین تشریح کردند: «آنها از خاصیت اتم کلر که می‌تواند روی سطحی از مس به طور مستقل به شکل شبکه‌های دو بعدی مرتب شوند استفاده می‌کنند، سپس درون شبکه‌ها شکافی به نام "واکانس" به‌وجود می‌آورند تا بتوانند از اتم‌های کلر کمتری برای پوشش کامل سطح استفاده کنند.

از یک شکاف و یک اتم کلر یک بیت تشکیل می‌شود که کوچکترین واحد ذخیره به شمار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید.

نگارش با میکروسکوپ

دانشمندان برای ذخیره اطلاعات باید اتم‌ها را به حرکت درآورند. این کار به کمک یک میکروسکوپ تونلی انجام می‌گیرد. این دستگاه به وسیله یک سوزن بسیار ظریف ساختار اتمی مواد را تجزیه می‌کند. سپس برقی با ولتاژی برابر با یک میکروآمپر در این سوزن جریان می‌یابد و همین امر باعث می‌شود که یک اتم کلر آزاد شده و در شکاف جابه‌جا شود.

این روند تا حد زیادی به شکل خودکار انجام می‌شود. میکروسکپ تونلی به وسیله کامپیوتر اتم‌ها را از شکافی به شکاف دیگر هل می‌دهد تا این که میدان بیت کاملی شکل گیرد. برای این‌که شکاف اتم‌های کلر ثابت بمانند هر بیت در محاصره اتم‌های کلر قرار می‌گیرد و در نتیجه بیت‌ها مستقیم کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند.

پژوهشگران برای قدردانی از فیزیکدان آمریکایی ریچارد فاینمن که الهام بخش آنها در این کار پژوهشی بوده است، بخشی از سخنرانی مشهور او در سال ۱۹۵۹ را روی تنها ۱۰۰ نانومتر ثبت کردند.

بسیاری از پیشرفت‌هایی که در زمینه فن‌‌‌‌‌آوری نانو صورت گرفته مدیون این سخنرانی تاریخی است که یکی از جملات آن این است: « فضاهای زیادی در آن پایین وجود دارد».

در حال حاضر خوانش با حافظه‌ای با ظرفیت ۶۴ بیتی یک دقیقه و نگارش دو دقیقه زمان می‌برد. سرعت حافظه‌های اتمی از این بسیار پایین‌تر است.

استیون اروین، پژوهشگر لابراتوار تحقیقی واشنگتن در مجله "نیچر نانوتکنولوژی" می‌نویسد: «صرفنظر از پیچیدگی‌هایی که سرعت نگارش و خوانش ممکن است فراهم آورد، آنچه مهم است دستاوردی است که این فن‌‌آوری به همراه دارد.»

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:حافظه‌ای به ابعاد یک تمبر پستی,ذخیره‌سازی تمام کتاب‌های جهان,ساندر اُته (Sander Otte) ,هلند ,نگارش با میکروسکوپ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

کابل فیبر نوری گوگل با همکاری پنج شرکت آسیایی غرب آمریکا را از زیر اقیانوس آرام به ژاپن وصل کرد. این کابل‌ در ثانیه ۶۰ ترابیت داده منتقل می‌کند و پرظرفیت‌ترین کابل اینترنت است که در کف دریاها نصب شده است.

یک کابل فیبر نوری اینترنت که بیش از ۹ هزار کیلومتر طول دارد و آمریکا را به ژاپن متصل می‌کند با حمایت گوگل در زیر آب‌های اقیانوس آرام آغاز به فعالیت کرده است. این کابل فیبر نوری با انتقال ۶۰ ترابیت داده در ثانیه پرظرفیت‌ترین کابل اینترنت جهان است و پیش‌بینی می‌شود سرعت اینترنت را در دو سوی اقیانوس به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

سرعت انتقال داده در این کابل نوری جدید ۱۰ میلیون بار سریع‌تر از کابل‌های استاندارد مدرن است.

به جز کمپانی گوگل ۵ کمپانی از گروه تله‌کام آسیا در این پروژه بزرگ همکاری داشته‌اند. اورز هولتزله، معاون بخش زیرساخت‌های کمپانی گوگل، روز پنجشنبه (۳۰ ژوئن/ ۱۰ تیر) در گوگل پلاس در این باره خبر داد که ظرفیت این کابل از هر کابل زیردریایی دیگری در جهان بیشتر است.

او در صفحه خود نوشت: «کاربران اینترنت و مشتریان ما در ژاپن باید متوجه شده باشند که از امروز همه چیز "سریع‌تر" شده است. امروز، کابل زیردریایی "سریع‌تر" ما بین ژاپن و آمریکا به صورت رسمی آغاز به کار کرد.»

پروژه کابل در اقیانوس آرام که کابل "سریع‌تر" نام دارد ۳۰۰ میلیون دلار هزینه داشته است و مراکز اینترنتی را در لوس‌آنجلس، سان‌فرانسیسکو، پورتلند و سیاتل آمریکا به دو مرکز اینترنتی در چیبا و میه در ژاپن متصل می‌کند.

گوگل همچنین در نظر دارد که تا پایان سال جاری میلادی پروژه ساخت کابل بین فلوریدا و برزیل را به انجام رساند.

مایکروسافت و فیس‌بوک نیز در همکاری با یکدیگر در پی ساخت کابلی در زیر اقیانوس اطلس برای اتصال مراکز اینترنت در ویرجینیا بیچ به بیلبائو در اسپانیا هستند.

روزنامه تلگراف گزارش می‌دهد که تقاضای اینترنت پر شتاب‌تر با توجه به میزان رو به افزایش دستگاه‌های مختلفی که روزانه به اینترنت وصل می‌شوند، نظیر گوشی‌های هوشمند و لوح‌های فشرده و … و گسترش خدمات رایانش ابری رو به رشد است.

هم‌اکنون بیش‌تر جریان داده‌های اینترنتی جهان از طریق کابل‌های زیردریایی انجام می‌گیرد درحالی که پیش از این بیش‌تر ترافیک اینترنت از طریق ماهواره‌ها در جریان بود.

قرار دادن کابل در زیر دریا نیازمند کشتی‌های خاصی است که می‌توانند روزانه تا بیش از ۲۰۰ کیلومتر پیش بروند.

همچنین از آن‌جا که فیبرهای نوری که مخصوص انتقال داده هستند بسیار نازک‌اند، باید با لوله، سیم‌های فولادی و پلاستیک پوشانده شوند تا از آسیب در امان بمانند.

کابل‌ها معمولا در معرض حملات کوسه‌ها هستند. این نوع حملات یک بار در سال ۲۰۱۴ گوگل را مجبور به تعمیر و پوشاندن بخش‌هایی از کابل‌ها با پوشش‌های کولار کرد. گوگل در همان زمان فعالیت در زمینه ساخت کابل "سریع‌تر" را آغاز کرده بود.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کابل فیبر نوری گوگل, ژاپن,کابل‌ اینترنت پرسرعت گوگل آمریکا, گروه تله‌کام آسیا,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

واقعیت مجازی موضوع غالب در سومین نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی (Expo E3) در لس آنجلس بود.

به گفته سازماندهندگان این نمایشگاه، امسال تعداد غرفه های ارائه دهنده محصولات مرتبط با فناوریهای واقعیت مجازی دو برابر سال گذشته بوده است.

بنا بر یک نظرسنجی، دو سوم جمعیت ایالات متحده آمریکا هنوز از فناوریهای نوین بی اطلاع هستند با این وجود محصولات شرکتهای بزرگی همچون سونی و اچ تی سی و آکیولوس غرفه های این نمایشگاه را پر کرده بود و طراحان بازیهای مجازی از موفقیت قابل توجهی در این کشور برخوردار بودند.

جانسون روبین از مدیران شرکت آکیولوس می گوید: «دوست دارم اینگونه فکر کنم که ما هنوز در عصر تولیدات سیاه و سفید هستیم و در عصر فیلمهای بیصدا. در گذشته اولین کسانی که یک فیلم می دیدند، نمی توانستند آن را باور کنند. فوق العاده بود. دنیای واقعیت مجازی نیز در آغاز یک سفر طولانی است، در مسیر حرکت به سوی فیلم های بلند. هیجان انگیز است. برای سازندگان و طراحان نیز همچون مصرف کنندگان این محصولات، این کار مانند یک سفر است زیرا هر لحظه چیز جدیدی یاد می گیرند.»

در این نمایشگاه نسل جدید پلی استیشن شرکت سونی با بازیهایی توام با ماجراجویی های فضایی در جهانی بیگانه و خصمانه، طرفداران بازیها را به سیاره دیگری می برد.

ست لوئیسی از طراحان این شرکت می گوید: «ما شما را به دنیای جدیدی می بریم. دنیایی عجیب. شما در چنین دنیایی نیاز به حرکت دارید و در اینجا است که واقعیات مجازی به کمکتان می آید. شما همه چیز را احساس می کنید بگونه ای که انگار واقعا وجود دارند. با استفاده از امکانات صدای سه بعدی، شما تمام صداهای اطراف خود را می شنوید، مثلا صدای باد را. حضور تمام موجودات عجیب و غریبی که پشت شما یا در کنارتان هستند حس می کنید. این یک احساس واقعا همه جانبه است.»

مسئولان بازیهای مجازی استفاده از امکان تجربه همه جانبه را برای طراحی و ساخت تجارب ترسناک و گیج کننده آغاز کرده اند که تاکنون وجود نداشته است. مثلا استفاده از تجربه بیهوشی در یک بازی فرانسوی-آمریکایی که وحشت در اعماق اقیانوس آرام را بازسازی کرده است، در جایی که اکسیژن محدودی در کپسول دارید و باید برای زنده ماندن خود تلاش کنید و مراحل بازی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

دیوید شن، فعال در بخش توسعه فعالیتهای بازرگانی می گوید: «چیزی که بیش از همه جالب است، فضای این بازیست. شما در دنیای فناوریهای مرتبط با غواصی به دام افتادید. چنین چیزی بخوبی در دنیای مجازی قابل ترسیم است زیرا شما کلاهتان را می گذارید و در مکانی شبیه سازی شده و تنگ قرار می گیرید. بسرعت چنین حالتی را تجربه می کنید. افرادی که آن را امتحان کرده اند بلافاصله حضور در چنین دنیایی را حس کرده اند.»

تخمین زده می شود که محصولات دنیای مجازی بازاری ۱۵۰ میلیارد دلاری طی چهار سال آینده داشته باشد.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:سومین نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی (Expo E3) ,واقعیت مجازی,نسل جدید پلی استیشن شرکت سونی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

به نظر می‌رسد که گوگل تسلیم انتقادهای موجود درباره عدم حضور قوی در عرصه ارتباطات تصویری شده است. گوگل روز چهارشنبه تولد اپلیکیشن تازه دوئو (Duo) را اعلام کرد؛ اپلیکیشنی که قرار است یک سیستم صوتی-تصویری با کیفیت بالای تصویر باشد. این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل‌های ای او اس و اندروید قابل نصب است.

به گزارش تک کرانچ، دوئو همزمان با اپلیکیشن پیام رسانی تازه این شرکت که الو (Allo) نام دارد رونمایی می‌شود. اما چرا گوگل دست به ساخت دو اپلیکیشن مجزا زده است؟ هم برای اینکه میزان حافظه لازم در گوشی‌های موبایل کمتر مصرف شود و هم اینکه گوگل همیشه می‌خواهد با آنچه که در بازار وجود دارد متفاوت باشد.

در حالیکه الو بیشتر شبیه بقیه سرویس‌های پیام‌رسان نوشتاری است، دوئو مانند «فیس تایم» اپل عمل می‌کند: صحبت و دیدار دو نفر با هم به جای پیغام‌های گروهی در سرویس‌های پیام‌رسانی دیگر.

به نظر می‌رسد که هم دوئو و هم الو در تابستان امسال برای عرضه در بازار اپلیکیشن ها آماده شوند و فعلاً در مرحله امتحان قرار دارند.

وعده‌ای که گوگل درباره متفاوت بودن دوئو داده این است که کیفیت تصویر در ویدیوهای این اپلیکیشن با میزان سرعت اینترنت رابطه نخواهد داشت و اگر اینترنت کم سرعت باشد، همچنان کیفیت ویدیوها و تصاویر بالا خواهد بود. اگر این وعده به حقیقت بپیوند، واقعاً می‌توان گفت که فرق اساسی این اپلیکیشن با سرویس‌هایی مثل اسکایپ، وودو و حتی گوگل هنگ اوت خواهد بود.

به گزارش سی نت، یکی از مهندسان طراح این اپلیکیشن می‌گوید که هدف ما این است که کاری کنیم که طرف مقابل، جواب تلفن شما را بدهد! «ما امیدواریم دوست شما با دیدن عکس صورت شما، جواب تلفن را بدهد.»

برای ساخت اپلیکیشن دوئواز یک پروتکل تازه برنامه نویسی به نام کویک استفاده شده است که گوگل سال گذشته از آن رونمایی کرد. این پروتکل مخصوص اپلیکشن‌هایی است که به فضای زیادی در حافظه و همینطور سرعت بالای اینترنت نیاز دارند.

دوئو قادر خواهد بود به شماره تلفن‌های ذخیره شده در موبایل دسترسی داشته باشد و با دیگر کسانی که این اپلیکیشن را دارند ارتباط برقرار کنند. روشی که نقش سرویس‌های تلفن قدیمی را کمرنگ‌تر خواهد کرد و رقابت شرکت‌هایی که سرویس تلفن را به افراد عرضه می‌کنند، سخت‌تر خواهد شد.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: گوگل,اپلیکیشن,اپلیکیشن,Duo,Allo,سرعت اینترنت,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

پلیس فدرال آمریکا پس از نفوذ به آی‌فون رضوان فاروق بدون کمک اپل، می‌گوید به روش بازگشایی قفل آی‌فون دست نیافته و کمپانی خارجی که به کمکشان آمده روش هک را در اختیار آنها قرار نداده تا بتوانند آن را با اپل در میان بگذارند.

جدال میان پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) و کمپانی اپل بر سر شکستن قفل آی‌فون رضوان فاروق، تروریست سن‌برناردینو، همچنان در جریان است و اگرچه پرونده حقوقی عملا بسته شده، کشمکش‌ها ادامه دارد. در ابتدا اپل به رهبری تیم کوک، از کمک به اف‌بی‌آی برای شکاندن قفل آی‌فون این تروریست خودداری کرد و گفت به کاری که حاصل سال‌ها تحقیق و توسعه در زمینه امنیت را به باد می‌دهد، تن نخواهد داد.

اف‌بی‌آی اما توانست با کمک یک کمپانی دیگر و بی‌نیاز به کمک‌های اپل، با صرف هزینه‌ای ۳/ ۱ میلیون دلاری به آی‌فون رضوان فاروق نفوذ کند و حالا مدعی است که نمی‌تواند راز رمزگشایی از آی‌فون این تروریست را با اپل در میان بگذارد. چرا؟ چون حتی اف‌بی‌آی هم نمی‌داند که چگونه زمینه نفوذ به این آی‌فون فراهم شده است.

ابزاری که برای نفوذ به این آی‌فون استفاده شده، ابزاری اسرارآمیز است که توسط یک کمپانی ثالث خارجی در اختیار پلیس فدرال آمریکا قرار گرفته و این یعنی با صرف ۳/ ۱میلیون دلار فقط قفل یک آی‌فون باز شده و روش باز کردن قفل‌ها به اف‌بی‌آی فروخته نشده است. اف‌بی‌آی می‌خواهد با همین استدلال قانون «شفافیت درباره آسیب‌پذیری‌ها» را زیر پا بگذارد.

بر اساس این قانون، هرگاه دولت یا نهادی دولتی به یک روش قدرتمند برای نفوذ دست پیدا می‌کند یا آسیب‌پذیری ویژه‌ای را کشف می‌کند، مقام‌های ارشد دولتی باید آن را در اختیار کمپانی‌های تکنولوژیک بگذارند تا آنها راه نفوذ هکرهای دیگر در آینده را مسدود کنند.

امی هس، معاون اجرایی رئیس اف‌بی‌آی در حوزه علم و تکنولوژی، بیانیه‌ای خطاب به سی‌ان‌ان نوشته و در آن توضیح داده که اف‌بی‌آی تکنولوژی رمزگشایی را در اختیار ندارد و جزئیات فنی این عملیات نفوذ را نخریده است.

اف‌بی‌آی با همین استدلال که جزئیات فنی را در اختیار ندارد، قصد دارد فرایند شفاف‌سازی قانونی را دور بزند و شاید از اپل به خاطر عدم همکاری انتقام بگیرد. راس شولمن، از متخصصان «قانون شفافیت» کاخ سفید از این تصمیم اف‌بی‌آی انتقاد کرده است.

به گفته او: «اگر اف‌بی‌آی معتقد است که در این مورد می‌توان قانون شفافیت درباره کشف آسیب‌پذیری‌ها را زیر پا گذاشت چون آسیب‌پذیری را از یک کمپانی ثالث خریده است، این حفره‌ای ایجاد خواهد کرد که یک تریلی هم می‌تواند از آن رد شود.»

با این همه، پلیس فدرال آمریکا آشکارا قصد دارد در برابر درخواست‌ها برای شفاف‌سازی مقاومت کند. مقام‌های پلیس می‌گویند این آسیب‌پذیری فقط در صورتی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که آی‌فون در مالکیت پلیس باشد.

متخصصان امنیت و رمزگذاری همواره تاکید کرده‌اند که هرگونه آسیب‌پذیری در دنیای تکنولوژی می‌تواند در آینده دور یا نزدیک توسط هکرها و جاسوسان خارجی مورد استفاده قرار گیرد و به همین خاطر باید درباره آنها شفاف بود تا راه نفوذهای گسترده احتمالی در آینده مسدود شود.

dw

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) ,کمپانی اپل,شکستن قفل آی‌فون ,رضوان فاروق,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

فروش آیفونهای شرکت اپل برای اولین بار از زمان وارد بازار شدن نسل اول این تلفنهای همراه با افت روبرو شده است.

اپل بین ماههای ژانویه تا مارس ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه آیفون به فروش رسانده که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۰ میلیون دستگاه کمتر فروخته شده است.

کاهش فروش آیفونها حجم کلی فروش شرکت اپل را نیز با افت ۱۳ درصدی همراه کرده است.

فرانک ژیلت، کارشناس شرکت تحقیقاتی و مشاوره تجاری بازرگانی «فورستر» گفت: «به نظر نمی رسد اپل استراتژی برای افزایش رشد خود داشته باشد. اما اگر محصولی منحصر به فرد ارائه دهد و یا قیمتها را بطور قابل توجهی پایین بیاورد گرایش بازار تغییر خواهد کرد. در صورت عدم نوآوری در محصولات و عدم تغییر قیمتها موقعیت این شرکت در بازار کم کم با تردید و خطر مواجه خواهد شد.»

کمپانی اپل در ماه مارس نسل جدید آیفونهای ۵ اس ای را روانه بازار کرد. اما فروش این مدلها تاثیر چندانی در بالابردن آمار حجم کلی فروش این شرکت نداشته است.

فروش اپل در چین، دومین بازار مهم این شرکت پس از آمریکا حدود یک چهارم افت داشته است.

با این وجود حجم فروش سرویس و خدمات این شرکت از جمله خدمات ذخیره سازی از طریق رایانش ابری یا همان «آی کلاود» و یا موسیقی آنلاین «اپل موزیک» حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.

euronews

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:شرکت اپل, آیفون,چین,«آی کلاود» ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

کمپانی ژاپنی تجارت الکترونیکی «راکوتن»، اولین شرکتی است که سیستم تحویل اجناس از طریق هواپیماهای بدون سرنشین، پهپاد را به مرحله اجرا درآورد. انتقال جنس خریداری شده توسط این سیستم به مشتریان از طریق استفاده از یک اپلیکیشن میسر خواهد بود.

هیروشی میکیتانی، مدیرعامل راکوتن در ویدئویی بهره برداری از این سیستم را نشان داده است.

در حال حاضر تحویل اجناس با پهپاد بر روی زمینهای گلف میسر خواهد اما با برداشته شدن محدودیتهای قانونی و امنیتی این سیستم گسترش پیدا خواهد کرد.

euronews

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: تجارت الکترونیکی ,«راکوتن»,پهپاد,هواپیماهای بدون سرنشین,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

کسانی که از خودشان خوششان می‌آید بیش از دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی عکسی که از خود گرفته‌اند (سلفی) را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. آنچه خیلی‌ها فکر می‌کردند را حال دانشمندان با تحقیق نشان داده‌اند.

کسانی که عضو شبکه‌های اجتماعی هستند آدم‌هایی را در این شبکه‌ها می‌شناسند که مدام در حال ثبت لحظه‌های زندگی‌شان با گرفتن عکس از خود و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران‌اند.

برای اینکه کسی بتواند برای مثال عکس ورزش کردنش، غذا خوردنش در رستوران یا رفتنش به سلمانی را با دیگران به اشتراک بگذارد نه تنها احتیاج به اعتماد به نفس دارد، بلکه باید کمی هم شده عاشق خودش باشد.

چند تحقیق در این باره نشان می‌دهد که افراد خودشیفته در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال هستند؛ أنها نسبت به کسانی که کمتر شیفته خود هستند، تمایل بیشتری دارند به اینکه مدام عکس‌های خود را در حالت‌ها و وضعیت‌های مختلف به نمایش بگذارند.

در پژوهشی تازه دانشمندان دانشگاه کره در سئول نشان داده‌اند که تا چه اندازه شخصیت‌های خودشیفته به واکنش دیگر اعضای یک شبکه اجتماعی به سلفی‌شان اهمیت می‌دهند و اینکه آیا برای آنها کافی است که سلفی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند یا احتیاج دارند که دیگران هم آنها را تأیید کنند؟

لایک برای خود، نه برای دیگران

یونگ-آه لی و یونگ‌کون سونگ، دو روانشناس کره‌ای، در گام نخست میزان خودشیفتگی ۳۱۵ شرکت‌کننده در تحقیق خود را تعیین و نتایج تحقیق خود را در نشریه "Cyberpsychology, Behaviour, and Social Networking" منتشر کردند. برای این کار شرکت‌کنندگان در تحقیق باید پرسش‌نامه‌ای آنلاینی را پر می‌کردند. آنها باید برای نمونه به این پرسش پاسخ می‌گفتند که تا چه حد اعمال قدرت نسبت به دیگران را دوست دارند، یا چقدر دوست دارند خودشان را در آینه تماشا کنند یا تا چه حد اصرار دارند که احترامی را که فکر می‌کنند لیاقتش را دارند از سوی دیگران ببینند.

در گام دوم از همه شرکت‌کنندگان، که در ضمن سلفی‌هایی از خود به شبکه‌های اجتماعی فرستاده بودند، پرسیده می‌شد که چقدر برایشان مهم است که فیدبکی نسبت به عکسهایی که پست می‌کنند بگیرند؟ تا چه اندازه سلفی‌های دیگران و کامنت‌ها و لایک‌هایی که برایشان می‌گذارند را بررسی می‌کنند؟ خودشان تا چه اندازه برای دیگران کامنت می‌نویسند و لایک می‌زنند؟

تحقیق دو دانشمند یاد شده نشان می‌دهد که برای خودشیفتگان تنها موضوع فرستادن سلفی‌شان به شبکه اجتماعی مهم نیست. برای آنها واکنش دیگران به عکس‌هایشان نیز بیش از حد متوسط اهمیت دارد. افزون بر این، آنها نسبت به دیگر کاربران، سلفی دیگران را برای مدتی طولانی‌تر و دقیق‌تر بررسی می‌کنند.

دو محقق کره‌ای می‌نویسند که نتیجه پژوهش آنان این فرضیه را تقویت می‌کند که کسانی که نظر بسیار مثبتی نسبت به خود دارند علاقه دارند خود را با دیگران مقایسه کنند تا از این طریق باز دید مثبت‌تری نسبت به خود به دست بیاورند.

نکته جالب برای محققان این بود که خودشیفتگان عکس‌های دیگران را تماشا و بررسی می‌کنند، اما به ندرت دیگران از آنها کامنت و لایکی دریافت می‌کنند.

dw

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کاربران شبکه‌های اجتماعی ,سلفی,افراد خودشیفته,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

شبکه تلویزیونی «رای» ایتالیا اخیرا اپرای «بوهم» اثر مشهور«جاکومو پوچینی» را به کارگردانی «اِتور اسکولا» و با فیلمبرداری به شیوه «۴کی» تهیه کرد و در شهر کن به نمایش درآورد.

تکنیک ۴کی، یک تکنولوژی نوین در دنیای تلویزیون محسوب می شود که اجازه می دهد تصاویری بسیار واضح تر و دقیق تر داشته باشیم. اما ۴کی دقیقا چیست؟

جانفرانکو جاردینا، تحلیلگر فن آوری های نوین می گوید: «تکنولوژی ۴کی، یک فن آوری نوین برای تهیه تصاویری با وضوحی بسیار بالاست. وضوح این تصاویر بسیار بالاتر از تصاویر متعلق به فن آوری های «اچ دی» است. در ضبط به شیوه ۴کی، وضوح تصاویر چهار برابر بالاتر از نرم های استاندارد است و به جای فرمت دو میلیون پیکسل، تصاویری با فرمت هشت میلیون پیکسل خواهیم داشت. این وضوح بالا به ما اجازه می دهد که با حفظ همان فاصله معمول از تلویزیون، هم تصاویر را واضح تر ببینیم و هم صفحه نمایشی بزرگتر داشته باشیم و در نهایت نیز هیچ نوع احساس ناراحتی نکنیم.»

تولید اپرای بوهم به شیوه ۴کی در شبکه تلویزیونی «رای» ایتالیا یک تولید آزمایشی است و دیگر تولیدات تلویزیونی این شبکه به این شیوه صورت نمی گیرد چراکه با وجود داشتن این فن آوری، تجهیزات آن بطور کامل در این شبکه نصب نشده است.

جانفرانکو جاردینا می گوید: «این یک مشکل است. همه آنچه ما گفتیم در صورتی محقق می شود که تمام سیستم انتقال، محتوا، دیسکهای “بلو- ری” و حتی مثلا دی وی دی ها همه متناسب با سیستم ۴کی تهیه شده باشند اما اینگونه نیست، دست کم در حال حاضر وضعیت اینگونه نیست. انتقال تصاویر در حال حاضر متناسب با استانداردهای معمول، و یا حداکثر مناسب برای سیستم های «اچ دی» است. بنابراین در وضعیت کنونی، تماشاگران، محصولاتی را که با شیوه ۴کی تهیه می شوند تنها با یک چهارم کیفیت اصلی می توانند مشاهده کنند. ما باید منتظر بمانیم تا در آینده این کار امکان پذیر شود. هدف ما رسیدن به این سبک از تولید است. این مسئله اغلب در دنیای فن آوری ها اتفاق می افتد؛ چرا که معمولا میان فن آوری های نوین و آنچه در دسترس تماشاگران است، هماهنگی کامل وجود ندارد.»

در تولید به شیوه ۴کی هزینه های تولید نیز بسیار افزایش می یابد چراکه برای این کار باید از تکنولوژیهای ویژه ای استفاده کرد. مثلا شبکه تلویزیونی «رای» برای تولید آزمایشی اپرای «بوهم» از دوربین های بسیار پیشرفته ای استفاده کرد.

استفانو ربچی، از گروه تهیه کنندگان اپرای بوهم می گوید: «ما برای ضبط «بوهم» از شش دوربین دارای آخرین مدل فن آوری ۴کی و از لنزهای فیلمبرداری استفاده کردیم که می توانستند واقعا تصاویر را با وضوح ۴کی ثبت کنند.»

ساخت دوربین های فیلمبرداری با قابلیت ضبط ۳۶۰ درجه

شرکت فرانسوی «ژیروپتیک» دوربین هایی را تولید کرده که قادر به فیلمبرداری با زاویه ۳۶۰ درجه هستند.

این دوربین دارای تمام فن آوری های مرتبط با اچ دی، جی پی اس، وای فای و آر تی اس بوده و به سه دوربین و سه میکروفون هم مجهز شده است.

تصاویر تولیدی با این دستگاه را می توان در هر شکل صفحه نمایشی مانند تلویزیون، رایانه یا لوح رایانه، آنهم با گستره دید ۳۶۰ درجه تماشا کرد.

ماریان لو کالوز، سخنگوی شرکت تولید کننده می گوید: «این یک دوربین است. یک دوربین پیشرفته که به ما اجازه می دهد تصاویری با قابلیت ۳۶۰ درجه بگیریم. می توانید از هر چیزی که اطرافتان هست فیلم بگیرید حتی چیزهایی که بالای سرتان و یا زیر پای شماست.»

هرکدام از لنزهای درون این دوربین به ضبط تصاویر در زمان واقعی می پردازند. قیمت این دوربین برای مشتریان حدود پانصد یورو در نظر گرفته شده است.]

2014 euronews

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: ۴کی,شبکه تلویزیونی «رای»,فن آوری نوین ,شرکت فرانسوی «ژیروپتیک» ,فیلمبرداری با زاویه ۳۶۰ درجه ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

همه ما با نام و نشان شرکت اپل آشنا هستیم. شاید برخی از ما یکی از دستگاه‌های ساخت این شرکت را داشته باشیم و امورات خود را با آن می‌گذرانیم، شاید هم نه؛ اما این موضوع هیچ تفاوتی در ماهیت اپل ایجاد نمی‌کند. در مورد این شرکت حقایقی هست که اگر به آن‌ پی ببرید، عظمت این شرکت را به خوبی درک خواهید کرد.

به گزارش «تابناک»، اپل با توجه به میزان سهم خود از بازار و سود سالانه، بزرگ‌ترین شرکت تجاری دنیاست؛ اما این «بزرگ» بودن تا چه حد است و عملا اپل با داشته‌های خود چه کارهایی می‌تواند بکند؟ برای نمونه، آیا باور می‌کنید که ارزش دارایی‌های این شرکت برابر با ۶۲۶ میلیارد دلار است؟ 

برای اینکه به خوبی پی به قدرت و عظمت این شرکت و دارایی‌های آن ببرید، بگذارید چند حقیقت اساسی در خصوص این شرکت ‌برای شما بازگو کنیم؛
تنها در فصل قبل، درآمد شرکت اپل برابر با ۴۲.‌۱ میلیارد دلار بوده است؛ یعنی بیشتر از تمام اقتصاد کشوری گازی مانند ترکمنستان.پول نقدی که اپل ‌دارد، برابر با ۱۵۵ میلیارد دلار است. اگر قرار باشد این رقم در بین همه جمعیت ایالات متحده یعنی ۳۱۶ میلیون ‌تقسیم شود، به هر فرد ۴۹۰ دلار خواهد رسید!

این میزان پول نقد همچنین برای خرید ۲۳۸۴ هواپیمای جت اختصاص Gulfstream G۶۵۰ با باک پر از بنزین کفایت می‌کند.

تنها در فصل قبل، اپل موفق به فروش ۳۹.‌۳ میلیون نسخه آیفون شده است. اگر قرار باشد به هر شهروند کانادا یک آیفون داده شود، باز هم این رقم از آن بیشتر است.

 اگر اپل یک کشور بود، اقتصاد آن در رتبه ۲۷ دنیا یعنی در بین کشورهای بلژیک و ونزوئلا ـ از لحاظ درآمدی ـ قرار می‌گرفت.

فاصله بین اپل و شرکت تجاری پس از خود یعنی ExxonMobile به لحاظ سرمایه برابر با رقم ۲۲۱ میلیارد دلار است. با این رقم می‌توان ۱۶۰۱ هواپیمای جت جنگنده از نوع F-۲۲ خریداری کرد.

در دوازده ماه گذشته اپل بیش از ۲۴۳ میلیون نسخه دستگاه مجهز به سیستم عامل iOS فروخته است؛ یعنی تقریبا معادل ۱۰ دستگاه برای هر شهروند کره شمالی.در فصل گذشته اپل معادل ۱۲.‌۹ میلیون دستگاه iPad به فروش رسانده است؛ یعنی ۲۵۸ دستگاه به ازای هر کارمند اپل.در دو سال آینده برآورد می‌شود ‌اپل برابر با ۳۰ میلیون نسخه از iWatches یا ساعت هوشمند خود را به فروش برساند. با بهای ۳۵۰ دلار کل درآمد حاصل از این طریق برابر با ۱۰.‌۵ میلیارد دلار خواهد بود؛ یعنی برابر با کل اقتصاد کشور نیکاراگوئه در یک سال.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:شرکت اپل,هواپیمای جت اختصاص Gulfstream G۶۵۰iWatches ,ExxonMobile,دستگاه iPad ,سیستم عامل iOS,iWatches,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بابک پرویز از معماران اصلی پروژه طراحی و تولید عینک گوگل از پیوستن به کمپانی آمازون خبر داده است. او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ مدیری اصلی پروژه عینک گوگل بود. سمت و موقعیت بابک پرویز در آمازون هنوز رسما اعلام نشده است.

عینک گوگل آنطور که باید و شاید در جهان ولوله به پا نکرد، البته واقعیت این است که هدف گوگل هم ولوله به پا کردن نبود. پروژه عینک و چند پروژه دیگر که همگی از سوی گروه "گوگل ایکس" طراحی و اجرا شده، در اصل ماهیتی آزمایشی داشته‌اند و هنوز برای دیدن آنها به طور انبوه در بازار بایستی چشم‌انتظار بود.

اما حالا در میانه اوضاع خبرها حاکی از جدایی بابک پرویز، یکی از معماران اصلی عینک گوگل، از این تیم و پیوستنش به آمازون است. بابک پرویز از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ مدیریت اصلی پروژه عینک گوگل را بر عهده داشت.این دانشمند ایرانی−آمریکایی خبر جدایی از تیم گوگل را به صورت ساده و مختصر در صفحه شخصی‌اش در گوگل پلاس اعلام کرد.

او با انتشار تصویری از لوگوی آمازون تنها به نوشتن چند کلمه بسنده کرد: «وضعیت: بسیار هیجان‌زده! :)»

هنوز جزئیاتی در مورد سمت و موقعیت بابک پرویز در آمازون، به طور رسمی منتشر نشده است، اما با این حال دست‌اندرکاران و کارشناسان دنیای دیجیتال حدس‌هایی در این رابطه زده‌اند.

فعالیت روی گوشی هوشمند آمازون"

آمازون روز ۱۸ ژوئن نخستین گوشی هوشمند خود به نام "فایر فون" را معرفی کرد و حال گفته می‌شود که پیوستن بابک پرویز به این کمپانی احتمالا به همین پروژه مربوط می‌شود. گوشی هوشمند آمازون دارای چهار دوربین تعبیه شده روی صفحه جلویی خود است که قادر به ایجاد تصویری سه‌بعدی است.

آمازون روز ۱۸ ژوئن نخستین گوشی هوشمند خود را معرفی کرد.

این دوربین‌‌ها همچنین می‌توانند اشیا را اسکن کرده و آنها را از روی فرم‌شان تشخیص دهند. گمان می‌رود که بابک پرویز در این عرصه با دانش خود به کمک آمازون رود.

آقای پرویز در زمان فعالیت در گوگل همچنین روی طراحی و تولید لنزهای چشمی از جمله ویژه افراد مبتلا به دیابت کار کرده که به مدد حسگرهای تعبیه شده در آن، قادر به کنترل قند خون فرد است.

بابک پرویز دارای چندین مدرک معتبر علمی از دانشگاه‌های مختلف در آمریکا از جمله در رشته‌های فیزیک و مهندسی الکترونیک از دانشگاه میشیگان است. او در این دانشگاه همچنین استادیار است. آقای پرویز در رشته مهندسی الکترونیک درجه دکترا دارد.

dw

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: پروژه طراحی و تولید عینک گوگل,بابک پرویز, آمازون,گوگل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

فعالیت در عرصه تکنولوژی سایبری چیزی نبوده که پریسا تبریز از همان کودکی در مسیرش گام برداشته باشد. او که تازه در زمان کالج برای نخستین بار با کامپیوتر کار کرده، حالا در ۳۱ سالگی "شاهزاده امنیت" کمپانی گوگل لقب گرفته است.

"شاهزاده امنیت" لقب رسمی پریسا تبریز، مسئول امنیت اطلاعات بنگاه گوگل است. او زیاد اهل مصاحبه نیست و شمار عکس‌هایی که از او در اینترنت پیدا می‌شود، کمتر از انگشتان یک دست است. نشریه معتبر فوربس، سال گذشته پریسا تبریز را در میان یکی از ۳۰ چهره‌موفق زیر ۳۰ سال در عرصه فناوری در کنار مارک زاکربرگ، پایه‌گذار فیس‌بوک، جای داد.

به تازگی خبرنگار مجله "ELLE" به دیدار این کارمند ارشد گوگل، در مقر این کمپانی در کالیفرنیا رفته و با وی گفت‌وگویی انجام داده است. گفت‌وگو در سالن کنفرانس گوگل انجام شده، چون طبق قوانین گوگل خبرنگاران اجازه ورود به ساختمانی را که پریسا تبریز در آن کار می‌کند، ندارند. در تمام مدت گفت‌وگو نیز یک محافظ این خبرنگار را همراهی می‌کرده؛ حتی هنگام رفتن به دستشویی.

پریسا تبریز، ۳۱ ساله، در حومه شهر شیکاگو بزرگ شده است؛ مادرش پرستاری آمریکایی − لهستانی و پدرش یک پزشک مهاجر ایرانی است. او در سال ۲۰۰۷ به استخدام گوگل درآمد و دهمین عضو تیم کوچکی از هکرها در این کمپانی شد. وظیفه این تیم در یک کلام تأمین امنیت نرم‌افزارهای گوگل بود. اما اکنون این تیم گسترش یافته و بیش از ۲۵۰ متخصص امنیتی در گوگل مشغول به کار هستند.خبرنگار مجله "ELLE" می‌نویسد، پریسا تبریز برای گفت‌وگو در لباسی به رنگ همیشگی، سیاه، با چهره‌ای صمیمی و بدون آرایش ظاهر می‌شود و با لبخند می‌گوید: «این رنگ لاغر نشان می‌دهد.»

پریسا تبریز آن طور که خود می‌گوید، در دوران کالج برای نخستین بار با کامپیوتر کار کرده و تا آن موقع وقتش را با هنر، ورزش و رقابت با دو برادرش سپری می‌کرده است. او که در ریاضی و علوم استعداد داشته، سپس وارد دانشگاه ایلی‌نوی شده و اندکی بعد نیز علاقه به امور کامپیوتری در او بیدار می‌شود.مقاومت در برابر وسوسه پول

پریسا تبریز به گروه هکرهای "کلاه سفید" تعلق دارد که در مقابل هکرهای "کلاه سیاه" قرار دارند. کلاه سفید‌ها به سیستم‌ها نفوذ می‌کنند، اما از این نفوذ نیت بدی ندارند و هدفشان بررسی امنیت سیستم، شناسایی خلاء‌های امنیتی و ارتقای استحکام سیستم است. او توضیح می‌دهد که برای استخدام به دنبال ‌آنهایی باید باشند که توانایی رخنه به بهترین‌سیستم‌ها را داشته باشند، اما در عین حال اینقدر از نظر شخصیتی قوی باشند که بتوانند در مقابل وسوسه پول مقاومت کنند و خریدنی نباشند.در حال حاضر شرکت‌ها به کسانی که قادر به یافتن باگ‌ها در سیستم باشند و آنها را گزارش دهند، پول پرداخت می‌کنند. برای مثال این مبلغ نزد گوگل، آن طور که خانم تبریز می‌گوید، از ۲۵ هزار تا ۶۰ هزار دلار متغیر است.

طبق گزارش مجله "ELLE" بخشی که پریسا تبریز ریاست آن را بر عهده دار‌د، بیش از ۳۰ هکر در اروپا و آمریکا را شامل می‌شود که کارشان بررسی تهدیدات امنیتی به طور ویژه مربوط به موتور جستجوی گوگل کروم است.

همین تیم بود که در سال ۲۰۱۱ متوجه هک شدن شرکت هلندی "دیجی نوتار" شد. هکرها در این حمله موفق به ربودن گواهینامه‌های امنیتی دیجیتال این شرکت و صدور گواهینامه‌های جعلی شده بودند و به این ترتیب حساب جی‌میل صدها هزار کاربر ایرانی را هک کردند.

پریسا تبریز با نگاهی به آینده از کم‌رنگ‌شدن اهمیت "رمز عبور" خبر می‌دهد. به گفته او ورود به کامپیوترها و حساب‌های کاربری از راه‌های فیزیکی صورت می‌گیرد، نظیر اثر انگشت که هم اکنون آیفو‌ن از آن بهره‌می‌گیرد و این تازه آغاز راه است.

فناوری و شکاف جنسیتی

وقتی پای شکاف جنسیتی و موقعیت زنان در محل کار به میان می‌آید، گوگل نیز با مشکلات خاص خودش روبروست. پریسا تبریز در بخشی از گفت‌وگویش با این مجله، به نادیده گرفتن زنان از سوی دنیای فن‌آوری اشاره می‌کند و می‌گوید: «من فکر می‌کنم که تلفن‌های همراه برای مردان طراحی شده‌اند، برای این که آنها بزرگ هستند و همیشه در جیب‌تان جای نمی‌گیرند... اگر هدف شما خلق فن‌آوری جدید برای تمام دنیا باشد، بایستی نماینده همه جهان باشید و همه جهان فقط از مردان سفیدپوست تشکیل نشده است.»

در ادامه این گزارش به نقل از شریل سندبرگ، یکی از مدیران ارشد سابق گوگل آمده، زمانی که گوگل کارمندانش‌را در جریان نتیجه یک تحقیق داخلی در این کمپانی گذاشت، "شمار نامزد شدن زنان برای تصدی پست‌های بالاتر به طرز چشمگیری افزایش یافت." در این تحقیق آمده بود که کارمندان زن ۲۰ درصد کمتر از کارمندان مرد برای پذیرش مسئولیت‌های جدید پیش‌قدم می‌شوند.

پریسا تبریز غالبا بعد از پایان کار به باشگاهی در نزدیکی مقر گوگل می‌رود و به ورزش مورد علاقه‌اش یعنی صخره‌نوردی می‌پردازد. در باشگاه مزبور بیشتر صخره‌نوردان از کارمندان گوگل هستند.

dw

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: پریسا تبریز,فوربس,شاهزاده امنیت,هکرهای "کلاه سیاه" ,هکرهای "کلاه سفید",مجله "ELLE",, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀


مرگ٬ پایان زندگی ما است و دیر یا زود از خاطره‌ها پاک می‌شویم٬ اما حالا سرویس آنلاینی متولد شده که می‌گوید می‌تواند ارتباط شما با عزیزان‌تان را پس از مرگ هم پایدار نگه دارد. «اترنی.می» هدفش «جاودانگی دیجیتال» انسان‌ است.

"به سادگی جاودانه شوید." این شعار سرویس آنلاین جدیدی است که از دل «مرکز توسعه کارآفرینی دانشگاه ام‌آی‌تی» بیرون آمده است. «اترنی.می» (Eterni.me) استارت‌آپی است که به ابتکار گروهی هشت‌نفره از مهندسان و کارآفرینان خلاق این دانشگاه طراحی شده و می‌تواند با بررسی زندگی آنلاین شما٬ ارتباط آنلاین‌تان را با هر کسی که می‌خواهید حفظ کند.

شما تعیین می‌کنید که کدام بخش از دارایی‌های آنلاین‌تان را در اختیار «اترنی.می» قرار دهید؛ چت‌های ذخیره‌شده٬ ایمیل‌ها٬ مکاتبات اسکایپی و داده‌های دیگری که مجوز استفاده از آن را به «اترنی.می» می‌دهید٬ توسط این سرویس تجزیه و تحلیل می‌شود و سپس الگوریتمی جالب، این خرده‌داده‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد و با هوش مصنوعی شخصیت آنلاین شما را بازسازی می‌کند.

شخصیت بازسازی شده با بهره‌گیری از داده‌هایی که برآمده از زندگی آنلاین شماست٬ می‌تواند با هر کسی که شما می‌خواهید در ارتباط و تعامل باشد و پس از مرگ‌تان برای کسانی که خودتان تعیین می‌کنید اطلاعات و پیام‌هایی درباره شما بفرستد؛ یا به عبارت ساده‌تر آن‌طور که سازندگانش توصیف می‌کنند: «همچون یک تماس اسکایپی از دنیای پس از مرگ.» نام این سرویس هم فرم تغییریافته‌ای از واژه انگلیسی “Eternity” به معنی «جاودانگی» است.

جاودانگی دیجیتال

«اترنی.می» این قابلیت را دارد که هرآنچه در زندگی آنلاین‌تان انجام داده‌اید را آنالیز کند٬ بر اساس آن «شخصیتی مجازی» بسازد و زندگی دیجیتال‌تان را جاودانه کند؛‌ایده‌ای که برای بسیاری از کاربران جالب و هیجان‌انگیز و برای برخی دیگر هول‌ناک و غریب است.

چنین ایده‌هایی از سال‌ها پیش در ذهن مبتکران دنیای دیجیتال بوده؛ ایده‌هایی نظیر ساختن روبات‌هایی که بتوانند تداعی‌کننده شخصیت و کارآیی فردی خاص باشند. دانشگاه ام‌آی‌تی همواره در این زمینه پیش‌گام بوده٬ اما حالا با توسعه تکنولوژی و توانمندتر شدن فن‌آوری‌های دیجیتال و به موازات آن افزایش امکانات «داده‌کاوی» (Data Mining) این رویای دیرینه می‌تواند واقعا محقق شود.

سازندگان «اترنی.می» می‌گویند امید و هدف‌شان این است که با بهره‌گیری از حجم عظیمی از اطلاعات برآمده از زندگی دیجیتال کاربران و طیف گسترده‌ای از فایل‌های گوناگون که در گوشه کامپیوترهایشان خاک می‌خورد٬ یادی از او را از طریق یک رابط کاربری جذاب در ذهن و دل و چشم عزیزان‌شان زنده نگه دارند: «رابط کاربری برای دسترسی به خاطره‌ها.»

ماریوس اورساکه٬ مدیر این پروژه می‌گوید: «وقتی کسی از اعضای خانواده یا دوستان‌مان می‌میرد٬ خاطره آن فرد به تدریج از ذهن‌ها پاک می‌شود. ما واقعا فراموش می‌کنیم و فراموش می‌شویم. حتی گاهی آنچه می‌خواهیم از ما برای نسل‌های بعد به جا بماند هم به سادگی فراموش می‌شود. ما آمده‌ایم تا راه فراموش شدن انسان‌ها را سد کنیم.»

2014 Deutsche Welle

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:Eterni,me,سرویس آنلاین,جاودانگی دیجیتال,اترنی,می,Data Mining,داده‌کاوی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

رویای تماس تلفنی هولوگرامی که به شخص گیرنده تماس امکان مشاهده تصویر سه‌بعدی طرف مقابل از آن سوی خط را می‌دهد، به واقعیت تبدیل شد. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شرکت لهستانی «سیستم‌های نمایشگر لیا» پیشگام این فناوری لقب گرفته است. مدل عملیاتی این تلفن سال آینده و پس از ساخت دستگاههای هولوگرام سه‌بعدی تعاملی ارائه خواهد شد.

 به منظور ایجاد تماس تلفنی سه‌بعدی، شخص در مقابل یک دوربین سازگارشده مجهز به دو عدسی و یک میکروفون می‌نشیند.

 دو تصویری که این عدسی‌ها ایجاد می‌کنند، برای ایجاد یک نسخه سه‌بعدی با هم ادغام شده و از طریق خط اینترنت به شخص دیگر ارسال می‌شود.

 یک دستگاه هولوگرام این تصویر را دریافت کرده و آن را با استفاده از یک پروژکتور لیزری روی صفحه‌ای از بخار آب پرتوافکنی می‌کند.

صحنه ای از فیلم جنگ ستارگان و تکنولوژِی هولوگرامی که فقط در فیلمهای علمی تخیلی مشاهده گردیده

 تصویر هولوگرام در زمان واقعی صحبت می‌کند، گوش می‌دهد و حرکت می‌کند.

 شرکت ارائه‌دهنده این فناوری مدعی است اختراعش طی پنج سال آینده وارد بازار می‌شود.

 مارتین پانک، مدیر اجرایی شرکت سیستم‌های نمایشگر لیا گفت: فناوری تولید شده توسط ما 40 سال پیش در فیلم‌های علمی تخیلی مشاهده می‌شد و اکنون این رویا به واقعیت تبدیل شده است.

 وی ادامه داد: در حال حاضر، هولوگرام‌های ما با استفاده از دستگاههایی ایجاد می‌شوند که بیش از 1.829 متر ارتفاع دارند، اما در حال طراحی نسخه‌های کوچک‌تری هستیم که بتوان آنها را روی میز چای‌خوری اتاق نشیمن قرار داد.

 از کاربردهای این فناوری می‌توان به حضور هولوگرام خویشاوندان در مجالس خانوادگی و امکان نظارت بر عمل‌های بیمارستانی توسط جراحان متخصص در آن سوی جهان اشاره کرد.

 اولین سیستم‌های از این دست هزاران پوند ارزش خواهند داشت اما با گسترش فناوری، بهای آن کاهش خواهد یافت.

 پانک وعده داد ظرف 10 سال آینده، جهان شاهد خلق اتاقی کاملا هولوگرامی خواهد بود که در آن اشیای سه‌بعدی از هر زاویه‌ای مشاهده و حرکت داده می‌شوند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:دستگاههای هولوگرام سه‌بعدی, تصویر هولوگرام, فیلم‌های علمی تخیلی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

شرکت اپل در تلاش است که با حضور گسترده‌تر در چین، سهم خود را از این بازار بزرگ گسترش دهد. این شرکت می‌گوید در آستانه عقد قرارداد با شرکت ''چینا موبایل''، بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان، است.

به گزارش لس‌آنجلس تایمز، اپل تا کنون گوشی‌های آیفون خود را از طریق شرکت‌های کوچکتر روانه بازار چین کرده است. با این حال اپل در حال حاضر پنجمین فروشنده گوشی‌های هوشمند در چین محسوب می‌شود.

تحلیل‌گران می‌گویند که محصولات تازه اپل بیشتر بازارهای شرق آسیا و به‌خصوص چین را نشانه رفته است. شرکت چینا موبایل (China Mobile) می‌تواند نرخ رشد اپل را افزایش دهد. رشدی که در سال گذشته روند نزولی داشت. 

بر این اساس گفته می‌شود که این معامله را می‌توان مهمترین خبر روزهای باقیمانده از امسال و یا روزهای آغازین سال آینده میلادی برای شرکت اپل دانست.

آیفون 5S و 5C از روز ۱۷ ژانویه سال میلادی آینده از طریق چینا موبایل و همینطور فروشگاه اپل در چین عرضه خواهد شد.

اپل به طور مداوم در حال از دست دادن بازارهای خود در سراسر جهان و به‌خصوص در چین است. با توجه به اینکه رقبای اپل گوشی‌های اندرویدی‌ روانه بازار می‌کنند. 

معامله‌ای ''هیجان‌انگیز و سودآور''

در همین حال تیم کوک، مدیر اجرایی اپل در یک بیانیه خبری گفت که اپل اهمیت بسیاری برای چینا موبایل قائل است و برای آغاز همکاری این شرکت هیجان‌زده است. این بیانیه می‌افزاید که همکاری با چینا موبایل به اپل فرصت خواهد داد که آیفون را به مشتریان بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان، عرضه کند.

شرکت چینا موبایل نیز در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه آیفون برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان جذاب است، افزود: «ما می‌دانیم که بسیری از مشتریان ما و همچنین مشتریان تازه در انتظار ترکیبی منحصر به فرد از آیفون و شبکه پیشرو چینا موبایل هستند.»

این اخبار چند روز پس از آن منتشر می‌شود که چینا موبایل اعلام کرد که شبکه پر سرعت‌تر اینترنت 4G را به مشتریان خود عرضه خواهد کرد. اپل همچنین امکان خواهد داشت که محصولات خود را روی شبکه 3G نیز عرضه کند.

با وجود آنکه شرکت چینا موبایل بیش از ۷۶۰ میلیون مشتری دارد اما انتظار می‌رود همچنان بخشی از بازار در اختیار شرکت‌های کوچکتری بماند که در حال حاضر محصولات اپل را عرضه می‌کنند.

 DW.DE
ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:آیفون 5S و 5C,چینا موبایل,اینترنت 4G , گوشی‌های اندرویدی‌ ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بزرگترین نمایشگاه نوآوری‌های رسانه‌ای در برلین به مدت ۶ روز جدیدترین فناوری‌ها در عرصه سرگرمی و ارتباطات الکترونیک را به نمایش می‌گذارد. در این نمایشگاه سامسونگ از ساعت‌هوشمند "گالکسی گیر" رونمایی می‌کند.

نمایشگاه نوآوری‌های رسانه‌ای برلین (IFA) با حضور ۱۵۰۰ شرکت‌کننده از سراسر جهان در روز جمعه (۶ سپتامبر/ ۱۵ شهریور) گشایش می‌یابد. انتظار می‌رود در مجموع ۲۴۰ هزار بازدید کننده به تماشای جدیدترین دستاوردها در زمینه فناوری‌های سرگرمی و ارتباطات الکترونیک بیایند و نزدیک به ۶ هزار خبرنگار از این نمایشگاه شش روزه گزارش تهیه کنند.

کریستیان گوکه، رئیس نمایشگاه برلین، می‌گوید که نمایشگاه IFA در حال حاضر مکانی صاحب‌نام در جهان به شمار می‌آید: «در هیچ‌کجای جهان به اندازه این نمایشگاه از فناوری‌های تازه رونمایی نمی‌شود. کارشناسان همگی به برلین می‌آیند تا درست همین فناوری‌ها را از نزدیک تماشا کنند.»

کریستیان گوکه پیش‌بینی می‌کند که در نمایشگاه IFA حجم قراردادهای منعقد شده به ۳/۸ میلیارد یورو برسد. تجارتی که انتظار می‌رود در مجموع سود ۲۸/۱ میلیارد یورویی را امسال برای این صنعت به ارمغان آورد.هر چند گوشی‌های تلفن همراه، تبلت‌ها و وسایل خانه همچنان از فروش قابل قبولی برخوردار هستند، اما در سال جاری میزان فروش تلویزیون نزدیک به ۲۰ درصد در آلمان کاهش داشته است.

به گفته هانس یوآخیم کامپ، رئیس انجمن سرگرمی و ارتباطات الکترونیک، بیشتر آلمانی‌ها پیش از شروع بازی‌های جهام جهانی ۲۰۱۲ و نیز پایان سرویس‌های آنالوگ در این کشور نسبت به خرید گیرند‌ه‌های جدید اقدام کردند و همین باعث شد که بیشتر دستگاه‌های تلویزیون امسال در فروشگاه‌ها باقی بمانند.

یکی از محصولاتی که در نمایشگاه IFA عرضه می‌شود و امید زیادی نیز به استقبال آن در نزد مشتریان می‌رود، تلویزیون‌های اچ دی با وضوح چهار برابر بالاتر و نیز اتصال تمامی دستگاه‌ها از طریق اینترنت به یکدیگر است.

در نخستین روز نمایشگاه شرکت سامسونگ برای نخستین بار از ساعت‌هوشمند خود با نام "گالکسی گیر" (Galaxy Gear) رونمایی می‌کند. این ساعت قرار است همراه با گوشی‌های هوشمند گالکسی نوت ۳ روز ۲۵ سپتامبر روانه بازار شود.

تولیدکنندگان لوازم خانگی در آلمان اعلام کرده‌اند که در سال آینده قیمت محصولات خود را به واسطه بالارفتن هزینه‌های پرسنلی و انرژی "اندکی" افزایش خواهند داد.

امسال در نمایشگاه IFA تولیدکنندگان بیش از همه به دنبال کسب امتیاز از طریق عرضه دستگاه‌های کم مصرف در زمینه انرژی و نیز کاربری راحت برای مصرف‌کننده هستند.

البته در این میان دستگاه‌های مدرنی نیز به نمایش گذاشته می‌شوند که همگام با زندگی دیجیتالی امروز طراحی شده‌اند. یخچال‌های هوشمند از جمله این دستگاه‌ها هستند که قادر به عکاسی از درون محتویات خود و ارسال تصویر به گوشی همراه صاحبخانه هستند تا به این ترتیب چنانچه کمبودی در زمینه مواد غذایی وجود دارد، در سر راه آمدن به خانه برطرف شوند.

شرکت زیمنس اعلام کرده است که در سال آینده برخی از لوازم خانگی این شرکت که از طریق اینترنت وای فای قابل هدایت هستند، روانه بازار خواهد شد. سامسونگ نیز از عرضه یک ماشین لباسشویی خبر داده است که می‌توان آن را از طریق گوشی تلفن کنترل کرد.

شمار شرکت‌کنندگان در نمایشگاه IFA امسال به نسبت سال گذشته ۳/۵ درصد افزایش داشته است.

dw.de

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بزرگترین نمایشگاه نوآوری‌های رسانه‌ای ,برلین,نمایشگاه IFA, ارتباطات الکترونیک,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

استفان هاوکینگ در حال انتشار کتابی است که دیدگا‌های جالبی را در خصوص زندگی‌اش مطرح می‌کند.

 به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کتاب که «تاریچه مختصر من» نام دارد، نخستین اثری است که هاوکینگ با استفاده از فناوری‌های جدید به تنهایی نوشته است.این فیزیکدان که از بیماری نورون‌های حرکتی رنج می‌برد، یکی از معروف‌ترین دانشمندان جهان و نویسنده‌ای بسیار موفق است. 

بیش از 10 میلیون نسخه از «تاریخچه مختصر زمان» هاوکینگ فروش رفته و این اثر به 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.ناشران معتقدند «تاریخچه مختصر من» شخصی‌ترین کتاب وی تاکنون است و با این موضوع سر و کار دارد که چگونه «تاریخچه مختصر زمان» پا به عرصه وجود گذاشت. 

این کتاب همچنین جزئیاتی را در خصوص کودکی وی در لندن پس از جنگ، سال‌های حضور در هاروارد و کمبریج، گسترش بیماری‌اش، ازدواج‌ها، خانواده و احساسات فکری‌اش ارائه می‌دهد.

 هاوکینگ در طول جنگ جهانی دوم در آکسفورد متولد شد و والدینش فرانک و ایزابل نام داشتند.

 وی به مدت 30 سال استاد ریاضیات در دانشگاه کمبریج بوده و کتاب‌های پرفروش بسیاری را در زمینه کیهان‌شناسی به رشته تحریر درآورده است. در سن 21 سالگی، پزشکان تشخیص دادند که این دانشمند مبتلا به بیماری ALS است. در سال 1995، ازدواج وی با همسر اولش، جین، خاتمه یافت و با پرستارش الن میسون ازدواج کرد. کتاب «تاریخچه مختصر من» که با تصاویری از زندگی هاوکینگ مزین شده در 12 سپتامبر سال 2013 منتشر خواهد شد. 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:استفان هاوکینگ,بیماری نورون‌های حرکتی,تاریخچه مختصر زمان,هاروارد,کمبریج,کیهان‌شناسی ,بیماری ALS,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

اعلان جنگ به اپل: گوگل با عرضه‌ Chromecast وارد عرصه‌تلویزیون‌های هوشمند شده‌ است. با این رایانه‌ کوچک می‌توان ویدیوهای اینترنتی را روی تلویزیون تماشا کرد. این دستگاه ۳۵ دلاری از گوشی هوشمند کنترل تلویزیون می‌سازد.

برای معرفی یک محصول جدید توسط یک کنسرن بزرگ دو راه وجود دارد. می‌توان یک کنفرانس مطبوعاتی عظیم راه انداخت و اهل فن را به کنسرن خود دعوت کرد، در سالنی بزرگ جشن مجللی گرفت و از هنرپیشه‌های معروف هم دعوت کرد تا با مراسمی خاص از محصول رونمایی شود. راه دیگر هم دعوت از تنها چند نفر برای معرفی محصول است و سپردن بقیه‌ی کار به پخش زنده آنلاین و روانه‌کردن مدیر طراحی محصول به یک مراسم جمع و جور و کوچک که او هم برای مثال محصول را که رایانه‌ای کوچک است، از جیب شلوارش بیرون بیاورد و به چشم‌های مشتاق نشان دهد. به همین سادگی!

گوگل برای معرفی Chromecast راه دوم را انتخاب کرد. رایانه‌ی کوچکی که به اندازه‌ی یک "فلش مموری" است با داشتن پورت "اچ دی ام آی" به تلویزیون متصل می‌شود و با اتصال به "وای‌فای" خانگی یا سایر دستگاه‌ها، می‌تواند محتواها را به نمایش درآورد. کاربر می‌تواند با گوشی موبایل خود، یا از طریق تبلت، ویدیو یا موزیک دلخواه را انتخاب کرده و آنها را بر روی صفحه‌ی تلویزیون تماشا کند.
DW.DE
بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:گوگل,Chromecast ,ویدیوهای اینترنتی,فتح تلویزیون به دست گوگل با Chromecast,AirPlay اپل ,سیستم عامل iOS,نکسوس کیو,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

14-626.jpg

دو دانشجوی دکترای دانشگاه لستر موفق به ساخت فناوری جدیدی شده‌اند که می‌تواند همه چیز را به یک رایانه تبلت تبدیل کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این سیستم معروف به «دستاورد بزرگ بعدی در فناوری خانگی» به مردم اجازه می‌دهد تا اجسام روزمره مانند یک پاکت نامه یا یخچال را با استفاده از یک پروژکتور، دوربین عمقی و یک رایانه شخصی به تبلت تبدیل کنند. شرکت گوگل به قدری تحت تاثیر فناوری جان هاردی و کارل الیس 25 ساله قرار گرفت که اخیرا آنها را به مقر خود در کالیفرنیا برای یک نمایش دعوت کرده است.

 نرم‌افزار Ubi Displays از یک پروژکتور، دوربین عمقی و رایانه شخصی برای ساخت نمایشگرهای لمسی چندمنظوره تعاملی در هر جا و روی هر چیز استفاده می‌کند. این فناوری از یک وب‌کم فناوری پیشرفته استفاده کرده تصویری از یک آی‌پد، ساعت زنگی یا هرگونه دستگاه انتخابی را بر روی جسم می‌اندازد.

 این دوربین همچنین می‌تواند پیکسل‌ها را به رنگ‌های قرمز، سبز و آبی در کنار عمق دیده و جزئیات هر حرکت را به یارانه کاربر ارسال کند. رایانه سپس از نرم‌افزار خود برای بررسی محل انگشت کاربر و فعالیت‌های آن در تصویر منتشر شده به منظور اجرای وظیقه مطلوب کاربر استفاده می‌کند. با این حساب، کاربر می‌تواند تختخواب خود را به یک اداره فناوری پیشرفته تعاملی تبدیل کرده و کار روزانه را بدون بلند شدن انجام دهد.

 این دانشجویان قصد دارند کار خود را تجاری‌سازی کرده و توسط دانشگاه لستر پشتیبانی می‌شوند.

 این محققان که شرکت خود با عنوان اختراعات هاردی و الیس را برپا کرده‌اند، نسخه بتای جعبه ابزارشان را بطور آنلاین در دسترس قرار داده‌اند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:نرم‌افزار Ubi Displays,دستاورد بزرگ بعدی در فناوری خانگی,تبلت,رایانه ,اختراعات هاردی و الیس,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

کمپانی یاهو تصمیم دارد از دوشنبه ایمیل‌هایی را که در یک سال گذشته از آن‌ها استفاده نشده حذف کند. این اقدام برای فعال‌کردن ایمیل‌های یاهوست اما منتقدان آن را بی‌احترامی به مشتری و مشکل‌ساز ارزیابی کرده‌اند.اگر از آن دسته کاربران اینترنت هستید که آدرس ایمیلی در یاهو دارید که از آن به ندرت استفاده می‌کنید یا دیگر استفاده نمی‌کنید باید آگاه باشید که یاهو از فردا دوشنبه (۲۴ تیر/ ۱۵ ژوئیه) حساب‌های ایمیل را که در یک سال اخیر استفاده نشده‌اند حذف می‌کند.عملیات "بازیافت" ایمیل‌های یاهو از تاریخ پانزدهم ژوئیه (۲۴ تیر) و به هدف فعال کردن یا آزاد کردن آدرس ایمیل‌ها برای افراد دیگر کلید می‌خورد.

 

این اقدام به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند ایمیل‌هایی را که آدرس آن معتبرتر محسوب می‌شوند و شاید سال‌ها در اختیار کسانی بوده که خصوصا با به بازار آمدن سرویس‌های دیگر ایمیل نظیر جی‌میل از آن‌ها استفاده نمی‌کرده‌اند، انتخاب و از آن خود کنند. همان‌طور که در وبلاگ یاهو توضیح داده شده این موضوع این شانس را به وجود می‌آورد که برای مثال فرد بتواند از آدرس رسمی‌تر albert@yahoo.com به جای albert9330399@yahoo.com استفاده کند. بیشتر آدرس‌های ساده‌ی که از اسامی تشکیل شده‌اند پیش از این اشغال شده‌اند و این در حالی‌ست شاید سال‌هاست که بی‌استفاده فراموش شده‌اند.

در وبلاگ یاهو توضیح داده شده است که این امکان از طریق حذف ایمیل‌هایی که حداقل در ۱۲ ماه گذشته غیرفعال بوده‌اند فراهم می‌شود.از نیمه ژوئن هر کاربر متقاضی آدرس ایمیل می‌تواند آدرس موردنظر خود را که پیش از این اشغال شده است در یاهو ثبت کند و یاهو تا نیمه اوت به کاربر اطلاع می‌دهد که آیا در پروسه حذف ایمیل‌های غیرفعال این آدرس به او تعلق گرفته است یا خیر.اگر می‌خواهید آدرس ایمیل خود را که مدت‌هاست از آن استفاده نکرده‌اید از خطر حذف شدن نجات دهید تنها کافی‌ست امروز یکشنبه (۱۴ ژوئیه/ ۲۳ تیر) یک بار به ایمیل خود یا یکی از محصولات یاهو وارد شوید.

انتقادات به اقدام یاهو

اگرچه جی روزیتر٬ معاون ریاست یاهو٬ از اقدام پیش‌روی یاهو به عنوان اقدامی هیجان‌انگیز نام برده اما انتقاداتی به این اقدام از خارج از کمپانی موجود است. گروهی از منتقدان می‌گویند یاهو با این اقدام احترام مشتریان خود را زیر سوال می‌برد.برخی از منتقدان نیز می‌گویند کاربرانی هستند که از یاهو برای استفاده از سرویس‌های آن لاین دیگر استفاده کرده‌اند و پس از حذف ایمیل خود قادر به استفاده از آن خدمات‌دهندگان نیز نخواهند بود.منتقدان یاهو می‌گویند این موضوع می‌تواند مشکلات امنیتی‌ای نیز ایجاد کند. چرا که دارنده جدید ایمیلی که صاحبش پیش از آن کسی دیگر بوده برای مثال با ورود به وب‌سایت آمازون و کلیک روی "گزینه رمز عبور را فراموش کرده‌ام" می‌تواند رمز عبور فرد سابق را دریافت کرده و به اطلاعات حساب آن شخص در سایت آمازون دسترسی یابد.اما یاهو می‌گوید وقتی فرد ایمیل خود را وارد می‌کند به وب‌سایت اطلاع داده خواهد شد که این ایمیل یک بار حذف شده و مجددا دارد استفاده می‌شود و از این طریق اطلاعات در اختیار شخص جدید قرار نمی‌گیرد.

ماریسا مایر

تلاش یاهو برای رونق‌یابی دوباره

این اقدام یاهو را می‌شود جزو زنجیره ای از اقدامات این کمپانی که در یک سال گذشته تحت مدیریت ماریسا مایر تلاش کرده رونق پیشین را بازیابد ارزیابی کرد.

یاهو از سال ۲۰۱۲ که خانم مایر به مدیریت آن رسید در جست‌وجوی بازیابی موقعیت افسانه‌ای خود بوده است؛ موقعیتی که در سایه موفقیت روزافزون غولی به نام گوگل، به حاشیه رانده شده است.

ماریسا مایر٬ مدیر جدید یاهو٬ خود از کمپانی گوگل به این سازمان آمده است. در ژوئیه ۲۰۱۲ کمپانی یاهو اعلام کرد که ماریسا مایر، یکی از مدیران ارشد "گوگل" به عنوان رئیس هیئت‌مدیره‌ی یاهو انتخاب شد.

مایر ۳۸ ساله یکی از قدیمی‌ترین کارمندان گوگل است. مایر در مدتی که کار خود را در یاهو آغاز کرده، نشان داده که مدیر توانایی است. کمپانی یاهو در زمان او سرویس آپلود عکس "فلیکر" را سروسامان داد و موفق به جذب کاربران بیشتری برای این سرویس شد.

DW.DE

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کمپانی یاهو ,حذف ایمیل‌ها,حساب‌های ایمیل,انتقادات به اقدام یاهو,ماریسا مایر,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

رقابت سختی میان فیس بوک و توییتر بر سر ویدیوهای کوتاه در شبکه‌های اجتماعی در جریان است. برنده چه کسی است؟ توییتر با سرویس Vine اش یا فیس‌بوک با اینستاگرام‌اش؟

twitter vine app Twitters Vine app has rocky launch, survives anyhow

توییتر و فیس بوک مدت هاست که بر سر چیره شدن به دنیای شبکه‌های اجتماعی با هم دست و پنجه نرم می‌کنند. مبارزه این دو رقیب دیرینه اینبار بر سر ویدیوست.

به تازگی (۳۰ خرداد /۲۰ ژوئن) اینستاگرام از قابلیت ضبط و به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای در این شبکه اجتماعی رونمایی کرد تا از این طریق به جنگ با سرویس Vine توییتر برود. اپلیکیشنی که تا پیش از این ضبط و به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه در شبکه‌های اجتماعی را در انحصار خود داشت.کار کردن با Vine ساده است. کاربر توییتر با ۱۴۰ علامت می‌تواند پیام‌های خود را با انتخاب هشتگ، با دنبال‌کنندگانش، با جهان به اشتراک بگذارد. همین اجازه را vine به کاربر برای به اشتراک‌گذاری ویدیو می‌دهد. برای یک Vine تنها لازم است که کاربر انگشت‌اش را روی صفحه نمایش نگه دارد و تصاویر دلخواه را ضبط کند. با برداشتن انگشت ضبط تصاویر متوقف می‌شود و با تماس دوباره صحنه‌ی بعدی به ویدیو افزوده می‌شود.

در این سرویس توییتر، ویدیوها پس از پایان، دوباره تکرار می‌شوند. محصول Vine ۶ ثانیه ویدیوست. با این امکان ۶ ثانیه‌ای، به سرعت شبکه‌ی بزرگی از کاربران به وجود آمد که تصاویر حیرت‌آوری از زندگی انسان در عصر گوشی هوشمند در اختیار بیننده قرار می‌دادند. در صفحه‌ای به آدرس vpeeker.com می‌توان نگاهی انداخت به برخی از این ویدیوها که به طور تصادفی نمایش داده می‌شوند.

وقتی توییتر با Vine یکه تاز بود

علاوه بر این، فرمت تازه رقابتی تازه در حوزه‌ی فیلم را هم رقم زد. رقابتی که پدیده‌ای به نام Tweaser را به وجود آورد. تریلرهایی برای عصر توییتر. برای مثال۳.۳ برش در یک ثانیه در „The Wolverine“ که از طریق Vine به اشتراک گذاشته شد. از سوی دیگرVine در دنیای خبررسانی هم برای خود اسم و رسمی به هم زد با ویدیویی از انفجار در ماراتن بوستون. پس از آن هم بسیاری از ویدیوهای اعتراضات ترکیه و برزیل با سرویس ویدیوی توییتر در فضای مجازی این سو و آن سو می‌روند. به این همه باید شمار کاربران Vine را هم افزود: با گذشت ۵ ماه از آغاز کار ۲۰میلیون کاربر.

بقیه در ادامه نوشتار

DW.DE

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:رقابت سخت فیس بوک و توییتر,Vine ,توییتر,اپلیکیشن,Tweaser ,فیس بوک,اینستاگرام,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

تعدادی از افراد به شارژ هر روزه تلفن خود اعتقاد جدی دارند و دیگران اصرار دارند که شارژ تلفنشان باید به طور کامل خالی شود تا آن را شارژ کنند، اما به هر صورت کاربران تلفنها هیچ کاری برای تمام شدن عمر باطریهای تلفنهای هوشمند خود انجام نمی دهند.اکنون کارشناسان نظر قطعی خود را در این رابطه صادر کردند، اگر می خواهید عمر باطری تلفنها و گجتهایتان طولانی تر شوند، آن را هر روز شارژ نکنید.اریک لیمر به عنوان یکی از علاقمندان به عرصه فناوری که تحقیقاتی در این زمینه انجام داده مدعی شد که شارژ کامل برای تلفنها وضعیت مطلوبی نیست، در حقیقت وی استدلال می کند که باید تلفن را پیش از رسیدن به شارژ 100 درصد از برق جدا کرد.

وی گفت: در اکثر اوقات داشتن شارژ کامل و خالی کردن کامل شارژ هیچ کمکی به عمر باطری نمی کند بلکه به باطری صدمه هم وارد می کند.ارقام یکی از سایتهای جامع اطلاع رسانی درباره باطری که "دانشگاه باطری" نام دارد نشان می دهد که تلفنها باید شارژ بالای 50 درصد و پایین 100 درصد داشته باشد تا عمر باطری طولانی تر شود، اما یک راهکار هوشمندانه این است که باید ماهی یکبار شرایطی را فراهم کرد که شارژ تلفن به طور کامل خالی شود.لیمر یادآور شد که کاربران باید شارژ تلفن خود را در صورت امکان بالای 50 درصد نگاه دارند اما رها کردن تلفن در برق پس از شارژ موجب فرسایش باطری می شود.به طوری کلی سطح بهینه شارژ بین 40 تا 80 درصد است.وی همچنین این باورهای کلیشه ای که گفته می شود تلفن جدید را برای 72 ساعت در شارژ نگاه دارید و سپس از آن استفاده کنید را به سخره گرفت و گفت شاید این باور برای آن است که تلفن یادش بماند شارژ کامل داشتن چه حسی دارد!شاید این روش برای تلفنهایی که دارای باطریهای نیکلی هستند موثر بودند اما برای باطریهای لیتیوم- یون که در تلفنهای جدید استفاده می شوند بی تأثیر هستند.

منبع :جام علمی

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:عمر باطری تلفن همراه,شارژ تلفن ,شارژ باطری,فرسایش باطری,باطریهای نیکلی,باطریهای لیتیوم- یون ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Douglas Engelbart

 داگلاس کارل انگلبارت ( Douglas Carl Engelbart)‏مخترع آمریکایی و از پیشگامان علوم رایانه و اینترنت بود. او به دلیل کارهای خود در رابطه با چالش‌های تعامل انسان و رایانه شناخته شده‌است؛ که نتیجه آن اختراع موس کامپیوتر، توسعه ابرمتن، شبکه‌های رایانه‌ای و پیش‌سازهای واسط گرافیکی کاربر بوده‌است. او طرفدار و متعهد به توسعه و استفاده از رایانه و شبکه رایانه‌ای برای کمک به مقابله با مشکلات فزاینده و پیچیده جهان به طور فوری بود.اختراع ماوس در زمان خود دستاورد زودهنگامی محسوب می شد و «انگلبارت» سود چندانی برای این اختراع کسب نکرد و نتوانست حق امتیاز فروش بیش از یک میلیارد ماوس تا اواخر دهه 1980 میلادی را بدست آورد.بر اساس اعلام موزه تاریخ رایانه در کالیفرنیا، «داگ انگلبارت» روز چهارشنبه سوم جولای (12 تیر) در سن 88 سالگی درگذشته است.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: داگلاس کارل انگلبارت,مخترع موس,موس,واسط گرافیکی,تاریخ رایانه ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

عینک گوگل هنوز روانه بازارها نشده و همچنان در مرحله تست بتا است اما از همین حالا نگرانی‌ها نسبت به نقض حریم خصوصی کاربران بالا گرفته. نمایندگان هفت کشور در نامه‌ای به گوگل نسبت به نقض حریم خصوصی هشدار داده‌اند.مقامات حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی در هفت کشور٬ از جمله کانادا٬ استرالیا٬ سوئیس٬ مکزیک و اسرائیل با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به لری پیج٬ مدیرعامل کمپانی گوگل٬ نسبت به آینده‌ای که پس از ظهور و فراگیر شدن عینک گوگل رقم خواهد خورد ابراز نگرانی کردند و آن را ابزاری برای «تجسس و رهگیری همه‌جانبه» خواندند.

نویسندگان این نامه هشت سوال مشخص را مطرح کرده و گفته‌اند در انتظار پاسخ مقامات گوگل خواهند ماند تا اطمینان حاصل کنند که تدابیر لازم برای پیش‌گیری از نابودی حریم خصوصی کاربران و شهروندان در سراسر جهان از سوی گوگل اندیشیده شده و پیش از عرضه رسمی Google Glass به قضاوت افکار عمومی گذاشته خواهد شد.

این سوالات طیف گسترده‌ای از مسائل را در بر می‌گیرد که گوگل تا کنون درباره آنها چندان شفاف نبوده و جزئیات دقیقی را ارائه نکرده و اندک اطلاعات موجود هم تنها از طریق گزارش‌های رسانه‌ای مبتنی بر حدس و گمان منتشر شده است.

DW.DE

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:عینک گوگل ,پیامدهای عینک گوگل ,حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی,Google Glass ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 بیت کوین (Bitcoin)‏ نوعی پول دیجیتال بر پایه شبکه همتا به همتا، امضای دیجیتال و اثبات دانایی صفر است و به کاربران امکان می دهد که بدون هیچ واسطه ای انتقال پول غیر قابل بازگشت انجام دهند. گره های شبکه هر معامله را در شبکه اعلام می کنند که پس از تایید در یک سیستم اثبات کار، در یک تاریخچه عمومی به نام Blockchain ذخیره می شود.

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ مبتنی بر عقایدی که ساتوشی ناکاموتو در مقاله ای  منتشر کرد پایه گذاری شد.بیت کوین امکان پرداخت‌های بسیار کم هزینه را فراهم می‌کند. شبکه بیت کوین سیستم کنترل کننده متمرکز ندارد و توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی اداره نمی شود. زمان متوسط تایید هر انتقال بیت‌کوین، تقریبا ده دقیقه است. انتقال پول از یک نقطه به نقطه دیگر در تمام شبکه اطلاع رسانی شده و تمام نقاط از آن آگاه خواهند شد.قبل از ابداع بیت کوین، سیستم های مالی آنلاین برای امنیت به یک سیستم کنترل کننده مرکزی احتیاج داشتند. ناکاموتو با استفاده از شیوه اثبات کار در یک شبکه همتا به همتا، راهی جایگزین پیشنهاد کرد. بیت کوین نسبتا پروژه ای جدید و شدیدا تحت توسعه. به همین دلیل توسعه دهندگان آن به کاربران توصیه می کنند که به آن به عنوان یک نرم افزار آزمایشی نگاه کنند.کسانی که از سیستم استفاده می‌کنند باید دارای یک کیف پول دیجیتال باشند. این کیف پول می‌تواند روی کامپیوتر خود طرف و توسط نرم‌افزار بیت‌کوین مدیریت شود یا روی یک سایت مستقل.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: بیت کوین, پول دیجیتال,ساتوشی ناکاموتو,امضای دیجیتال ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

بسیاری از کاربران پاک کردن فایل‌ها و اطلاعات مهم از حافظه کامپیوتر را برابر با قرار دادن‌شان در سطل آشغال می‌دانند. اما اگر می‌خواهید اطلاعاتی را به طور امن و بازگشت‌ناپذیر پاک کنید این مطلب را بخوانید.برای این کار راه‌های متفاوتی وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص این کار است. نرم‌افزار Eraser یکی از این ابزارها است. این نرم‌افزار همه نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز را پشتیبانی می‌کند.این نرم‌افزاری متن باز است و دو خصوصیت مهم دارد: «اول توانایی پاک کردن دائمی فایل‌های ناخواسته از روی کامپیوترتان، دوم توانایی پاک کردن همه فایل‌های قابل بازیافت که در حال حاضر روی حافظه‌ی کامپیوتر نامرئی هستند.»راهنمای فارسی استفاده از Eraser و همچنین لینک دانلود این نرم‌افزار را می‌توانید در آدرس زیر بیابید:

https://securityinabox.org/fa/chapter-6


توجه داشته باشید که در صورت استفاده از نرم‌افزار Eraser امکان بازگردادن اطلاعات حذف شده وجود نخواهد داشت. اين برنامه با جایگزینی داده به جای داده‌هايی که پاک کرده‌اید عمل می‌کند.این نرم‌افزار را می‌توان به صورتی تنظیم کرد که در زمان‌های مشخص عمل پاک کردن امن داده‌هایی را که با روش معمولی پاک کرده‌اید انجام دهد. در این زمان‌ها کامپیوتر باید روشن باشد وگرنه عملیات حذف داده‌ها صورت نمی‌گیرد.می‌توانید Eraser را به صورتی تنظيم کنيد که روی فايل‌های انتخاب شده برای پاک‌سازی امن بين سه تا ۷ بار اطلاعات دیگر را ذخیره کند. همچنین با انتخاب فضای خالی سیستم، فایل‌هایی را که قبلاً پاک کرده‌اید و ممکن است کاملاً از بین نرفته باشند را به شکل دائمی پاک‌سازی می‌کند.نرم‌افزارهای دیگری که برای سیستم عامل‌های ویندوزی، برای پاکسازی امن فایل‌ها می‌توان مورد استفاده قرار داد CCleaner و Freeraser است.در سیستم عامل‌های مک نیاز به نصب نرم‌افزار خاصی ندارید. دو امکان برای حذف امن اطلاعات وجود دارد. می‌توانید از Disk Utility برای پاک کردن امن کل دیسک و یا فضاهای خالی آن و همچنین پاک کردن امن حافظه‌های جانبی استفاده کنید.در قسمت Disk Utility حافظه جانبی و یا دیسک‌های داخلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. با توجه به نوع دیسک انتخاب شده امکان‌های متفاوتی فعال می‌شود. برای پاک‌ کردن دادهایی که یک بار به روش معمولی آن‍ها را پاک کرده‌اید، تنها لازم است گزینه «پاک کردن فضای خالی» (Erase Free Space) را انتخاب کنید.همچنین می‌توان از منوی Finder در بالای صفحه گزینه‌ی «پاک کردن امن سطل آشغال» (Secure Empty Trash) استفاده کرد. در این صورت به شکلی دائمی از دست فایل‌ها و اطلاعاتی که نمی‌خواهید قابل بازیابی باشند، راحت می‌شوید.

dw

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پاک کردن فایل‌ها,حافظه کامپیوتر,بازگشت‌ناپذیر,نرم‌افزار,CCleaner ,حافظه‌های جانبی,Freeraser ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

مارک زاکربرگ و همسرش پرسیلا چان 

مارک زاکربرگ، پایه‌گذار وسیع‌ترین شبکه اجتماعی جهان، حال برای بسیاری از ساکنان کره زمین چهره‌ای شناخته شده و شخصیتی تحسین‌برانگیز است. در این مطلب می‌توانید ۱۰ واقعیت جالب درباره زندگی او را بخوانید.مارک زاکربرگ٬ بنیان‌گذار فیس‌بوک و از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان٬ روز سه‌شنبه (۲۴ اردیبهشت٬ ۱۴ مه) تولد ۲۹ سالگی‌اش را جشن گرفت. او از موفق‌ترین انسان‌های دنیاست و تا به حال دست‌آوردهای بزرگی داشته که چشم جهان را خیره کرده است.مارک زاکربرگ انقلابی بزرگ در دنیای ارتباطات آنلاین و آفلاین پدید آورده و امروز بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از سرویسی که او پایه‌گذارش بوده بهره می‌برند؛ دنیای بدون فیس‌بوک دیگر حتی قابل تصور هم نیست.سی‌ان‌ان تکنولوژی به مناسبت زادروز زاکربرگ٬ ۱۰ واقعیت جالب درباره زندگی او را برگزیده که در ادامه می‌خوانید:

۱) مارک زاکربرگ به کوررنگی مبتلاست؛ کوررنگی قرمز و سبز. او در دیدن و تشخیص این دو رنگ مشکل دارد و احتمالا به همین خاطر است که رنگ غالب در پلت‌فرم فیس‌بوک٬ رنگ آبی است.

۲) وقتی او دبیرستانی بود کمپانی‌های مایکروسافت و AOL تلاش کردند تا او را استخدام کنند. او در آن روزها سینپس (Synapse) را راه‌اندازی کرده بود؛ برنامه‌ای که از هوش مصنوعی برای یادگیری از عادت‌های موسیقیایی کاربران بهره می‌گرفت.

۳) مارک تقریبا همه روزها همان تی‌شرت معروف خاکستری که لوگوی فیس‌بوک را هم دارد٬ بر تن می‌کند. او می‌گوید سرش به اندازه کافی شلوغ است و نمی‌تواند صبح‌ها وقت زیادی برای انتخاب لباس صرف کند.

۴) اگرچه او خیلی معمولی لباس می‌پوشد٬ اما گفته که در سال ۲۰۰۹ برای این‌که نشان دهد فیس‌بوک در روزگار رکود اقتصادی چقدر برای رشد و گسترش کار خود مصمم است٬ هر روز کراوات می‌زد.

۵) زاکربرگ گیاه‌خوار است و یک بار گفت که فقط در صورتی گوشت حیوانی را خواهد خورد که خودش آن حیوان را کشته باشد. اما در لیست صفحاتی که او در فیس‌بوک لایک کرده٬ نام «مک‌دونالد» را هم می‌توان دید.

۶) او با این‌که در طول ۴ سالی که عضو توییتر شده فقط ۱۹ توییت منتشر کرده٬ و آخرین توییتش هم مربوط به  ۱۵ ماه پیش است٬ بیش از ۲۲۰ هزار دنبال‌کننده (فالوئر) در این شبکه اجتماعی دارد.

 

۷) در اکتبر ۲۰۱۰ به همراه گروهی از کارمندان فیس‌بوک رفت تا در سینما به تماشای فیلم "شبکه اجتماعی" بنشیند. پس از دیدن فیلم در ابراز نظرهای عمومی او از تصویری که در این فیلم از او ارائه شده انتقاد کرد و گفت ماجرا طوری روایت شده که انگار او فیس‌بوک را صرفا به این خاطر به وجود آورده که منزلت اجتماعی کسب کند.

۸) مارک یک سگ پاکوتاه سفید و مشهور دارد که اسم Beast را برایش انتخاب کرده. سگ او در فیس‌بوک بیش از ۱/۵ میلیون فن دارد.

۹) سال گذشته بعضی‌ها از او انتقاد کردند که چرا موقع ازدواج با همسرش٬ پرسیلا چان٬ هدیه‌ای گران‌بهاتر از حلقه یاقوت ۲۵ هزار دلاری به وی نداده٬ اگرچه خودش همان زمان ثروتی ۱۹ میلیارد دلاری داشت.

۱۰) هر جای فیس‌بوک اگر این کاراکترها [4:0]@ را در کامنتی وارد کنید و اینتر را بزنید٬ نام او ظاهر خواهد شد.

DW.DE

 

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مارک زاکربرگ,بنیانگذار فیس بوک, ۱۰ واقعیت جالب,وسیع‌ترین شبکه اجتماعی جهان,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 از دو سال پیش تاکنون در یک شرکتِ ارتباطات در پاریس، از فن آوری انتقال داده ها از طریق نور موسوم به «لای فای» استفاده می شود. سدریک مایر مدیر شرکت اولد کام در این باره بیشتر توضیح می دهد: « برای خواندن داده ها چیزی داریم که به آن دریافت کننده «لای فای» می گویند.

این دستگاه، اطلاعات را در مرحله اول تشخیص و بعد آنها را به موزیک تبدیل می کند. مثلا اگر آن را زیراین لامپ مخصوص قرار دهیم، شروع به نواختن موسیقی می کند.»کاربرد دیگر این فن آوری ارسال فایل های ویدیوئی است. به این صورت که تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته از طریق پرتوهای نور به تلویزیون منتقل می شوند.با اینکه در مزیت های «لای فای» شکی نیست ولی هنوز با کامل شدن فاصله دارد. ژان ایو بودک استاد دانشکده پلی تکنیک لوزان در سوئیس در این مورد می گوید : « سیستمی که از طریق آن با لامپ ارتباط برقرار می شود مثلا تلفن هوشمندتان، باید قابلیت دریافت پرتوهای نوری را داشته باشد. مسئله ای که نسل فعلی تلفن های همراه نسبت به آن محدودیت دارند.»درحال حاضر تعدادی از شرکت های آلمانی، ژاپنی و آمریکایی در تلاشند تا اپلیکیشن وب این فن آوری را طراحی کنند. در پاریس وعده تولید این محصول از سال 2014 آن هم با قیمتی کمتر از هشتاد یورو داده شده است.

2013 euronews

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:لای فای,فن آوری انتقال داده ها از طریق نور,فن آوری,2014 ,پرتوهای نوری,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 با توسعه فناوری‌های پیشرفته در هواپیما، خودرو و حتی ایمپلنت‌های پزشکی، خطر حملات سایبری از سوی هکرها افزایش پیدا می‌کند و این امر می‌تواند منجر به مرگ شمار زیادی از مردم شود.

   به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آسیب‌پذیری و ضعف امنیتی بسیاری از سیستم های پیشرفته در هواپیما، خودرو یا شبکه های تأمین آب و برق کلانشهرها، آنها را مستعد حملات سایبری هکرها قرار می دهند.

   هک کردن ضربان‌ساز قلب

  هک کردن دستگاه‌های پزشکی درون بدن بیشتر شبیه ایده فیلم های علمی - تخیلی به نظر می رسد، اما با توجه به ضعف سیستم های جدید بویژه دستگاه های دارای بلوتوث، هکرها قادر به از کار انداختن پمپ انسولین، ضربان ساز قلب، ایجاد تشنج در بیماران مصروع و حتی شوک های مرگبار قلبی هستند. محققان استرالیایی در یک آزمایش نشان دادند که یک ویروس رایانه ای قادر به از کار انداختن دستگاه های ضربان ساز (پیس میکر) تا شعاع 9 متری است.

  هک کردن هواپیما

  طی سال های اخیر کارشناسان امنیت پرواز نسبت به آسیب پذیری سیستم های ناوبری و ارتباطی هواپیماهای مدرن هشدار داده اند. هکرهای موسوم به کلاه سفید (white hat) بخشی از ضعف امنیتی این سیستم ها از جمله امکان ربودن ارتباطات هوا به زمین هواپیما و حتی نمایش هواپیماهای «شبح» بر روی صفحات راداری را نشان داده اند. در کنفرانس امنیتی در آمستردام هلند نیز یک محقق اسپانیایی با تشریح آسیب پذیری سیستم ناوبری هواپیماهای مدرن نشان داد که چگونه با استفاده از نرم افزار اندروید تلفن همراه می توان کنترل یک هواپیمای در حال پرواز را بدست گرفت.

بقیه در ادامه نوشتار 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:هکرها,فناوری‌های پیشرفته ,کشتن انسان‌ها ,هک کردن ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

حتما اگر دوستار بازیهای رایانه ا ی اکشن باشید GTA جز بازیهای محبوب شماست .به هر حال GTA5هم رسید با سه شخصیت مایکل ،فرانکلین و تروور.در هر صورت بعد از چندین بار تاخیر بالاخره این بازی در بهار عرضه می شود.


ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:Grand Theft Auto 5,بازی های کامپیوتری,رایانه,اکشن,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

شرکت سونی از دوربین فیلمبرداری ضد آب، ضد ضربه، ضد گرد و غبار با صفحه نمایش سه اینچی رونمایی کرد.به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هندی کم ضد آب HDR-GW66VE‌ قادر به فیلمبرداری یک ساعته در عمق 10 متری آب است.این دوربین علاوه بر خاصیت ضد آب، از خاصیت ضد گرد و غبار، مقاوم در برابر ضربه و سقوط از ارتفاع 1.5 متری و تحمل دمای منفی 10 درجه سانتیگراد برخوردار است.وضوح تصویری دوربین 1080 پیکسل (50 فریم در ثانیه) و با امکان تهیه تصاویر 20 مگاپیکسلی است؛ تصاویر با کمک لنزهای F1.8-F3.4G‌ و حسگر عقب 4.6 میلیمتری Exmor R CMOS تهیه می شود.امکان زوم کردن با کمک لنزهای نوری 10X در کنار استفاده از حالت لرزشگیر دست از دیگر امکانات این دوربین است.تصاویر بر روی میکرو کارت SD/SDHC/SDXC یا میکرو کارت حافظه ذخیره می شود؛ باتری دستگاه نیز پس از هر بار شارژ کردن تا دو ساعت کارآیی دارد.

 

هندی کم HDR-GW66VE از ماه ژوئن (اواسط خرداد) به بازار عرضه می شود، اما سونی هنوز قیمت دقیق این محصول را اعلام نکرده است.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:دوربین فیلمبرداری ضد آب,ضد ضربه,ضد گرد و غبار,شرکت سونی,لرزشگیر,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 کمپانی اپل قرار است امروز آخرین گزارش کار خود را منتشر کند. کاهش ارزش سهام این شرکت به نصف قیمت سپتامبر سال گذشته موجب تحلیل‌های منفی از آینده مالی این ابرکمپانی دنیای تکنولوژی ارتباطات شده است.در تکنولوژی ارتباطات یک سال مدت زمانی طولانی‌ محسوب می‌‌شود و این چیزی‌ست که کمپانی اپل به طور قطع آن را دریافته است. اپل در حالی قرار است سه‌شنبه شب (۳ اردیبهشت/ ۲۳ آوریل) گزارش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ را ارایه دهد که گزارش‌ها از افت قیمت سهام کمپانی خبر می‌دهد.یکی از دلایل کاهش ارزش سهام اپل نگرانی‌ از شکست این شرکت در ارایه محصول "خارق‌العاده" دیگر است. یکی دیگر از دلایل آن، گزارش سه ماهه پایانی سال گذشته است. این‌ گزارش از افزایش درآمد خبر می‌داد، اما پیش‌بینی خوبی درباره سه ماهه بعدی نداشت.هفته گذشته ارزش سهام اپل برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۱ تا کنون به زیر ۴۰۰ دلار رسید. مبلغ آن برای هر سهم در ۱۹ آوریل ۳۹۰ دلار بود. یعنی فقط مقداری بیش از ۳۷۶ دلاری که قیمت سهام در ۲۴ اوت ۲۰۱۱ بود، زمانی که تیم کوک بر صندلی استیو جابز نشست. این در حالی‌ست که فروش سهام کمپانی اپل توانسته بود در سپتامبر ۲۰۱۲ به هر سهم ۷۰۲ دلار هم برسد.بر اساس پیش‌بینی‌ها درآمد اپل در سال ۲۰۱۳ تنها ۱۴ درصد رشد خواهد داشت، در حالی که در ۲۰۱۲ از رشدی ۴۵ درصدی برخوردار بود. همچنین گفته می‌شود کاهش قیمت سهام اپل ادامه خواهد داشت مگر آن‌که اپل در گزارش سه‌شنبه شب خود خبری فوق‌العاده درباره آینده اعلام کند، چیزی که کم‌تر احتمال آن وجود دارد.برخی البته از وجود DNA استیو جابز، مدیر عامل افسانه‌ای سابق اپل، در سلول‌های اپل سخن به میان آورده و تحلیل کرده‌اند که وضعیت فعلی اپل بیش از آن‌که آغاز یک پایان باشد یک موقعیت گذراست.

بقیه در ادامه نوشتار

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:اپل,ارزش سهام,کمپانی اپل,تکنولوژی ارتباطات ,سقوط فروش آی‌فون۵,دستگاه‌های پخش موسیقی (آی‌پاد),تبلت (آی‌پد),, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

محققان اخیرا به نمایش آنچه کاربران بطور آنلاین در اینترنت انجام می‌دهند، پرداخته‌ و نشان داده‌اند که یک چهارم زمان کاربران اینترنت، در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی صرف می‌شود.به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این پژوهش رفتار ناشناس 25 میلیون کاربر اینترنت در سراسر جهان را بررسی کرده و محققان آن دریافتند که شبکه‌های اجتماعی، تفریح و خرید در میان محبوب‌ترین‌ها برای گذر زمان در دنیای مجازی محسوب می‌شوند.در این پژوهش، انگلیس به عنوان پرکارترین مردم جهان در خرید آنلاین شناخته شده و آمریکا و استرالیا را پشت سر گذاشت.کاربران انگلیسی اینترنت، 10 درصد زمان خود در اینترنت طی سال 2012 را به خرید آنلاین پرداخته بودند که در مقایسه این میزان در آمریکا 9 و در استرالیا 6 درصد بوده است.این امر تا حدی به دلیل فصل خرید کریسمس در انگلیس بود که 370 میلیون ساعت برای خرید آنلاین صرف شد. به گفته محققان این میزان 24 درصد بالاتر از میانگین ماهانه خرید بود.مصرف محتوای اخبار همچنین در هر سه بازار افزایش داشت و کاربران استرالیایی به عنوان سیری ناپذیرترین مصرف کنندگان اخبار آنلاین شناخته شدند.شش درصد زمان صرف شده در اینترنت آنلاین در استرالیا در وب‌سایت اخبار بوده که در مقایسه، این میزان در انگلیس پنج و در آمریکا چهار درصد بود.این پژوهش همچنین نشان داد که آمریکا از بزرگترین معتادان به سایتهای اجتماعی برخوردار است.در انگلیس 13 دقیقه از هر ساعت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی و انجمنها، 9 دقیقه در سایتهای تفریحی و شش دقیقه برای خرید صرف شده بود.در آمریکای شمالی این آمار بی‌شباهت به انگلیس نبوده که بر اساس آن 16 دقیقه از هر ساعت به رسانه‌های اجتماعی، 9 دقیقه در سایتهای تفریحی و پنج دقیقه برای خرید اختصاص داده شده بود.کاربران استرالیایی 14 دقیقه در سایتهای اجتماعی، 9 دقیقه در سایتهای تفریحی و چهار دقیقه در سایتهای خرید آنلاین وقت صرف کرده بودند.در هر سه بازار، زمان استفاده شده برای خرید آنلاین هر سال افزایش داشته اما انگلیس از بیشترین خریداران پرکار آنلاین برخوردار بوده که به نسبت زمان بیشتری را در سایت‌های خرده‌فروشی نسبت به کاربران آنلاین آمریکای شمالی و استرالیا می گذرانند.

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:اخبار آنلاین,سایت‌های اجتماعی,دنیای مجازی,شبکه‌های اجتماعی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

برای استفاده از صدای اچ‌دی، باید گوشی هوشمند شما قابلیت اتصال به نسل جدید شبکه‌های تلفن همراه را داشته باشد

صدای مکالمات تلفنی، تفاوت‌های فاحشی با صدای طبیعی انسان دارد. شبکه‌های سنتی مخابرات ظرفیت انتقال فرکانس صدای انسان را ندارند، اما حالا با ورود یک تکنولوژی جدید قرار است کیفیت مکالمات صوتی به کلی دگرگون شود.از زمان ظهور اسمارت‌فون‌ها، یا همان گوشی‌های هوشمند، دنیای تلفن‌‌های همراه دستخوش تغییراتی شگفت‌انگیز شده. کیفیت صفحات نمایش این گوشی‌ها همواره رو به افزایش است و با به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین حالا کیفیت بسیاری از گوشی‌ها هم HD شده است؛ تصاویری با وضوح بالا که کوچک‌ترین جزئیات را هم با کیفیتی بالا نمایش می‌دهد.اما چیزی که در طول این مدت همواره ثابت مانده و تغییری اساسی نکرده، کیفیت صدا در مکالمات تلفنی است. گوشی‌های هوشمند آن‌قدر کارآیی‌های متفاوتی دارند که شاید بتوان گفت وظیفه اصلی تلفن که برقراری مکالمات صوتی است، تا حد زیادی در آنها به حاشیه رانده شده. حالا متخصصان قصد دارند کیفیت صدای گوشی‌های هوشمند را هم متحول کنند و به سطح اچ‌دی برسانند.تکنولوژی HD Voice که با عنوان صدای پهن‌باند هم شناخته می‌شود، قصد دارد تا با کاهش صداهای اضافی و افزایش چشمگیر کیفیت صدای دو طرف مکالمه، شرایطی فراهم کند که بیشترین نزدیکی را به مکالمات حضوری دارد، تا دیگر مکالمات تلفنی با دیگران حس دوری را به کاربر القا نکند؛ تا کاربران احساس کنند که طرف دیگر مکالمه در برابرشان نشسته است.

به گزارش سی‌ان‌ان، کمپانی AT&T که از بزرگ‌ترین خدمات‌دهنده‌های مخابراتی در جهان است، اعلام کرده که قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی این امکان را در اختیار کاربران خود قرار دهد؛ اتفاقی که می‌تواند تحولی مهم در دنیای ارتباطات دیجیتال باشد.فعال کردن این سرویس، بخشی از استراتژی این کمپانی برای متحول ساختن مکالمات صوتی در نسل آینده شبکه‌های تلفن همراه است. اوایل ژانویه ۲۰۱۳ کمپانی تله‌کام هم اعلام کرد که می‌تواند این سرویس را در اختیار کاربرانی که گوشی‌های هوشمند Galaxy S3  یا HTC One دارند قرار دهد. این کمپانی قصد دارد تا پایان ماه مارس این سرویس را برای کاربران آی‌فون ۵ هم فعال کند.افزایش کیفیت مکالمات صوتی تنها با انتقال صدا روی نسل جدید شبکه‌های 4G LTE میسر خواهد بود. به عبارت ساده‌تر، فرکانس صدای انسان از ظرفیت انتقال فرکانس در اتصالات تلفنی سنتی بالاتر است، به همین خاطر صداها کمپرس می‌شوند و همین تغییر، صدایی را پدید می‌آورد که به عنوان صدای مرسوم مکالمات تلفنی می‌شناسیم.صدای اچ‌دی، ظرفیت بالاتری برای انتقال صدا دارد و به خاطر همین توانایی در انتقال فرکانس‌های بالاتر، آنچه در نهایت به گوش می‌رسد بیشترین نزدیکی را به صدای طبیعی انسان خواهد داشت. البته برای این‌که از این قابلیت استفاده کنید، باید گوشی هوشمند شما هم امکان ارتباط با شبکه‌های 4G LTE را داشته باشد.کارشناسان می‌گویند اهمیت این سرویس به حدی است که رقابت بر سر راه‌اندازی آن در اپراتورهای مختلف از همین حالا آغاز شده و این می‌تواند نقطه آغاز یک تحول بزرگ در دنیای ارتباطات باشد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۴ این سرویس به‌طور چشمگیری دست‌کم در کشورهای توسعه‌یافته جهان فراگیر شود.

2013 Deutsche Welle

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مکالمات تلفنی,صدای طبیعی انسان,گوشی‌های هوشمند,تکنولوژی HD Voice,صدای اچ‌دی,مکالمات صوتی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

دعوای میان یک گروه ضد هرزنامه‌های اینترنتی(اسپم) و یک شرکت ارائه خدماتی میزبانی شبکه موجب کند شدن سرعت اینترنت در سطح جهان شده است.
کارشناسان می‌گویند این وضعیت در نتیجه آنچه آنها «بزرگترین تهاجم سایبری تاریخ» نامیده‌اند، به وجود آمده است.به نوشته روزنامه «ایندپندنت»، در نتیجه این درگیری اینترنتی خدمات اینترنت سراسر جهان دچار اختلال شده و زیرساخت اصلی شبکه جهانی بر اثر ازدحام به وجود آمده در معرض انسداد قرار گرفته است.میلیون‌ها کاربر اینترنت در اقصی نقاط دنیا در استفاده از خدمات سایت‌هایی مانند «نت فلیکس» با مشکل مواجه شده‌اند؛ بارگیری سایت‌ها بیش از حد معمول زمان‌بر شده و متخصصان بیم آن دارند که ازدحام ایجاد شده بر روی شبکه به سامانه بانک‌ها و خدمات رایانامه‌ای (ایمیل) نیز سرایت کند.ماجرا از آن جا شروع شد که «اسپم هاوس» که یک گروه ضدهرزنامه‌های اینترنتی است شرکت هلندی «سایبربانکر» را به فهرست ارسال کننده‌های هرزنامه خود افزود. اسپم هاوس که دارای دو دفتر در لندن و ژنو است با استفاده از فهرست سیاه ارسال‌کنندگان هرزنامه، پیام‌های ناخواسته کاربران اینترنتی را از حساب‌های کاربری رایانامه(ایمیل) آنها حذف می‌کند. «سایبر بانکر» هم که یک شرکت ارائه کننده خدمات میزبانی شبکه است می‌گوید میزبانی تمامی سایت‌ها «به استثنای سایت‌های حاوی مطالب تروریستی یا سایت‌های پورنوگرافی کودکان» را می‌پذیرد.
حال یک سخنگوی «اسپم هاوس» اعلام کرده که در پی قراردادن «سایبربانکر» در فهرست سیاه، سایبر بانکر به شکل بی‌سابقه‌ای هدف حملات موسوم به (دی دی او اِس) -‫حمله توزیع‌شده محروم‌سازی از سرویس-‬ قرار گرفته است.
حملات (دی دی او اِس) عبارتند از سرازیر کردن درخواست‌های پرشمار به یک سرور و استفاده بیش از حد از منابع سامانه رایانه‌ای قربانی به نحوی که ارائه خدمات توسط آن سامانه دچار اختلال شده یا به کل از دسترس کاربران خارج شود.
از شواهد امر پیداست که تهاجم سایبری کنونی سرورهای «اسپم هاوس» را با ۳۰۰ میلیارد بیت در ثانیه (۳۰۰ گیگا بایت در ثانیه) هدف قرار داده است.
پروفسور آلن وودوارد، کارشناس امنیت سایبری از دانشگاه سورری می‌گوید تأثیر این حمله سرعت خدمات اینترنتی را کاهش داده است: «اگر شریان شبکه جهانی وب را به یک بزرگراه تشبیه کنید، حملات صورت گرفته تلاش می‌کنند با ایجاد ترافیک مسیرهای موجود را بند بیاورند. در این تهاجم اخیر، ترافیک به حدی رسید که کُل بزرگراه مسدود شد.»سون اولاف کمپ هوئیس، که سخنگوی گروه «سایبر بانکر» است، اعلام کرده که «اسپم هاوس» از قدرت خود سوء استفاده کرده و قرار نیست «یک تنه تصمیم بگیرند که در اینترنت چه چیزی انجام شود و چه چیزی ممنوع باشد.»
هم اکنون پلیس پنج کشور تحقیق درباره حملات سایبری فعلی را آغاز کرده‌اند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:اسپم,بزرگترین تهاجم سایبری تاریخ,هرزنامه,سایبربانکر,ایمیل,رایانامه,اینترنت,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

©  «Вести.Ru»

شیشه های حفاظتی گوشی های هوشمند به زودی می تواند از یاقوت کبود (سفت ترین ماده طبیعی پس از الماس) ساخته هواهد شد. در حال حاضر صفحه نمایش بسیاری از گوشی های هوشمند از گوریلا گلاس (شیشه ای از محصولات شرکت "کورنینگ" است که از ضربات و خراشها محافظت می کند) تولید می ود. این نوع شیشه در تولید چنین شرکت های بزرگ مانند "اپل"، "ایسر"، "دل"، "سامسونگ" و "اچ تی سی" مورد استفاده قرار می گیرد .یاقوت کبود یک نوع شفاف و کریستالی اکسید آلومینیوم ( یک ترکیب بسیار سخت و مقاوم در برابر خراش ها با حرارت ذوب 2030 درجه سانتیگراد و برای مواد شیمیایی اکاله تقریبا غیر قابل نفوذ است ) می باشد. مثلا ورق های ساخته شده از یاقوت کبود در روزنه های فضاپیماها برای ساخت زره شفاف و همچنین در علم روشنایی و بینایی و پزشکی مورد استفاده می شود .شیشه یاقوت کبود در حدود سه برابر قوی تر از شیشه گوریلا گلاس است اما قیمت آن بسیار بالاتر است. قیمت شیشه کورنینگ 3 دلار در حالی که قیمت شیشه یاقوت کبود 30 دلار است. اما تحلیلگر اریک ویلی از شرکت Yole Developpement می گوید که با توجه به رقابت فزاینده و کاهش قیمت تمام شده تولید، قیمت ورقه های یاقوت کبود در چند سال آینده می تواند به قیمت 20 دلار گاهش یابد.کارشناس انتظار دارند که برخی از تولید کنندگان به تولید لوح رایانه ها و گوشی های هوشمند "یاقوت کبود" را در پایان سال 2013 آغاز کنند.شرکت " اپل" حتما این امکان را بررسی می کند چرا که این شرکت در حال حاضر برای محافظت از پشت دوربین در آیفون 5 از یک ماده با استقامت بالا استفاده می کند .

یک روش دیگر نیز وجود دارد که یک ورقه بسیار نازک یاقوت کبود به یک آنالوگ ارزانتر ورقه ورقه می شود. به گزارش روزنامه Technology Review ، شرکت GT Advanced Technologies از همان روش استفاده می کند.

خبر گزاری رسمی روسیه

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:گوشی های هوشمند,شیشه های حفاظتی ,گوریلا گلاس,یاقوت کبود,الماس,لوح رایانه ها ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

تلویزیون ساخته شده از نورهای متغیر برای بازتاب تصویر برخوردار است

تلویزیونهای مدرن معمولا تا حد زیادی شبیه هم هستند؛ اما یک سازنده بزرگ لوازم الکترونیکی از نمایشگر جدیدی رونمایی کرده که به ادعای سازندگان، شناسایی آن در اتاق‌های پذیرایی مشکل خواهد بود.به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تلویزیون جدید «DesignLine» شرکت فیلیپس به شکلی طراحی شده که در زمان عدم استفاده ناپدید می‌شود.این تلویزیون از یک ورق شیشه بدون درز ساخته شده و در زمان خاموش بودن شبیه یک پنجره سیاه است.این تلویزیون جدید از نمایشگرهای با مقیاس 46 و 55 اینچ برخوردار بوده و در ژوئن 2013 با قیمت 2000 و 2800 پوند در انگلیس وارد خواهد شد.این تلویزیون از گردن، پایه و چارچوب قابل مشاهده بی‌بهره است و تنها یک ورق شیشه بدون درز است که به دیوار تکیه داده می‌شود.DesignLine همچنین از چراغهایی در سه طرف آن برخوردار بوده که نور رنگی را در مطابقت با تصویر پشت نمایشگر نمایش می‌دهد که به گفته شرکت فیلیپس به تاثیر ظاهر شناور صفحه می‌افزاید.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تلویزیونهای مدرن,esignLine,نمایشگر جدید,شرکت فیلیپس,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

شبکه توییتر٬ محبوب‌ترین سرویس مایکروبلاگینگ جهان که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد٬ تولد هفت سالگی خود را جشن می‌گیرد. ارزش این کمپانی حدود ۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود.شبکه توییتر روز پنج‌شنبه ۲۱ مارس (۱فروردین ۹۲) هفت ساله می‌شود. مجله «بیزنس اینسایدر» در آستانه هفتمین سالگرد تولد توییترهفت نکته درباره این سرویس محبوب آنلاین منتشر کرده که احتمالا اکثر کاربران پیش‌تر چیزی درباره آن نشنیده بودند. این نکته‌ها را در ادامه می‌خوانید.

۱) آنچه امروز به عنوان «کمپانی توییتر» می‌شناسیم که هر سال درآمدی چند میلیارد دلاری دارد٬ در سال ۲۰۰۶ Odeo نام داشت و سرویسی بود که به کاربران امکان انتشار پیام‌های صوتی می‌داد. رشد این سرویس آنقدر کند بود که اعتراض سرمایه‌گذاران را برانگیخت و به همین خاطر بنیان‌گذارانش تصمیم گرفتند با راه‌اندازی رقابتی میان ایده‌پردازان در آن تغییراتی اساسی ایجاد کنند. ایده توییتر از دل این رقابت بیرون آمد.

۲) ایده اصلی توییتر اولین بار در یک زمین بازی مطرح شد. دام ساگولا و جک دورسی٬ از بنیان‌گذاران توییتر٬ در یک زمین بازی در سن‌فرانسیسکو درباره این ایده بحث کردند. دام به بقیه اعضای گروه گفت: «ایده آن‌قدر ساده است که حتی تصورش را هم نمی‌توانید بکنید. فقط کافی است شروع به نوشتن کنید.» از همین جا بود که این تجارت میلیارد دلاری استارت اولیه‌اش را زد.

۳) در ابتدای راه‌اندازی توییتر٬ اولین توییت هر کاربر یک پیام اتوماتیک بود: Just setting up my twttr. جک دورسی ۲۱ مارس سال ۲۰۰۶ اولین توییت خود را منتشر کرد. این توییت تا به حال نزدیک به ۹ هزار بار ری‌توییت شده است.

بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:کمپانی توییتر, سرویس مایکروبلاگینگ ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

سبیت‌‌، از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های تکنولوژی در جهان، از عصر دوشنبه کار خود را در شهر هانوفر آلمان آغاز کرد. تمرکز نمایشگاه امسال بر سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری و اقتصاد به‌ اشتراک‌گذاری داده‌ها در جهان مجازی است.

سبیت .جندی شاپور البرز

هر ساله در روزهای نخست ماه مارس، قلب دنیای فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در هانوفر می‌تپد. سبیت ۲۰۱۳ از عصر روز دوشنبه (۱۴ اسفند، ۴ مارس) با سخنرانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و دونالد توسک، نخست‌وزیر لهستان، رسما فعالیت خود را آغاز کرد.از امروز و پس از برگزاری مراسم رسمی افتتاحیه نمایشگاه، بازدیدکنندگان پنج روز فرصت دارند که در غرفه‌های رنگارنگ سبیت بگردند و نظاره‌گر آخرین تحولات دنیای تکنولوژی و نوآوری‌های دیجیتال باشند.مطابق رسم هر ساله که یک کشور به عنوان شریک برگزاری نمایشگاه سبیت انتخاب می‌شود، برای سبیت ۲۰۱۳ لهستان به عنوان کشور شریک این نمایشگاه برگزیده شده و کمپانی‌های لهستانی می‌توانند از این موقعیت ویژه برای ارتقای وجهه تکنولوژیک کشورشان در جهان بهره ببرند.در نمایشگاه سبیت امسال که گفته می‌شود بیشتر بر شبکه‌های اجتماعی و اقتصاد مبتنی بر به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها و اطلاعات در این محیط‌های مجازی متمرکز خواهد بود، بیش از ۴۱۰۰ کمپانی از ۷۰ کشور جهان شرکت کرده‌اند. برگزارکنندگان نمایشگاه سبیت در گفت‌وگو با دویچه‌وله گفته‌اند که این اعداد تقریبا مشابه سال گذشته است.

سبیت در کنار نمایشگاه CES لاس‌وگاس و کنگره جهانی موبایل (GSMA) در بارسلونا که به تازگی به کار خود پایان داده، از مهم‌ترین رویدادهای دنیای فن‌آوری در جهان است و هر سال پذیرای شرکت‌های بزرگ و کوچک فعال در زمینه توسعه فن‌آوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی است.

 

بقیه در ادامه نوشتار

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:cebit 2013,سبیت 2013,نمایشگاه سیبت 2013,نمایشگاه‌های بزرگ دنیای تکنولوژی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Product type Smart phone
Connectivity Bluetooth, Wi-Fi, 3G, HSPA, 4G
Operating system Apple iPhone OS
Application store Yes
Touch screen Yes
Keyboard None
GPS Yes
Form factor Candy-bar
Available colours Black, White
Screen size 4 in.
Camera resolution 8 megapixels
Weight 112 g

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:آیفون 5,مشخصات آیفون 5,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

هفت صبح : مدت زیادی از عرضه اولین تبلت ها به بازار نمی گذرد و حالا کم کم باید از خودمان بپرسیم پیش از اختراع آنها چطور زندگی می کرده ایم؟ طبیعی بود که برندهای مشهور اشتیاق بازار را بو بکشند اما برندهای کوچک و ناشناس چطور؟ بازار پر از تبلت است و این وسط باید خوب و بد را از هم تشخیص دهید.
۱- نمایشگر یکی از اجزای اصلی تبلت است؛ پس همیشگی باید تبلتی با نمایشگر خوب و دقیق خرید. متاسفانه این مسئله کمی گران تمام می شود. اغلب تبلت ها از نمایشگرهایی با دقت تصویر ۷۶۸ در ۱۰۲۴ یا ۷۲۰ در ۱۲۸۰ استفاده می کنند. می توان اینها را به عنوان حداقل در نظر گرفت.
۲- پردازشگرها اینجا هم نقش اصلی را بازی می کنند. یک تبلت خوب پردازنده ای با سرعتی مناسب دارد. در بازار فعلی بیشتر محصولات آبرومند از پردازشگرهای دو هسته ای با سرعتی معادل ۱.۲ گیگاهرتز تا ۱.۵ گیگاهرتز استفاده می کنند و تبلت های عالی پردازشگرهای چهار هسته ای با سرعت های ۱.۵ تا ۱.۸ گیگاهرتز دارند. طرف تبلت های تک هسته ای نروید! مال بد بیخ ریش صاحبش!
۳- به غیر از دو مورد بالا چیزی به اسم «سیستم عامل» وجود دارد. بیشتر تبلت هایی که هم اکنون در سطح بازار وجوددارند از سیستم عامل آندروید استفاده می کنند. چنانچه استطاعت مالی خرید آی پد را ندارید، چرا تبلت شما به آندروید مجهز نباشد؟ اگر از قبل نسخه جدید ۴.۱ دارد که بهتر، در غیر اینصورت مطمئن شوید قابلیت ارتقا به نسخه Jelly Bean موجود است.
۴- هر تبلتی که برای اجرای اپلیکیشن ها به حافظه موقت (RAM) نیاز دارد و هر چقدر که سازنده از قطعه قدرتمندتری استفاده کرده باشد، زور تبلت بیشتر خواهد بود. در غیر اینصورت نمی توانید app های سنگین و یا چند برنامه را همزمان اجرا کنید. تمام تلاشتان را به کار ببرید تا تبلت هایی با حافظه موقت زیر یک گیگابایت نخرید. این برای آینده مالی و سلامت روحی – روانی (و حتی جسمی) تان مفید است.
۵- اطلاع دارید که برای ذخیره سازی فایل روی دستگاه به حافظه محتاج هستید؟ تبلت های فعلی حافظه های هشت تا ۶۴ گیگابایتی دارند. بعضی هایشان هم به شیارهای Micro SD مجهزند و به کاربر اجازه می دهند حافظه ذخیره سازی خود را افزایش دهد. کار و کاسبی سازندگان این تبلت ها پررونق باد!
۶- عکاسی با تبلت کار چندان با پرستیژی نیست. آنها بیشتر برای ذخیره فوری عکس و نوشته مناسب هستند! می توانید روی تبلتی با دوربین پنج مگاپیکسل فکر کنید. برای دوربین جلو وسواس بیشتری به خرج دهید چون باعث می شود مکالمه تصویری مناسبتری داشته باشید.
۷- در حالی که بیشتر شرکت ها در حال ساخت تبلت هایی با وزن پایین و اندازه ای جمع و جور مطابق با سلیقه کاربران هستند، بازار فعلی ایران توسط وسایل بدهیبت ترسناکی اشغال شده که فقط خودشان از خودشان زشت ترند. عقلانی تر است که اصلا تبلت نداشته باشید چون در بعضی مواقع حتی بر زبان آوردن اسم برندشان عامل شرمساری است. بیشتر آنها اسم تبلت را یدک می کشیند اما در عمل از انجام وظایف یک ماشین حساب ساده هم عاجزند! به هیچ وجه از برندهای گمنام خرید نکنید!

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تبلت ها ,اپلیکیشن ها,مگاپیکسل ,نمایشگر,پردازشگر,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

tablet vs pc

شاید زمان آن فرارسیده باشد که مالکان فکری به حال پی سی های قدیمی خود کنند چرا که عصر غلبه پی سی گذشته و کاربران به سوی تبلت و گوشی های هوشمند می روند.به گزارش علم پرس؛ مطابق جدیدترین تحقیقات انجام شده بیش از یک سوم پی سی کاران به سوی ابزارهای جدید کوچ کرده اند.NPD Group گزارش داده کاربران پی سی به کوچ خود از پی سی به سوی ابزارهای موبایل ادامه می دهند. بر این اساس ۳۷ درصد از مشتریانی که روی آنها تحقیق شده اطلاعات و دیتای خود را از روی پی سی به گوشی هوشمند و تبلت منتقل کرده اند.دو عامل اصلی نقل و انتقال در این رابطه مرورگر ها و فیس بوک است که نشان می دهد کاربران به سوی ابزارهای موبایل کوچ کرده اند. در همین حال ۲۷ درصد از صاحبان گوشی های هوشمند و تبلت، استفاده از مرورگر و فیس بوک روی دسکتاپ و لپ تاپ را کاهش داده اند. در این آمار ۲۷ درصد از کاربران تبلت دار گفته اند کمتر به دسکتاپ خود برای مرور وب مراجعه می کنند و نیز ۲۰ درصد نیز کمتر از پی سی برای فیس بوک استفاده می کنند.پی سی همچنان پادشاه است و وقتی بحث وب می شود ۷۵ درصد از صاحبان پی سی از آن استفاده می کنند و در مقابل ۶۱ درصد از کاربران گوشی های هوشمند و ۵۳ درصد کاربران تبلت اینترنت را با مرورگرهای خود نگاه می کنند.در مورد فیس بوک باید گفته شود ۶۳ درصد همچنان با پی سی وصل شده و در مقابل ۵۵ درصد از مالکان گوشی های هوشمند و ۳۹ درصد کاربران تبلت فیس بوک بازی می کنند.این موضوع فقط محدود به گوشی های هوشمندو تبلت نمی شود و کاربرانی که از طریق تلویزیون به اینترنت وصل می شود نیز جذب این داستان شده اند. ۲۱ درصد از مالکان تلویزیونهای اینترنت دار گفته اند از پی سی خود به تلویزیون (برای دیدن ویدئو و سرویس های استریمینگ مانند نت فلیکس، هولو و آمازون) سوئیچ کرده اند.این موضوع روی صنایع مرتبط نیز اثر بخشی خود را داشته است. پی سی سازان می دانند که کسی تبلت و گوشی هوشمند خود را به نفع پی سی رها نخواهد کرد. به همین خاطر انگیزه به روز رسانی پی سی در بین پی سی کاران کمتر شده است.
این واقعیت هم وجود دارد که دنیای تبلت و گوشی هوشمند مانند پی سی و لپ تاپ سود ندارد. بحث گیم نیز خیلی در آینده مهم خواهد شد. گیم بازی روی فیس بوک و تخصیص نسخه های ویژه روی تبلت و گوشی هوشمند به سازندگان بر می گردد که اگر چنین استراتژی را تسریع بخشند، ممکن است تحولات زودتر از حد تصور پیش رود.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پی سی,تبلت ,گوشی های هوشمند ,ابزارهای موبایل ,فیس بوک , لپ تاپ ,تلویزیونهای اینترنت دار ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 1-1833.jpg

استفاده از خودکارو کاغذ برای نوشتن ممکن است امروزه برای مردم یک چشم‌انداز دلهره‌آور باشد که از شبکه ایمنی غلطگیر رایانه‌ای در مورد غلطهای فاحش دیکته‌ای برخوردار نیست اما یک خودکار فناوری پیشرفته آلمانی به کمک این دسته از افراد آمده است.به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، خودکار فناوری پیشرفته شرکت Lernstift در زمان نوشتار اشتباه می‌لرزد.این خودکار برای کمک به یادگیری نوشتاری جوانان طراحی شده اما برای انسانها در تمام سنین قابل استفاده است.این خودکار که در مرحله پیش‌ساخت قرار داشته، می‌تواند اشتباهات تلفظ و شکل‌گیری حروف را بطور بلادرنگ شناسایی کرده و یک لرزش هشدار را به دست نویسنده وارد کند.کاربران می‌توانند یکی از دو حالت این خودکار که شامل حالت خوشنویسی برای نمایش عیوب شکل و خوانایی و حالت املاء برای شناسایی اشتباهات املایی و دستوری است را انتخاب کنند.حسگرهای ساخته شده درون این خودکار می‌توانند تغییرات در شکل حروف را شناسایی کرده و در صورت بروز اشتباه به سرعت لرزش را اعمال کنند.فالک و مندی وولسکی، سازندگان این خودکار از تلاشهای اولیه پسر خود برای یادگیری نوشتن الهام گرفته‌اند.آنها امیدوارند که این کار بتواند به کودکان در نوشتن دقیق‌تر و سریعتر کمک کند.این مخترعان قصد دارند یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی را در ماه فوریه راه‌اندازی کنند که سرمایه لازم برای تولید و بازاری کردن ایده را با کمکهای ملی مردم برای حمایت از مفهوم پشت اختراع، تامین می‌کند.آنها همچنین قصد دارند خودکارهای آینده را با افزودن حسگرهای فشار، قابلیت اتصال به رایانه و یک بستر نرم‌افزاری باز برای دیگران به منظور ساخت برنامه و گسترش عملکرد این خودکار ارتقا ببخشند.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:غلطگیر رایانه‌ای,غلطهای دیکته‌ای ,خودکار,نمایش عیوب,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ضدویروس Panda Security، تولید کننده مطرح راهکارهای امنیت و پشتیبانی شبکه های سازمانی، عنوان بهترین شرکت نرم افزاری سال 2012 در زمینه تجارت الکترونیک و پشتیبانی مشتریان را در وب سایت Best Customers Experience بدست آورد .
بر اساس نتایج منتشر شده در پایگاه اینترنتی Best Customers Experience، بیش از 500 شرکت برتر جهان در حوزه کیفیت محصولات، پشتیبانی و نوآوری در فروش در بیش از 85 زیر گروه مقایسه ای انتخاب و معرفی شده اند. از جنبه های قابل توجه این دوره از جوایز Best Customers Awards، نظرسنجی مستقیم از بیش از 2000 مشتری در سرتاسر جهان و بکارگیری بیش از 250 نوع آزمون مقایسه ای مختلف برای انتخاب و معرفی 85 شرکت برتر در زیرگروه های مختلف اعلام شده است. 
جوایز Best Customers Experience، بویژه از این جهت که تا حد زیادی به رضایت مشتریان در زمینه پشتیبانی و تعامل با شرکت ها باز می گردد، اهمیت قابل توجه و ارزش فوق العاده ای دارد که دریافت آن می تواند نقطه عطفی در افتخارات یک شرکت تجاری محسوب شود.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:Panda Security,ضدویروس,رضایت مشتریان ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

شرکت سونی از تبلت خود با نام Xperia Tablet Z رونمایی کرده که ضد آب است و از پردازنده چهارهسته‌ای بهره می‌برد.به گزارش اخبار خارجی موبنا، Xperia Tablet Z دارای صفحه نمایش 10.1 اینچی است و از دوربین 8.1 مگاپیکسلی بهره می‌برد.این دستگاه از سیستم‌عامل 4.1 Jelly Bean آندروید بهره می‌برد و از پردازنده 1.5 گیگاهرتزی چهار هسته‌ای برخوردار است، بنابراین از Xperia Tablet S سرعت و قدرت بیشتری دارد و می‌توان با سرعت بیشتری در وب جستجو کرد.ضخامت این دستگاه فقط 6.9 میلی‌متر است، در حالی که آی‌پد اپل با ضخامت 9.4 میلی‌متر به بازار آمد. همچنین وزن Tablet Z، ‌495 گرم اعلام شده در حالی که آی‌پد 652 گرم وزن دارد.سونی فروش تبلت Xperia را در ماه اکتبر و یک ماه پس از آغاز فروش آن متوقف کرده بود. دلیل این امر وجود فاصله بین صفحه نمایش و صفحه کلید آن بود که باعث می‌شد این تبلت در برابر آب آسیب پذیر باشد. این تبلت بهار امسال به بازار ژاپن عرضه می‌شود اما اطلاعات بیشتر راجع به آن منتشر نشده است.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:شرکت سونی ,تبلت,Xperia Tablet Z ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بزرگترین تلویزیون جهان با صفحه نمایش ۲۱۰ اینچی، ساخت شرکت خودروسازی «پورشه»، رونمایی شد.به گزارش علم پرس به نقل از ایسنا، بزرگترین تلویزیون جهان با قیمت ۶۶۲ هزار دلار، در هیچ خانه ای جا نمی‌شود و بیشتر برای استفاده در فضای باز یا بر روی قایق های تفریحی مناسب است.کار طراحی صفحه نمایش عظیم این تلویزیون توسط متخصصان شرکت خودروسازی پورشه انجام شده و شرکت اتریشی C SEED Entertainment‌ این محصول را رونمایی کرده است.قیمت نجومی بزرگترین تلویزیون جهان ۶۶۲ هزار دلار معادل چهار خودروی لوکس پورشه ۹۱۱ است.در این صفحه نمایش بیش از ۷۲۵ هزار لامپ LED‌ استفاده شده است که بیش از ۴٫۴ تریلیون رنگ را ایجاد می کنند؛ همچنین تلویزیون مجهز به حسگر اثر انگشت است که امکان استفاده افراد متفرقه را غیر ممکن می‌کند.پس از خاموش شدن تلویزیون و با کمک پنل‌های تاشدنی، دستگاه براحتی در کمتر از پنج ثانیه جمع می شود و با فشار دادن یک دکمه بر روی دستگاه کنترل از راه دور، تلویزیون مجددا ظرف ۴۰ ثانیه باز می شود.

pursche tv

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بزرگترین تلویزیون جهان,صفحه نمایش ۲۱۰ اینچی,پورشه ,پنل‌های تاشدنی,تلویزیون,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 13 صفحه بعد

CopyRight| 2009 , scientific.alborz.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com