جندی شاپور (البرز)

علمی فرهنگی

بر اساس یک بررسی جهانی در حال حاضر شمار چاق‌های دنیا از تعداد لاغر‌ها جلو زده است.

در ۴۰ سال گذشته شمار کسانی که به شدت اضافه‌وزن داشتند افزایش مشهودی یافته است. در سال ۱۹۷۵ تعداد چاق‌ها در سراسر دنیا ۱۰۵ میلیون نفر بود اما در سال ۲۰۱۴، ۶۴۱ میلیون نفر از این عارضه رنج می‌بردند.

طبق گزارش مندرج در مجله تخصصی لانست، به طور متوسط از هر ده مرد بیش از یک نفر چاق است. در زنان هم از هر هفت نفر یک نفر اضافه‌وزن شدید دارد. با این آمار می‌توان دریافت که شمار چاق‌ها از شمار لاغرها پیشی‌ گرفته است.

شاخص توده بدن معیاری است که با آن چاقی محک زده می‌شود. این شاخص (BMI) با تقسیم کردن وزن بر توان دوم قد (قد به توان دو) به دست می‌آید. اگر حاصل از ۲۵ بیشتر شود آن فرد اضافه‌وزن دارد و اگر شاخص از ۳۰ بیشتر شد فرد چاق است.

۷۰۰ پژوهشگر با همکاری سازمان بهداشت جهانی آمار ۲۰ میلیون فرد بالغ در ۱۸۶ کشور دنیا را بررسی کرده‌اند.

بر حسب این بررسی، حدود یک‌درصد از مردان و دودرصد از زنان دنیا با داشتن شاخص توده بدنی بالای ۴۰ چاقی بیمارگونه دارند. به بیان دیگر، ۵۵ میلیون نفر از مردم جهان توده‌ای بیش از حد بر روی دنده‌های خود حمل می‌کنند که باعث می‌شود کارایی بدنشان به هنگام تنفس کاهش یابد.

محققان می‌گویند، اگر این روند با همین سرعت ادامه یابد در سال ۲۰۲۵ از هر پنج نفر یک نفر اضافه‌وزن مفرط خواهد داشت.

مجید عزتی، از کالج امپریال لندن می‌گوید: «شمار انسان‌هایی که وزنشان مشکلی جدی برای سلامتی‌شان ایجاد کرده بیشتر از هر زمان دیگری است.»برای تأثیر بر این روند باید به حرکتی جهان‌شمول دست زد. برای نمونه می‌توان با افزایش قیمت مواد غذایی حاوی شکر به مصاف با چاقی رفت. بریتانیا در این زمینه نمونه‌ای خوب است. در بریتانیا در حال حاضر بحث‌هایی در مورد مالیات شکر در جریان است. اگر میزان شکر در نوشابه‌ها از هشت گرم در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر بیشتر بود به آن مالیات تعلق خواهد گرفت.همزمان انسان‌هایی وجود دارند که وزنشان کمتر از حد بوده و به دلیل کمبود مواد مغذی سلامت‌شان با مشکل مواجه است. پژوهشگران این بررسی مطالعاتی تأکید کرده‌اند که این گزارش نباید مشکل افرادی که به اندازه کافی غذا برای خوردن ندارند را کم‌رنگ کند.

در آسیای جنوبی حدود یک‌چهارم از جمعیت با کمبود وزن روبروست. در آفریقای مرکزی و شرقی حدود ۱۲درصد از زنان و ۱۵درصد از مردان وزنی کمتر از حد معمول دارند.

بیش از یک‌پنجم مردان در هند، بنگلادش، تیمور شرقی، افغانستان، اریتره و اتیوپی بیش از حد لاغرند. دست کم یک‌چهارم زنان بنگلادش و هند از وزن عادی بهره‌مند نیست.

کم‌ترین وزن متوسط در میان مردان در اتیوپی و در میان زنان در تیمور شرقی‌، واقع در جنوب شرقی آسیا دیده می‌شود.

سوئدی‌ها لاغرترین اروپایی‌ها

مشکل چاقی در تمامی کشورها یکسان نیست. در ساموآی آمریکا بیش از نیمی از زنان و نزدیک به ۴۰ درصد از مردان اضافه‌وزن شدید دارند.

در کشورهای صنعتی غربی آمریکا بیشترین و ژاپن کمترین میزان از این شاخص را داراست.

در اروپا نیز بیشترین شاخص را مردان قبرس، ایرلند، مالت و زنان مولداوی دارند.

اما لاغرترین‌ها در اروپا زنان سوئد و مردان بوسنی و هلندی‌اند.

dw

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:چاق‌ها,لاغر‌ها, کمبود وزن ,اضافه وزن,سلامتی‌,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

همه ما با نام و نشان شرکت اپل آشنا هستیم. شاید برخی از ما یکی از دستگاه‌های ساخت این شرکت را داشته باشیم و امورات خود را با آن می‌گذرانیم، شاید هم نه؛ اما این موضوع هیچ تفاوتی در ماهیت اپل ایجاد نمی‌کند. در مورد این شرکت حقایقی هست که اگر به آن‌ پی ببرید، عظمت این شرکت را به خوبی درک خواهید کرد.

به گزارش «تابناک»، اپل با توجه به میزان سهم خود از بازار و سود سالانه، بزرگ‌ترین شرکت تجاری دنیاست؛ اما این «بزرگ» بودن تا چه حد است و عملا اپل با داشته‌های خود چه کارهایی می‌تواند بکند؟ برای نمونه، آیا باور می‌کنید که ارزش دارایی‌های این شرکت برابر با ۶۲۶ میلیارد دلار است؟ 

برای اینکه به خوبی پی به قدرت و عظمت این شرکت و دارایی‌های آن ببرید، بگذارید چند حقیقت اساسی در خصوص این شرکت ‌برای شما بازگو کنیم؛
تنها در فصل قبل، درآمد شرکت اپل برابر با ۴۲.‌۱ میلیارد دلار بوده است؛ یعنی بیشتر از تمام اقتصاد کشوری گازی مانند ترکمنستان.پول نقدی که اپل ‌دارد، برابر با ۱۵۵ میلیارد دلار است. اگر قرار باشد این رقم در بین همه جمعیت ایالات متحده یعنی ۳۱۶ میلیون ‌تقسیم شود، به هر فرد ۴۹۰ دلار خواهد رسید!

این میزان پول نقد همچنین برای خرید ۲۳۸۴ هواپیمای جت اختصاص Gulfstream G۶۵۰ با باک پر از بنزین کفایت می‌کند.

تنها در فصل قبل، اپل موفق به فروش ۳۹.‌۳ میلیون نسخه آیفون شده است. اگر قرار باشد به هر شهروند کانادا یک آیفون داده شود، باز هم این رقم از آن بیشتر است.

 اگر اپل یک کشور بود، اقتصاد آن در رتبه ۲۷ دنیا یعنی در بین کشورهای بلژیک و ونزوئلا ـ از لحاظ درآمدی ـ قرار می‌گرفت.

فاصله بین اپل و شرکت تجاری پس از خود یعنی ExxonMobile به لحاظ سرمایه برابر با رقم ۲۲۱ میلیارد دلار است. با این رقم می‌توان ۱۶۰۱ هواپیمای جت جنگنده از نوع F-۲۲ خریداری کرد.

در دوازده ماه گذشته اپل بیش از ۲۴۳ میلیون نسخه دستگاه مجهز به سیستم عامل iOS فروخته است؛ یعنی تقریبا معادل ۱۰ دستگاه برای هر شهروند کره شمالی.در فصل گذشته اپل معادل ۱۲.‌۹ میلیون دستگاه iPad به فروش رسانده است؛ یعنی ۲۵۸ دستگاه به ازای هر کارمند اپل.در دو سال آینده برآورد می‌شود ‌اپل برابر با ۳۰ میلیون نسخه از iWatches یا ساعت هوشمند خود را به فروش برساند. با بهای ۳۵۰ دلار کل درآمد حاصل از این طریق برابر با ۱۰.‌۵ میلیارد دلار خواهد بود؛ یعنی برابر با کل اقتصاد کشور نیکاراگوئه در یک سال.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:شرکت اپل,هواپیمای جت اختصاص Gulfstream G۶۵۰iWatches ,ExxonMobile,دستگاه iPad ,سیستم عامل iOS,iWatches,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

به گزارش انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی (ISAPS)، در سال ۲۰۱۳، بیش از ۲۳ میلیون عمل جراحی و روش غیرجراحی زیبایی در دنیا انجام شده است. در این گزارش ایران در میان ده کشور اول دنیا است که در سال گذشته حدود ۱۷۵ هزار مورد جراحی و غیرجراحی زیبایی در آن انجام گرفته است.

این انجمن که ۲۷۰۰ جراح پلاستیک در ۹۵ کشور دنیا عضو آن هستند، مجموع عمل‌های جراحی و روش‌های غیرجراحی زیبایی را در دنیا در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به ترتیب ۱۴میلیون و ۱۰۰ هزار و ۱۴میلیون و ۷۰۰ هزار مورد گزارش کرده بود.

بیست میلیون مورد از این عمل‌ها و روش‌ها روی خانم‌ها (۸۷.۲ درصد) انجام شده و سه میلیون مورد روی مردان.

در بین خانم‌ها در مجموع پستان بیشتر از همه اعضا برای زیبایی زیر تیغ جراحی رفته است.

خانم‌ها بیش از همه به بزرگ کردن پستان، لیپوساکشن، جراحی پلک (Blepharoplasty)، ترمیم با چربی (Lipostructure) و بالاکشیدن پستان علاقمند بوده‌اند.

اما مردان به جراحی بینی، کوچک کردن پستان، جراحی زیبایی پلک، لیپوساکشن و جراحی زیبایی گوش نیاز داشتند.

در این گزارش ایران در میان ده کشور اول دنیا است و در کل یک درصد جراحی‌های زیبایی دنیا و نیم درصد روش‌های غیرجراحی زیبایی در ایران انجام می‌شود، بطور کلی سهم ایران از این نظر در دنیا هفت دهم درصد (۱۷۴,۷۷۸) بوده در حالیکه جمعیت ایران یک صدم جمعیت دنیاست.

در میان اعمال جراحی زیبایی در دنیا، بزرگ کردن پستان رایج‌ترین عمل است در حالیکه در ایران جراحی بینی شایعترین جراحی زیبایی با ۳۷۴۲۳ مورد است.

ایران از نظر تعداد جراحی بینی در دنیا پنجم است.

در سال ۲۰۱۳ در ایران، برای خانم‌ها جراحی کوچک کردن پستان ۹۳۹۶ مورد بیشتر از بزرگ کردن آن که ۸۶۳۰ مورد بوده، انجام شده است. بالاکشیدن پستان هم برای خانم‌های ایرانی ۶۵۶۹ بار انجام شده است.

اما برای آقایان ایرانی، کوچک کردن پستان به دلیل گاینکوماستی (بزرگی غیر معمول پستان مردان) ۲۱۳۷ بار انجام شده است.

بعد از جراحی بینی، جراحی‌های ترمیمی با چربی (Lipostructure or Lipofilling) یا به اصلاح پیوند چربی، شایعترین جراحی‌های زیبایی در ایران با ۱۲۱۴۳مورد بوده است.

در این روش‌ها به زبان ساده، چربی از نقطه‌ای از بدن مثل باسن برداشته می‌شود و در داخل عضوی دیگر مثل پستان کاشته می‌شود.این روش‌ها زیر بی‌حسی موضعی، آرام‌بخش‌های وریدی و در موارد طولانی بیهوشی عمومی انجام می‌شوند.

ابدومینوپلاستی (صاف و سفت کردن شکم) هم جراحی پرطرفداری در ایران بوده است و ۷۹۵۴ در سال گذشته انجام شده است.

در میان روش‌های زیبایی غیرجراحی، بوتاکس (تزریق سم بوتولینوم) هم در دنیا و هم ایران رایج ترین است و در سال گذشته ۱۰۷۸۱مورد از این روش استفاده شده است.

بعد از بوتاکس، تزریق مواد پرکننده و قابل جذب (Fillers & Resorbable)، بیشتر از همه در دنیا و ایران طرفدار دارد.

در این روش‌ها چربی نقاط دیگر بدن مثل باسن، هیالورونیک اسید و یا هورمون اریترپوئتین (EPO) به نقطه‌ای دیگر از بدن تزریق می‌شود.

مو زدایی لیزری با ۷۶۰۴ مورد سومین روش شایع غیرجراحی زیبایی در ایران بوده است.

ایران از نظر جراحی‌های زیبایی در ناحیه سر و صورت در دنیا هشتم (۱.۵%)، پستان دهم (۰.۸%)، بدن و اندام‌ها (دست و پا) دهم (۰.۷%)، و از نظر کلیه اعمال جراحی و غیرجراحی زیبایی در دنیا دهم است.

 bbc news

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:جراحی پلاستیک,انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی (ISAPS),جراحی زیبایی,رتبه ایران در جراحی زیبایی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

تا پیش بازی‌های نیمه نهایی ۶۰ بازی انجام شد و ۱۵۹ گل رد و بدل شد. آمار زیر تا پیش از مرحله نیمه نهایی است.

۱. ۲۷ گل را بازیکنانی ذخیره که در میانه بازی وارد میدان شدند به ثمر رساندند. این رکورد جدیدی در تاریخ جام جهانی است.

۲. تا پیش از بازی کاستاریکا - هلند٬ هر تیمی که اولین ضربه را در پنالتی‌های بعد از وقت اضافه زده بود٬ پیروز از زمین بیرون آمده بود.

۳. مایکل بردلی٬ در ۳۹۰ دقیقه در بازی‌های امسال ۵۴.۷ کیلومتر دوید. بالاترین سرعتی هم که او در این مسابقات دویده ۳۰.۹ کیلومتر در ساعت بوده است.

۴. هلند در ۹ پنالتی که در طول تاریخ جام جهانی به دست آورده (بجز پنالتی های آخر بازی) توانسته همه را گل کند.

۵. خامز رودریگز٬ بازیکن کلمبیا بعد از گرد مولر در ۱۹۷۰ نخستین کسی است که در هر پنج بازی نخست خود در جام جهانی توانسته گل بزند.

۶. آلمان تنها کشوری است که در ۱۶ دوره متوالی در میان ۸ تیم برتر جام جهانی جا داشته است. آخرین باری که آنها در میان هشت تیم برتر نبودند به سال ۱۹۵۰ بازی می گردد که به دلیل جنگ جهانی دوم از شرکت در بازی‌ها محروم شدند.

۷. سریع‌ترین اخراج این دوره در بازی آلمان و پرتغال اتفاق افتاد که په‌په در دقیقه ۳۷ کارت قرمز گرفت.

۸. برزیل در ۴۲ بازی گذشته خود که در خانه بازی کرده٬ نباخته است. آخرین شکست آنها در برزیل در اوت ۲۰۰۲ در یک بازی دوستانه مقابل پاراگوئه رخ داد.

۹. هلند و فرانسه از یک نظر بدشانس‌ترین تیم‌ها بودند. این دو تیم بیش از هر تیم دیگری به تیر دروازه حریف کوبیدند. هر کدام شش بار.

۱۰. اسپانیا از ۲۳ بازیکنی که با خود به برزیل برد٬ ۲۲ نفر را به زمین فرستاد. فقط داوید ده‌خه‌آ فرصت بازی در برزیل را پیدا نکرد.

۱۱. ماکسی پریرا٬ بازیکن اروگوئه نخستین بازیکنی بود که در این دوره اخراج شد. (در بازی کاستاریکا و اروگوئه)

۱۲. ورزشگاه فونته نووا در سالوادور شاهد بیشترین گل در این دوره بوده است. ۲۴ گل

۱۳. بیشترین حضور تماشاگران در یک بازی بر خلاف تصور در مسابقه‌ای بدون حضور تیم برزیل بوده است. بازی میان آرژانتین و بوسنی با حضور ۷۴ هزار و ۷۳۸ نفر.

۱۴. فرید موندراگون٬ دروازه بان کلمیبا که فقط پنج دقیقه در این دوره بازی کرد٬ با ۴۳ سال و سه روز رکورد مسن ترین بازیکن در تاریخ جام جهانی را شکست٬ رکوردی که در پیشتر در اختیار روژه میلا٬ بازیکن کامرون بود.

۱۵. آساموا ژیان٬ از غنا با دو گلی که در برزیل زد٬ عنوان بهترین گلزن آفریقایی در همه ادوار جام جهانی را به دست آورد. این عنوان هم پیشتر در اختیار روژه میلا بود.

۱۶. هفت مربی پس از حذف تیم‌هایشان از جام جهانی٬ دیگر همکاری‌ با تیم‌شان را ادامه ندادند. سوارز (هندوراس)٬ کاپلو (روسیه) زاکرونی (ژاپن)٬ هلیل هوجیج (الجزایر)٬ لاموچی (ساحل عاج)٬ هیتسفلد (سوئیس) و کشی (نیجریه)

۱۷. جردان شقیری٬ بازیکن سوییس پنجاهمین هت تریک تاریخ جام جهانی را در بازی با هندوراس به ثبت رساند.

۱۸. فابیو کاپلو با ۶۸ سال مسن ترین مربی در میان ۳۲ مربی حاضر در برزیل بود.

۱۹. نیمار نخستین بازیکنی بود که در این دوره ضربه پنالتی را گل کرد.

۲۰. نیمار همچنین در جریان بازی برزیل و کامرون صدمین گل این تورنمنت را به ثمر رساند.

BBC NEWS

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:جام جهانی ۲۰۱۴,نکات جام جهانی فوتبال برزیل,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

هنگامی که در مرحله‌های حذفی بازی در ۹۰ دقیقه وقت قانونی و سپس ۳۰ دقیقه وقت اضافی مساوی تمام می شود٬ این ضربات پنالتی هستند که راه را برای صعود یک تیم هموار می کند؛ راهکاری که شاید خیلی هم عادلانه به نظر نرسد٬ اما فعلا بهترین راهی است که برای مشخص شدن برنده میدان وجود دارد.

ضربات پنالتی تعیین کننده پیروز میدان٬ از سال ۱۹۷۸ وارد جام جهانی شد. پیش از آن در صورتی که در مرحله حذفی دو تیم مساوی می کردند، بازی تکرار می شد، که البته این اتفاق تنها چهار بار اتفاق افتاد.

تعیین برنده بازی با ضربات پنالتی نخستین بار در سال ۱۹۸۲ به کار گرفته شد و از آن زمان سرنوشت ۲۲ بازی با ضربات پنالتی تعیین شده است؛ یعنی ۱۸.۷ درصد از کل بازی‌های مرحله حذفی.

در مجموع این ۲۲ بازی ۲۰۴ پنالتی زده شده که ۱۴۴ ضربه داخل دروازه شد و ۶۰ ضربه به گل تبدیل نشد.

۱۶۲ ضربه با پای راست و ۴۲ ضربه با پای چپ نواخته شد.میشل پلاتینی٬ کریس وادل٬ سوکراتس٬ مارادونا٬ روبرتو باجو٬ فرانک لمپارد، استیون جرارد، آندره شوچنکو و دیوید ترزه‌گه از جمله بازیکنان سرشناس جهان بوده اند که در جام جهانی و در ضربات پنالتی آخر بازی، دست کم یک بار نتوانسته اند ضربه خود را به گل تبدیل کنند.از مجموع این ۲۰۴ پنالتی٬ فقط ۸ ضربه پنالتی بوده که بدون اینکه در چارچوب دروازه باشد و یا با نقطه ای از تیر دروازه برخورد کند٬ مستقیم به خارج رفته است؛ از جمله پنالتی سرنوشت ساز روبرتو باجو در فینال ۱۹۹۴ مقابل برزیل.

 کشور در مجموع در ضربات پنالتی جام جهانی حضور داشته اند. ایتالیا، آرژانتین، فرانسه و آلمان هر یک با چهار بازی در صدر این جدول قرار دارند. اما خوش شانس ترین تیم، آلمان بوده است که در هر چهار بازی برنده شده و بدشانس‌ترین تیم، ایتالیا بوده که فقط در یک بازی پیروز شده است.

آرژانتین که در سال ۱۹۹۰ درخشش جام پیش از آن را نداشت٬ در دو بازی در ضربات پنالتی پیروز شد و صعود کرد و تا فینال پیش رفت. این تنها تیمی است که در یک دوره٬ دو بار با ضربات پنالتی صعود کرده است.

بازی فنیال دو بار به ضربات پنالتی کشیده شد و برزیل (۱۹۹۴ در مقابل ایتالیا) و ایتالیا (۲۰۰۶ در مقابل فرانسه) بازی فینال را در ضربات پنالتی بردند و قهرمان شدند.

تیم های اروپایی در چهار بازی از ده بازی که در مقابل تیم‌های قاره‌های دیگر کارشان به پنالتی کشیده شد، برنده بیرون آمدند.

بلژیک٬ پاراگوئه و کره جنوبی تنها تیم هایی بوده اند که تمام ضربات پنالتی شان را به گل تبدیل کرده اند. در مقابل سوئیس تنها تیمی است که در یک بازی (با اوکراین ۲۰۰۶) که به پنالتی کشید٬ هیچکدام از ضرباتش را گل نکرد و ۳ بر صفر بازنده شد.

انگلستان و ایتالیا در ضربات پنالتی کم دقت‌ترین و شاید بدشانس ترین ها بوده اند. انگلیسی ها از ۱۴ ضربه پنالتی ۷ تا را گل نکرده اند و ایتالیایی از ۲۰ ضربه ۱۳ تا را.

در هفت بازی گذشته جام جهانی که نتیجه را ضربات پنالتی مشخص کرده، تیمی پیروز میدان بوده که اولین ضربه را زده است. آخرین باری که تیمی ضربه دوم را زده و برنده شده، به سال ۲۰۰۲ و دیدار اسپانیا و جمهوری ایرلند باز می گردد که برنده اسپانیا بود.

BBC NEWS

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:ضربات پنالتی ,جام جهانی ,آمار و ارقام,مرحله حذفی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 • یخزده، دیزنی ۱۰۷۲ میلیون دلار
 • داستان اسباب بازی ۳، دیزنی ۱۰۶۳ میلیون دلار
 • شاه شیر، دیزنی، ۹۸۷ میلیون دلار
 • من چندش آور ۲، یونیورسال، ۹۷۰.۸ میلیون دلار
 • در جستجوی نیمو، پیکسار، ۹۳۶.۷ میلیون دلار
 • شرک ۲، دریم‌وورکز، ۹۱۹.۸ میلیون دلار
 • عصر یخی، طلیعه دایناسورها، فاکس ۸۸۶.۷ میلیون دلار
 • عصر یخی، جداشدن قاره‌ها، فاکس ۸۷۷.۲ میلیون دلار
 • شرک سوم، دریم‌وورکز، ۷۹۹ میلیون دلار
 • شرک برای همیشه، دریم‌ورکز، ۷۵۲.۶ میلیون دلار
ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پرفروش‌ترین انیمیشن‎های تاریخ سینما,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

- برای تولید روزنامه یکشنبه  هر هفته، 500،000 درختان باید قطع شود.

- بازیافت روزنامه نیویورک تایمزیکشنبه ها   75000 درخت را نجات دهد.

اگر همه روزنامه های جهان بازیافت می شد، می توانست در حدود250،000،000 درخت را هر سال را نجات دهد!

- یک درخت قطع شده می تواند کاغذ مورد نیاز برای ساخت کیسه کاغذی خرید برای 700 نفر را برای یک فروشگاه تامین نماید که جالبتر اینکه کمتر از یک ساعت این میزان مصرف می گردد.براساس آن میزان کیسه های کاغذی مصرفی یکسال آمریکا برابر 60،500،000 کیسه می باشد.

- متوسط مصرف هر آمریکایی 7 درخت در سال است (کاغذ ،چوب و ...) که رقم  مصرف حدود 2000000000 درخت در سال برای آمریکارا می دهد.

مقدار چوب و کاغذ  مصرفی ما (آمریکا)در هر سال به اندازه کافی برایگرم کردن   50،000،000 خانه به مدت 20 سال است.

- هر تن (2000 پوند)کاغذ بازیافت شده باعث نجات حدود 17 درخت می شود.این مقدار درخت قابلیت جذب250 پوند دی اکسید کربن را از هوا  در هر سال دارد.

- درگزارش سال 2005 آمده است که سطح جنگل های اولیه  در سطح جهانی 60000 کیلومتر مربع در هر سال (به اندازه ایرلند) کاهش می یابد.  توجه داشته باشید که با توجه به فقدان اطلاعات در دسترس از بسیاری از کشورها که نظارت درستی بر آمار قطع درختان خود ندارند  این اطلاعات ناقص می باشد و رقم واقعی بسیار بیشتر است.

جندی شاپور البرز 

دیماه 1392

چگونه بسیاری وجود دارد

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:قطع درختان,محیط زیست,دی اکسید کربن,آمار قطع درختان,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

سازمان ملل متحد روز سه شنبه (۱ اکتبر/۹ مهر) اعلام کرد در دوسال گذشته بیش از ۸۴۰ میلیون نفر در جهان به غذای کافی دسترسی نداشته‌اند. براساس این گزارش از هر هشت نفر در دنیا، یک نفر از گرسنگی رنج می‌برد. در این گزارش آمده است که کشورهای جنوب صحرای آفریقا، بالاترین میزان سوءتغذیه را در جهان دارند و ۲۵ درصد مردم این کشورها گرسنه هستند.

Deutsche Welle

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:سازمان ملل متحد, گرسنگی ,کشورهای جنوب صحرای آفریقا,بالاترین میزان سوءتغذیه ,گرسنگی ۸۴۰ میلیون نفر در جهان,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

What Do 7 Billion People Do? infographic

 

1.7 میلیارد نفر از مردم جهان در مشاغل خدماتی اشتغال دارند که بیشترین نوع اشتغال در جهان می باشد.رتبه دوم از آن شاخه مشاغل کشاورزی است که جمعیتی در حدود 1.4 میلیارد را شامل می شود.رتبه سوم از آن صنایع است با 800 میلیون نفر.577 میلیون نفر سنی بالاتر از 64 سال دارند.430 میلیون نفر بیکار می باشند.در این میان 1.9 میلیارد را کودکان 0 تا 15 سال تشکیل می دهند که قادر به کار نیستند و 400 میلیون نفر نیز کار آفرین می باشند.(به صورت نرمال)

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:شغل7 میلیارد مردم جهان چیست؟,مشاغل خدماتی,مشاغل کشاورزی ,صنایع,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

تمساح آب شور

تمساح‌های عظیم آب شور قدرت فراوانی در ماندن زیر آب دارند. هیچ حیوانی نمی‌تواند به اندازه این خزنده سخت‌پوست در زیر آب بماند. این در حالی است که این تمساح‌ها همیشه در آب نمی‌مانند و تخم‌هایشان را در خشکی می‌گذارند.

 

یوزپلنگ

هیچ حیوانی سریع‌تر از یوزپلنگ نیست. یوزپلنگ می‌تواند تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت بدود و شکار را به دام اندازد. این حیوان ابتدا تا حد ممکن خود را به شکار نزدیک می‌کند و در زمان مناسب با سرعتی بالا به تعقیب او دست می‌زند و شکار را به دام می‌اندازد. یوزپلنگ اما فاقد استقامت کافی ‌‌است. این حیوان پس از چندصدمتر تعقیب یک آهو خسته می‌شود و از تعقیب دست برمی‌دارد.

آهو

استقامت آهو در دویدن بسیار بالاست. آهوها چابک هستند و می‌توانند مسافتی پنج کیلومتری را با سرعت ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر در ساعت بدوند. بدن این جانور خود را با چنین استقامتی وفق داده است. قلب آهو دوبرابر قلب یک گوسفند است. به همین جهت است که آهوها می‌توانند به راحتی از دست درندگان جنگل برهند.

پوما یا شیر کوهی

هیچ جانوری نمی‌تواند به اندازه شیر کوهی یا پوما به بالا بپرد. این جانور مهره‌دار از رده پستانداران، با بیش از ۵۰ کیلو وزن، می‌تواند حدود پنج متر‌و‌نیم بالا بپرد و بر شاخ درختی بنشیند. در میان حیوانات تنها دلفین‌ها می‌توانند بیش از پوما بپرند. رکورد آنها حدود هفت متر است. دلفین‌ها البته برای چنین پرشی مجبورند در آب چند دور بزنند و خود را برای پرش آماده کنند.

دلفین

دلفین سریع‌ترین شناگر جهان است. این شناگران دریایی می‌توانند با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت شنا کنند. سرعت سریع‌ترین انسان شناگر جهان شش تا هفت کیلومتر در ساعت است.

شترمرغ

هیچ پرنده‌ای سریع‌تر از شترمرغ نمی‌دود. شترمرغ می‌تواند ۷۰ کیلومتر در ساعت بدود. این پرنده می‌تواند نیم‌ساعت تمام با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت بدود. پاهای بلند و عضلات قوی و وجود فقط دو انگشت پا او را در دویدن پرسرعت کمک می‌کنند. این پرنده اما به‌رغم بال‌های بلندش نمی‌تواند پروازکند. شترمرغ برای پرواز بسیار سنگین است. 

کرکس

هیچ پرنده‌ای نمی‌تواند به اندازه کرکس در ارتفاع بلند پروازکند. در سال ۱۹۷۳ میلادی یک کرکس در ارتفاع ۱۱ هزار و ۲۰۰ متری به هواپیمایی برخورد کرد. ارتفاع بلند پرواز کرکس در حالی است که پرندگان معمولا در ارتفاع ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ متر می‌پرند. 

 

مرغ پرزنبوری

کوچک‌ترین پرنده جهان مرغ پر زنبوری، پرنده زرین، یا مرغ مگس‌خوار است. این پرنده دارای وزنی در حدود ۸/ ۱ گرم و درازی ۵ تا ۷/ ۵ سانتی‌متر است. این پرنده کوچک مانند زنبور بسیار چابک و سریع است. مرغ پر زنبوری می‌تواند مانند بالگرد در حال پر زدن در یک نقطه بایستد.

نهنگ

هیچ پستاندار آبزی نمی‌تواند چون نهنگ به اعماق آب رود. این جانور که محل زندگی‌اش اقیانوس‌هاست، می‌تواند به عمق ۳۰۰۰ متری دریا رفته و یک ساعت آنجا بماند. این در حالی است که نهنگ‌ها برای تنفس به هوا احتیاج دارند. آنها می‌توانند اکسیژن زیادی در خون و ماهیچه‌ها ذخیره کنند. به هنگام نفس کشیدن از بالای سر نهنگ‌ها آب فواره می‌زند.

غزال بزرگ آفریقا

تحمل گرمای شدید در غزال بزرگ آفریقا از همه حیوانات دیگر بیشتر است. این نوع غزال در صحرای عرب در غرب آسیا که مرکز آن ربع‌الخالی ‌است زندگی می‌کند. غزال بزرگ آفریقا توانسته است خود را با آب و هوای گرم این منطقه وفق دهد.

خرس تنبل

خرس تنبل مقام آرام‌ترین حیوان پستاندار را به دست آورده‌ است. این نوع خرس ساکن جنگل‌های هند، نپال، پاکستان، بنگلادش و سری‌لانکا است. خرس تنبل اغلب با استفاده از پنجه‌های بلند و خمیده‌اش بی‌حرکت از شاخه‌ای آویزان می‌شود. 

خفاش

خفاش، شب‌کور یا شب‌پرک، تنها پستانداری است که پرواز می‌کند. دیگر پستانداران مانند پوست‌پر یا برخی گونه‌های سنجاب تنها در مسافت‌های کوتاه در هوا سُر می‌خورند، اما توان پرواز از جایی به جای دیگر را ندارند. خفاش دارای بهترین قدرت شنوایی در میان پستانداران است. 

 

dw.de

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:رکوردداران در میان حیوانات,خفاش,نهنگ,مرغ پرزنبوری,خرس تنبل,تمساح آب شور,غزال بزرگ آفریقا,یوزپلنگ,آهو,پوما یا شیر کوهی,دلفین,شترمرغ,کرکس,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Speaking the world

خوب اولین زبان چینی است که 1.06میلیارد نفر سخنگو در جهان دارد.مقام دوم از آن زبان انگلیسی با 765 میلیون نفر و سومین زبان اسپانیایی با 466 میلیون نفر سخنگوست .سایر زبانها تا رده دهم نیز در جدول مقایسه ای آمده است.

جندی شاپور البرز.مرداد 92

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:10 زبانی که بیشتر از سایر زبانها در جهان سخنگو دارد ,کدامند؟,سخنگو در جهان,زبان چینی,زبان انگلیسی ,زبان اسپانیایی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

 • مصرف خودسرانه دارو در چند سال گذشته به یکی از چالشهای اساسی حوزه سلامت ایران تبدیل شده است.
 • ایران جزء بیست کشور اول دنیا از نظر مصرف داروست. میانگین رشد مصرف دارو در ایران ۱۱.۵ درصد است که از میانگین جهانی (۹%) بیشتر است.مصرف آنتی‌بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی است.
 • در سال ۱۳۸۹، پزشکان متخصص بطور متوسط برای ۴۸% بیماران خود آنتی‌بیوتیک تجویز کرده اند.
 • در سال ۱۳۸۴ نزدیک به ۸۵۰ مورد عفونت بیمارستانی در ایران گزارش شده که درصد بالایی از آنها بدلیل باکتریهای شدیدا مقاوم به آنتی‌بیوتیک‌ها بوده است.
 • در یک تحقیق در بیمارستان خاتم الانبیا تهران بر روی استافیلوکوک طلایی مقاوم به متی سیلین(MRSA)، فقط یک نوع آنتی‌بیوتیک بر این میکروب موثر بوده است.  منبع: bbc
   
ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مصرف آنتی‌بیوتیک,عفونت , استافیلوکوک,ایران ,استاندارد جهانی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

در سال ۲۱۰۰ جمعیت جهان به احتمال قوی به ۹/ ۱۰ میلیارد نفر خواهد رسید. این نتایج آخرین آمار سازمان ملل است. بیشترین رشد جمعیت در کشورهای در حال توسعه صورت خواهد گرفت.جمعیت جهان در حال حاضر حدود ۲/  ۷میلیارد نفر است. این رقم تا سال ۲۰۵۰ به ۶/ ۹ میلیارد خواهد رسید و در سال ۲۱۰۰ هم حدود ۹/ ۱۰ میلیارد نفر در کره زمین زندگی خواهند کرد.سازمان ملل با این ارقام، تصویری را که در سال ۲۰۱۱ از جمعیت جهان داده بود، تصحیح کرد. بر اساس گزارش‌های سال ۲۰۱۱، سازمان ملل میزان رشد جمعیت جهان را ۲۵۰ میلیون نفر کمتر تخمین زده بود.  رشد جمعیت جهانی بیشتر در کشورهای در حال توسعه

رشد جمعیت جهان بیشتر در کشورهای در حال توسعه صورت می‌گیرد. امروزه جمعیت آفریقا ۱/ ۱ میلیارد نفر است. این جمعیت در سال ۲۱۰۰  نزدیک ۴ برابر می‌شود و به ۲/ ۴ میلیارد می‌رسد.توماس، بوتنر(Thomas Büttner) رئیس سابق پژوهش‌های جمعیتی سازمان ملل، می‌گوید: «جمعیت در کشورهای در حال توسعه از همه کشورهای دیگر سریع‌تر افزایش می‌یابد.» جمعیت کشورهایی همچون مالاوی و نیجریه تا سال ۲۱۰۰ ، ۵ برابر خواهد شد. بوتنر حتی می‌افزاید: «اگر رشد جمعیت چنین پیش رود، برای مثال جمعیت کشور اوگاندا ۳۰ برابر خواهد شد.»
کمبود دسترسی به روش‌های جلوگیری از بارداری
 مدیر موسسه جمعیت جهانی، رناته بر (Renate Bähr)، می‌گوید: «سالانه ۸۰ میلیون زن در کشورهای در حال توسعه به طور ناخواسته باردار می‌شوند زیرا نمی‌‌توانند جلوگیری کنند.» اگر زن‌ها و دخترها بتوانند به صورت آزاد تصمیم بگیرند که کی و چندتا فرزند داشته باشند، می‌توانند سالم‌تر زندگی کنند، از نظر اقتصادی مفیدتر باشند و همچنین امکان تحصیل بیشتری بیابند.در عین حال، مسئولان گزارش سازمان ملل، بر این نظرند که نرخ باروری زنان باید از ۶/ ۲ فرزند برای هر زن به ۲ فرزند برسد. اما شرط این پدیده آن است که زنان در کشورهای در حال توسعه به روش‌های جلوگیری از بارداری دسترسی یابند. افزون بر این، گمان می‌رود که میانگین سنی انسان‌ها در سال ۲۱۰۰ افزایش یابد. طبق برآوردها، میانگین سنی در این سال در کشورهای صنعتی به ۸۹ سال خواهد رسید.  

خبرگزاری آلمان

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:جمعیت جهان, آمار سازمان ملل,کشورهای در حال توسعه,روش‌های جلوگیری از بارداری,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

با توجه به مطالعه صورت گرفته توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراهها آمریکا،مسافران زن بین سنین 21 و 30 نسبت به همتایان مرد خود در حدود 25.9 درصد بیشتر در خطراثر تصادفات قرار دارند.طی این مطالعات مشخص گردیده است که زنان بطور کلی آسیب پذیر تر می باشند. این شکاف در سنین بالاتر (65 تا 74)کاهش یافته و میزان ریسک آنها نسبت به مردان همسن خود کاهش می یابد.

 

 

منبع: www.nbcnews.com

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تصادفات رانندگی,درصد خطر مرگ,زنان,مردان,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

با توجه به مشغله شغلی،بچه ها،تلویزیون،اینترنت،سرگرمی،ترافیک،مسئولیتهای خانه و خانواده ،زن و شوهر ها بطور متوسط بعد از ازدواج تنها 4 دقیقه به تنهایی بایکدیگر به سر می برند.

-ازدواج در سن کمتر از 25 سالگی خطر روی دادن طلاق را به طرز چشمگیری افزایش می دهد همچنین زوجهایی که در آنها زن تفاوت سنی زیادی با مرد دارد(بزرگتر) به عنوان یک فاکتور قوی در طلاقها به چشم می اید.

-سن میانگین بچه دار شدن در مقایسه با میانگین سن ازدواج در آمریکا پایینتر می باشد.

greasto crossover marriage childbirth.جندی شاپور البرز

یعنی در سن 25 سالگی 44 درصد خانمهای آمریکایی دارای فرزند می باشند در حالیکه 38 درصد آنها ازدواج کرده اند.

-در قرن نوزدهم قانون گذاران نیویورکی اصرار داشتند که اجازه دادن به زنان متاهل که مالک اموال خود باشند حمله به خدا و طبیعت است.

-در ایالات متحده بیش از 50 درصد اولین ازدواج ها،67درصد دومین ازدواج ها و نزدیک به 74 درصد سومین ازدواج ها به طلاق ختم می گردد.

- روانشناسان دانشگاه  Forest می گویند که ازدواج بیش از نزدیکی،پول و یا حتی تولد کودک یاعث احساس رضایت در انسان می گردد.

-زنانی با مدرک دانشگاهی و زنانی با تحصیلات متوسطه و بدون مدرک که تا سن 30 سالگی مجرد بوده و بعد ازدواج کرده اند نسبت به زنانی که در سنین پایینتر از 30 ازدواج می کنند درآمد متوسط سالیانه ی بالاتری دارند.این گزارش نشان می دهد که به ترتیب 18152 دلار و 4052 دلار درآمد این زنان بیش از زنانی است که بخصوص قبل از سن 20 سالگی ازدواج نموده اند.

marraige income premium.جندی شاپور البرز

 

 

جندی شاپور البرز.خرداد 92

منبع :washingtonpost.randomhistory

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:حقایق آماری در مورد ازدواج,حقایق,نکات,آمار ازدواج در آمریکا,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

vahid (2)-2.jpg

 آمارها اگر بازیچه دولتمردان نشوند و نخواهند با مخفی کردن یا صحیح اعلام نکردن آن ناتوانی مدیریتی خود را بپوشانند، همیشه بهترین ابزار درک شرایط اجتماعی و اقتصادی‌اند.به گزارش ایسنا، جوان آنلاین نوشت: با بررسی آمارها مراکز مربوطه قادرند نوع فعالیت‌های خود را تعیین یا تصحیح کنند. همزمان با شدت یافتن گرانی‌ها که به شدت مردم را در زحمت و گرفتاری‌ انداخته است، بسیاری از آمارها حکایت از افزایش انواع سرقت‌ها دارد. این البته بدیهی است و نیروی انتظامی هم با علم به آن سعی در کنترل اوضاع خواهد داشت.باری در این میان نکته‌ای تکان‌دهنده است و آن حضور خانواده‌ها در بزهکاری‌های اینچنینی است. طی هفته گذشته خبرهای متعددی از سرقت‌های گوناگون به رسانه‌ها راه یافت که سارقین آن زوج‌های جوان بودند. در موردی زن و شوهری زیر ۲۵ سال به سرقت آهن‌آلات ازساختمان‌های نیمه تمام اقدام کرده بودند. خبری هم از یک خانواده پرجمعیت به صفحات حوادث آمده بود که همه با هم دست به قاچاق مواد مخدر زده بودند!بی‌گمان بحران‌های کوچک و بزرگ اقتصادی تبعات خاص خود را دارند. به مرور که دولتمردان دلسوز با عمل و نه شعارهای رنگارنگ، اوضاع را ترمیم کنند، بسیاری از این تبعات نیز حذف خواهد شد. اما این زخم‌ها گاه جبران‌ناپذیرند. بحث افزایش سرقت‌ها به تنهایی مورد نظر من نیست. اگر نه شما نیز متوجه افزایش این دله دزدی‌های در اطراف خود شده و بسیار از اطرافیانتان که دچارش شده‌اند شنیده‌اید. شاید هم نظیر خود من دچار آن نیز شده باشید. اما وقتی قبح این کار چنان می‌ریزد تا چنان به خانواده مشکلات و فقر فشار می‌آورد که دسته‌جمعی به آن تن داده و دچار این سوء رفتار می‌شوند، باید همه ما و مسئولان، آن را هشداری جدی تلقی کنیم.در علم جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی، رسیدن به این درجه از بی‌تفاوتی نسبت به بزهکاری، نشانگر خطرهایی است که نمی‌توان به سادگی از آنها گذشت. خانواده به عنوان هسته اولیه و بنیان نهادهای اجتماعی در این حالت از درون فاسد شده و آمادگی هر نوع رفتاری را دارد. اگر موردی و محدود باشد، قابل چشم‌پوشی است. اما چنانچه این رویه به سمت فراگیر شدن میل کند، علامت ناخوش و پردردسری به شمار می‌رود. چه خوب است نامزدهایی که امروز هر کدام ادعاهای رنگارنگی برای اداره بهینه مملکت دارند، علاوه بر دغدغه پیروزی در انتخابات، به بعد از آن هم اندیشیده و برنامه‌هایی برای اموری نظیر آنچه آمد داشته باشند. یا لااقل مشاوران عاقلی داشته باشند تا آنان را از این کاستی‌ها مطلع ساخته و تشویق‌شان کنند تا برنامه‌های مدونی برای چاره‌جویی از هم‌اکنون آماده کنند. هرچه هست من به نوبه خود به عنوان یک روزنامه‌نگار از این همه خبر سرقت زوج‌های جوان با همدستی هم و ورود خانوادگی به دایره سرقت‌ها، بوی خوشی نمی‌شنوم و آرزو می‌کنم آنها که باید کاری کنند.

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب: آمارها,آمار و اخبار,جامعه‌شناسی,مردم‌شناسی,سرقت‌ها,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:تنیس,رنکینگ تنیس جهان,2013 WTA Rankings,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

نمودار فاصله رانده شده توسط ربات ها، مریخ نوردها و اتومبیل در دیگر سیارات.

 اگر فکر می کنید رانندگی بر روی زمین کار سخت و طاقت فرسایی است فکر میکنید این کار بروی یک سیاره دیگر چگونه خواهد بود؟تا کنون مریخ نورد ها روباتهای ماهنورد و فضانوردان تنها کسانی بوده اند که خارج از زمین این عمل را انجام داده اند.Lunokhodفضاپیمای روسی بوده که 37 کیلومتر را بر سطح ماه در سال 1973 پیموده و برنده مدال طلای این رقابت تا کنون بوده است.بعد آن ماه نوردی که با آپولو 17 بر ماه فرود آمد و توسط هریسون اشمیت و کرنان دو فضانورد ناسا هدایت می شد با 35.89کیلومتر دارنده مدال نقره در سال 1972.مدال برنز هم برای مریخ نورد فرصت در سال 2004 برای پیمودن مسافت 35.46کیلومتر برروی سیاره سرخ.اخرین مورد هم مریخ نورد کنجکاوی که همچنان به ماموریت خود اشتغال دارد.

 جندی شاپور البرز بهمن 1391

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مسافت پیموده شده در فضا ,سیاره, آپولو 17 ,Lunokhod,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 سایت فدراسیون جهانی فوتبال با پایان سال 2012 میلادی به بررسی آمارهای چشمگیر و جالب این سال پرداخت. رکورد بازی‌های گیگز، براد فریدل، لیونل مسی و امثالهم از جمله آمارهایی است که در گزارش فیفا به آنها اشاره شده است. رايان گیگز 7666 روز پس از اولين بازی خود با پیراهن منچستر يونايتد توانست در فوریه 2012 به رکورد 900 بازی برای منچستریونایتد دست یابد. ستاره همیشه آماده ولزی یونایتد این روز خاص را با گلزنی برابر نورویچ‌سیتی جشن گرفت. رکورد بازی‌های متوالی در لیگ برتر انگلیس که در اختیار برد فریدل بود، سرانجام شکسته شد. دروازه‌بان 41 ساله تاتنهام رکورد بیشترین بازی پیاپی در تاریخ لیگ برتر انگلیس را در اختیار داشت. او هشت سال پیاپی در سه تیم بلکبرن، آستون‌ویلا و تاتنهام در لیگ برتر بازی کرد. لیونل مسی،  اعجوبه بارسلونا در عرصه مسابقات باشگاهی توانست در سن 25 سالگی رکورد گلزنی سزار رودریگس در بارسلونا را با 232 گل بشکند و گلزن‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا لقب گیرد. ایکر کاسیاس در سال 2012 رکورد بسته نگه‌داشتن دروازه را شكست و در 82 بازي گل نخورد. رکورد قبلی 72 بازي بود که در دستان ادوین فان‌درسار قرار داشت. شکست سنگین 31 بر صفر بوفته‌آ در جام حذفی رومانی برابر برچنی. بوفته‌آ که در دسته دوم رومانی بازی می‌کند، در این دیدار به معنای واقعی تحقیر شد. نیمه اول این دیدار 12 بر صفر به سود برچنی به پایان رسید. 29 ثانیه از دیدار تیم‌های مکزیک و برزیل در فینال رقابت‌های فوتبال بازی‌های المپیک گذشته بود که «اوریبه پرالتا»، مهاجم مکزیکی دروازه برزیل را باز کرد. این بازیکن در دقیقه 15 گل دوم تیمش را هم به ثمر رساند تا مکزیک با نتیجه 2 بر 1 قهرمان المپیک شود. این سریع‌ترین گل در فینال یک رویداد بزرگ در تاریخ فوتبال بوده است. 23 پیروزی و 15 تساوی برای یوونتوس که توانست بدون باخت به عنوان قهرمانی سری A دست یابد. یووه همچنین رکورد کمترین گل خورده در تاریخ سری A را نیز به نام خود ثبت کرد و فقط 20 گل در یک فصل خورد. دیدیه دروگبا 8 گل در ورزشگاه ویمبلی به ثمر رساند. او اولین بازیکنی شد که در چهار فینال مختلف اتحادیه در انگلیس گل زده است. پیروزی 2 بر يك برابر لیورپول در سال آخر حضور این مهاجم ساحل‌عاجی برای چلسی باعث شد تیم لندنی فاتح جام‌اتحادیه شود. پس از آنکه تیم‌های اروپایی 5 سال پیاپی قهرمان جام‌جهانی باشگاه‌ها شدند، در نهایت کورینتیانس برزيل توانست با برد يك بر صفرچلسی فاتح این جام شود. با این قهرمانی شمار قهرمانی‌های برزیل در جام‌جهانی باشگاه‌ها به 4 قهرمانی رسید. در ضمن وقتی آلمان با تاریخ 108 ساله فوتبالش با 4 گل از سوئد جلو افتاد، هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که این دیدار در نهایت به تساوی برسد اما سوئد در نهایت با 4 گل توانست بازی را به تساوی بکشاند. پیروزی چهار گله اسپانیا برابر ایتالیا که پرگل‌ترین پیروزی این کشور در تاریخ جام‌جهانی و جام ملت‌های اروپا بود. لاروخا همچنین اولین تیمی شد که سه جام بزرگ جهان را پی‌درپی کسب كرد. ژاوی با 3 پاس گل در فینال رکورد بیشترین پاس‌گل در یک دیدار در تاریخ این مسابقات را هم شکست. 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فدراسیون جهانی فوتبال,ركوردهای جالب فوتبا,سال 2012 میلادی, آمارهای چشمگیر,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 پربازدیدترین کلیپ مشاهده شده در یو تیوب چارلی انگشت منو گاز گرفت در  ماه مه سال ۲۰۱۱ با بیش از ۳۷۵ میلیون بار بازدید می باشد.

 

مجلهٔ وال استریت ژورنال در شهریور ۱۳۸۵ آمار و ارقامی از یوتیوب اعلام کرد:

 • ۷۰% کاربران یوتیوب آمریکایی هستند و نیمی از آنان زیر ۲۰ سال می‌باشند.
 • پیرترین کاربر یوتیوب یک مرد ۷۹ سالهٔ انگلیسی است که در مقابل رایانه‌اش می‌نشیند و از خاطرات جنگ جهانی دوم سخن می‌گوید.
 • آقای کریستی لیج استوارت حدود ۲۰۰ ویدیو در یوتیوب بارگذاری کرده‌است (بیشترین مقدار).
 • کلّ زمانی که مردم صرف تماشای یوتیوب کرده‌اند، برابر با ۹۳۰۵ سال خواهد بود.
 • تخمین زده می‌شود تعداد ویدیوهای یوتیوب ۱۰۰ میلیون عدد باشد.
 • هر روز ۶۵٬۰۰۰ ویدیو در یوتیوب بارگذاری می‌شوند.
 • بنا بر آمار تا ماه نوامبر ۲۰۱۰، در هر ۶۰ ثانیه، ۱۳ ساعت فیلم در یوتیوب بارگذاری می‌شود.
 • درآمد یوتیوب در هر روز حدود ۱ میلیون دلار است.

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:پربازدیدترین کلیپ,یو تیوب,درآمد یوتیوب ,تعداد ویدیوهای یوتیوب,کاربران یوتیوب,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

نوشیدنی چای به جرات محبوب ترین نوشیدنی جهان است. نوشیدنی ای که بر حسب اتفاق در چین کشف شده است.این نوشیدنی در بسیار از کشورها به حدی از محبوبیت رسیده است که ساخت و پرداخت آن با مناسبات آیینی در هم پیچیده است.در ایران، ترکیه و کشورهای عربی تقریبا روز بدون چای را نمی توان متصور شد و جالب این است که این کشورها از پر مصرف ترین کشورهای مصرف کننده چای هستند.
البته فرهنگ مصرف چای و نوع دم کردن آن هم در سرانه مصرف مهم هستند. در کشور ما مصرف چای سیاه رواج دارد البته مصرف چای سبز نیز با کشف خواص درمانی آن رواج پیدا کرده است.اما در کشوری مثل ترکیه نوشیدن چای با استکان و نعلبکی مخصوص حتی وارد جاذبه های گردشگری شده است البته در کشور ما نیز قهوه خانه ها که در واقع جایی برای نوشیدن چای هستند! هم در ارایه نوعی خاص از مناسک چای نوشی نقش دارن که می تواند جاذبه گردشگری باشد.جدول زیر نمایان گر چایخور ترین مردم دنیا است که بر اساس مصرف سرانه در سال تنظیم شده است.

دیف

کشور

مصرف سرانه (کیلوگرم)

1

ایرلند

2.71

2

لیبی

2.65

3

کویت

2.29

4

انگلیس

2.28

5

قطر

2.23

6

عراق

2.20

7

ترکیه

2.17

8

ایران

1.43

9

هنگ کنگ

1.36

10

مراکش

1.34

خبرآنلاین

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:محبوب ترین نوشیدنی جهان,چای ,استکان و نعلبکی,چایخور ترین مردم,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

کل فیلمهای ساخته شده جیمز باند تاکنون 24 فیلم می باشد.فیلمهای رسمی جیمز باند همگی توسط Eon Productions   ساخته شده اند و تهیه کنندگی آنها بر عهده Chbby Broccoli  بود.(1909-1996), بعد از آن توسط  Michael Wilson  و Barbara Broccoli این روند ادامه پیدا کرده است.

 لیست فیلمهای ساخته شده جیمز باند ، تاریخ ساخت و بازیگران آن، از ابتدا تاکنون به شرح ذیل می باشد:

 

List of 007 James Bond Movies

 1. Dr. No – Released in 1962, James Bond: Sean Connery
 2. From Russia With Love – Released in 1963, James Bond: Sean Connery
 3. Goldfinger – Released in 1964, James Bond: Sean Connery
 4. Thunderball – Released in 1965, James Bond: Sean Connery
 5. You Only Live Twice – Released in 1967, James Bond: Sean Connery
 6. On Her Majesty’s Secret Service – Released in 1969, James Bond: George Lazenby
 7. Diamonds Are Forever – Released in 1971, James Bond: Sean Connery
 8. Live And Let Die – Released in 1973, James Bond: Roger Moore
 9. The Man With The Golden Gun – Released in 1974, James Bond: Roger Moore
 10. The Spy Who Loved Me – Released in 1977, James Bond: Roger Moore
 11. Moonraker – Released in 1979, James Bond: Roger Moore
 12. For Your Eyes Only – Released in 1981, James Bond: Roger Moore
 13. Octopussy – Released in 1983, James Bond: Roger Moore
 14. Never Say Never Again – Released in 1983, James Bond: Sean Connery
 15. A View To A Kill – Released in 1985, James Bond: Roger Moore
 16. The Living Daylights – Released in 1987, James Bond: Timothy Dalton
 17. Licence To Kill – Released in 1989, James Bond: Timothy Dalton
 18. GoldenEye – Released in 1995, James Bond: Pierce Brosnan
 19. Tomorrow Never Dies – Released in 1997, James Bond: Pierce Brosnan
 20. The World Is Not Enough – Released in 1999, James Bond: Pierce Brosnan
 21. Die Another Day – Released in 2002, James Bond: Pierce Brosnan
 22. Casino Royal – Released in 2006, James Bond: Daniel Craig
 23. Quantum of Solace – Released in 2008, James Bond: Daniel Craig
 24. Skyfall – Release date(s) 26 October 2012, James Bond: Daniel Craig

 

 

 

 


  

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فیلمهای جیمز باند,تعدادفیلمهای جیمز باند ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

رتبه نام سازه مکان ارتفاع تصویر
۱ برج میلاد تهران ۴۳۵ متر Tehran-Milad Tower2.jpg
۲ دکل تلویزیونی زیباکنار زیباکنار ۳۶۵ متر Zibakenar TV Mast.jpg
۳ سد کارون ۴ چهارمحال بختیاری ۲۳۰ متر Karun4.JPG
۴ برج بین‌المللی تهران تهران ۱۶۲ متر Tehran-International Tower.JPG
۵ برج سفید تهران ۱۳۲ متر Borje sefid2.jpg
۶ برج بانک مرکزی تهران ۱۳۰ متر Markazi bank Tehran.jpg
۷ برج سپهر تهران ۱۱۵ متر Borje sepehr.jpg
۸ هتل چمران شیراز شیراز ۱۱۰ متر Chamran hotel shiraz.jpg

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فهرست بلندترین سازه‌های ایران, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

برج خلیفه در مقایسه با سازه های بلند دیگر جهان

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:برج خلیفه ,مقایسه برج خلیفه با سایر برجها, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Tallest towers in the worldG

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مقایسه برج میلاد,برجهای مخابراتی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

9-2012-Porsche-911-Carrera-4-jpg_112240.jpg 

 

 

گرانقیمت‌ترین برندهای خودروسازی جهان اعلام شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ عصر ایران گزارش داد: وب‌سایت برندهای جهانی فعال در ارائه مشورت در زمینه برندهای تجاری و قیمت‌گذاری آنها، فهرست جدیدی از گران قیمت‌ترین و پرارزش‌ترین برندهای خودروسازی جهان را منتشر کرده است.12 برند گرانقیمت خودروسازی جهان به همراه اطلاعاتی درباره هر یک از برندها برگرفته از وب سایت ویکی پدیا به این ترتیب هستند:

(قیمت‌های زیر فقط بهای نام تجاری (برند) شرکت‌هاست و نه ارزش کل دارایی‌های این شرکت‌ها. ضمن آن که منابع مختلف اقتصادی می‌توانند برآوردهای مختلفی داشته باشند.)

 1 - برند "تویوتا"ی ژاپن: 30 میلیارد و 280 میلیون دلار

ارزش برند شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن به رقم 30 میلیارد و 280 میلیون دلار می‌رسد. تویوتا از بزرگترین خودروسازان جهان به شمار می‌رود و در ماه ژوئیه 2012 تولید 200 میلیونمین خودروی خود را جشن گرفت.جالب است بدانید کل جمعیت ژاپن حدود 127 میلیون نفر است؛ یعنی تویوتا، بیش از کل جمعیت ژاپن، خودرو تولید و البته صادر کرده است.تویوتا در سال ۲۰۰۸ توانست در زمینه فروش خودرو از شرکت خودروسازی جنرال موتورز آمریکا پیشی بگیرد و به صدرنشینی 77 ساله جنرال موتورز به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان خاتمه دهد.اما تویوتا در سال 2011 به دلایل مختلف کمتر از 7 میلیون و 900 هزار خودرو تولید کرد؛ در حالی که جنرال موتورز در همان سال بیش از 9 میلیون دستگاه خودرو فروخت.درآمد خالص شرکت تویوتا در سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۸۵٫۵ میلیارد دلار و سود خالص آن ۱۲٫۱۲ میلیارد دلار بود. این درآمد با تولید ۷٫۷۱۱٫۶۴۷ خودرو به دست آمده‌ است.تویوتا ابتدای قرن بیستم به عنوان یک کارخانه ریسندگی فعالیت داشت، اما بعدها به کارخانه خودروسازی تبدیل شد. دفتر مرکزی خودروسازی تویوتا در شهر توکیو است.

2- برند مرسدس بنز آلمان: 30 میلیارد و 97 میلیون دلار

این برند خودروسازی آلمان به نماد قدرت و لوکس بودن در جهان خودرو تبدیل شده است.گوتلیب دایملر و کارل بنز، دو مخترع آلمانی موتور چهار زمانه، پس از مدتی کار مستقل، شرکت دایملر - بنز را در سال ۱۹۲۶ تأسیس کردند و اسم محصولات خود را به پیشنهاد نخستین نماینده فروش خود، مرسدس گذاشتند که از نام دختر این نماینده گرفته شده بود.شرکت مرسدس بنز در سال ۱۸۷۱ میلادی به دست کارل بنز بنیانگذاری شد. دفتر مرکزی مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت آلمان است.

3- برند بی.ام.و (دبلیو) آلمان: 17 میلیارد و 280 میلیون دلار

ب.ام.و (BMW) که کوتاه شده‌ی عبارت آلمانی Bayerische Motoren Werke AG به معنای صنایع موتوری باواریاست، یک کمپانی مستقل آلمانی و از تولید کنندگان بنام خودروی سواری و موتورسیکلت در جهان است.دفتر مرکزی این کمپانی در مونیخ واقع است. این کمپانی تملک کارخانه‌های رولز رویس (Rolls-Royce) و مینی (MINI) و کارخانه موتورسیکلت سازی هاسکوارنا را در اختیار دارد و پیش از این کمپانی روور (Rover) را نیز در اختیار داشت. در سال ۲۰۱۰، گروه ب.ام.و یک میلیون و 481 هزار و 253 دستگاه خودرو و ۱۱۲ هزار و 271 دستگاه موتورسیکلت تولید کرد.کارخانه ب.ام.و در سال 1917 به عنوان یک کارخانه تولید موتور هواپیما تاسیس شد. در سال 1918 و با پایان جنگ جهانی اول، کارخانه به دلیل قطعنامه ورسای وادار شد که بخش تولیدهای موتور هواپیمای خود را متوقف کند. این کارخانه تا سال ۱۹۲۳ تنها موتور سیکلت می‌ساخت و با برداشته شدن تحریم‌ها در سال ۱۹۲۸ آغاز به تولید خودرو کرد.

4- برند "هوندا"ی ژاپن: 17 میلیارد و 280 میلیون دلار

صنایع موتور هوندا یک شرکت بزرگ ژاپنی است. این شرکت بزرگ در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، کانادا، برزیل، تایلند و چین کارخانه‌هایی دارد. هوندا پنجمین تولید کننده خودرو در جهان و پس از تویوتا و بالاتر از شرکت‌هایی مانند نیسان، دومین تولید کننده خودرو در ژاپن است.موسس آن، "سوئی چیرو هوندا"، پیش از جنگ یک تعمیرکار ساده دوچرخه بود. پس از جنگ دوم جهانی ارتش ژاپن 500 هزار دستگاه موتور کوچک بنزینی از کار افتاده که برای ایجاد روشنائی در سنگرها و دفاتر فرماندهان در پشت جبهه‌ها از آنها استفاده می‌شد، داشت که آنها را برای فروش به مزایده گذاشت.هوندا در این مزایده شرکت کرد و برنده شد، اما چون پول به اندازه کافی نداشت موضوع را در خانواده مطرح کرد و با همکاری و شراکت 25 نفر پسر عموها و پسرخاله‌ها و دائی‌ها و بقیه، آن ژنراتورها را خرید.حالا بر اساس ایده‌ای که داشت، جایی را احتیاج داشت تا بتواند کار کند. یک سوله قدیمی و متروکه در خارج از توکیو به او و خانواده این امکان را داد. او در این سوله، با استفاده از موتورهای خریداری شده، دوچرخه‌ها را موتوردار و به موتور سیکلت تبدیل کرد.قدم دوم این بود که یک دستگاه موتورسیکلت ASB انگلیسی خریداری کرد و به کارخانه و یا همان سوله آورد و تمام اجزاء آن را از هم جدا کرد و گفت "حالا سعی کنیم عین این را و حتی بهترش را بسازیم" و با تغیرات بسیار آن را ساختند. حاصل آن موتور سیکلت بدون کلاچ سوپرکاپ 70 بود.

5- برند فولکس واگن آلمان: 9 میلیارد و 252 میلیون دلار

فولکس‌واگن، بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ خودروی آلمانی، بزرگترین خودروساز اروپا و سومین خودروساز بزرگ دنیاست. این کارخانه در سال ۱۹۳۰ به درخواست رهبر آلمان نازی، آدولف هیتلر بنا شد. او خواست تا خودرویی برای مردم ساخته بشود که فولکس واگن در زبان آلمانی به معنای "خودروی مردم" ساخته شد.هیتلر از دکتر فردیناند پورشه تقاضا کرد که خودرویی بسازد تا عموم مردم قدرت خرید آن را داشته باشند. کارخانه‌های فولکس‌واگن در حال حاضر بخشی از گروه فولکس‌واگن را تشکیل می‌دهند.

 بقیه در ادامه نوشتار

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
ادامه مطلب
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بر ند های معروف اتومبیل,12 برند گرانقیمت ,خودروسازی جهان, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 
نام موضوع کاربر
Facebook عمومی-آمریکای شمالی ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ 
My Space عمومی- آمریکای شمالی ۲۹۰,۰۰۰,۰۰۰
Orkut عمومی ۶۷,۰۰۰,۰۰۰
HI5 عمومی ۵۰,۰۰۰,۰۰۰
Windows Live Space عمومی / وبلاگ مایکروسافت ۴۰,۰۰۰,۰۰۰
Classmates همکلاسی‌های قدیمی ۴۰,۰۰۰,۰۰۰
bebo عمومی / کشورهای مشترک‌المنافع انگلیس ۴۰,۰۰۰,۰۰۰
Xanga عمومی و وبلاگ ۴۰,۰۰۰,۰۰۰
Flixster فیلم‌های سینمایی ۳۶,۰۰۰,۰۰۰
Tagged عمومی ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
Netlog عمومی ۲۸,۰۰۰,۰۰۰
Reunion دوستان قدیمی و خانواده ۲۸,۰۰۰,۰۰۰
Broadcaster اشتراک‌گذاری کلیپ ۲۶,۰۰۰,۰۰۰
Friendster عمومی ۲۶,۰۰۰,۰۰۰
Cyworld عمومی / کره‌ای‌ها ۲۱,۰۰۰,۰۰۰
Friends Reunited دوستان قدیمی ۱۹,۰۰۰,۰۰۰
LinkedIn تجارت ۱۶,۰۰۰,۰۰۰
Black Planet عمومی / سیاهان ۱۶,۰۰۰,۰۰۰
imeem موسیقی، عکس، ویدیو ۱۶,۰۰۰,۰۰۰
Plaxo تجارت ۱۵,۰۰۰,۰۰۰
Last.fm موسیقی و کلیپ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰
Fotolog عکاسی ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
LiveJournal وبلاگ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
badoo عمومی / اروپا ۱۲,۰۰۰,۰۰۰

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:شبکه‌های اجتماعی,فهرست پرکاربرترین,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Rank
(total)
Country Roadways
(km)
    Date
1 United States of America 6,465,799     2007
2 China 3,583,715     2007
3 India 3,320,410     2009
4 Brazil 1,751,868     2004
5 Japan 1,203,777     2008
6 Canada 1,042,300     2008
7 France 1,027,183     2007
8 Russia 933,000     2006
9 Australia 812,972     2004
10 Spain 681,224     2006
11 Germany 644,480     2008
12 Italy 487,700     2007
13 Indonesia 437,759     2008
14 Turkey 426,951     2006
15 Sweden 425,300     2008
16 Poland 423,997     2008
17 Great Britain & Northern Ireland 398,366     2006
18 Mexico 366,095     2008
19 South Africa 362,099     2002
20 Pakistan 259,197     2007
21 Bangladesh 239,226     2003
22 Argentina 231,374     2004
23 Vietnam 222,179     2004
24 Saudi Arabia 221,372     2006
25 Philippines 201,910     2008
26 Romania 198,817     2004
27 Nigeria 193,200     2004
28 Thailand 180,053     2006
29 Iran 172,927     2006
30 Ukraine 169,422     2007

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:بزرگراه,آمار جهانی,بر پایه کشور,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ردیف کشور Oil Imports
(barrels per day)
per Capita
(liters per year)
تاریخ
1 United States of America 13,470,000 2,573 2008 est.
2 Japan 5,263,000 2,399 2008 est.
3 China 4,393,000 192 2008
4 Korea (South) 2,982,000 3,515 2008 est.
5 India 2,900,000 149 2007 est.
6 Germany 2,777,000 1,956 2008 est.
7 Netherlands 2,678,000 9,336 2008 est.
8 France 2,346,000 2,192 2008 est.
9 Italy 2,205,000 2,201 2008 est.
10 Singapore 2,109,000 26,880 2007 est.
11 Spain 1,813,000 2,598 2008 est.
12 Thailand 1,695,000 1,492 2009 est.
13 Great Britain & Northern Ireland 1,651,000 1,572 2008 est.
14 Canada 1,165,000 2,036 2008 est.
15 Belgium 1,076,000 6,002 2008 est.
16 Taiwan (Rep. of China) 931,300 2,352 2009 est.
17 Australia 687,200 1,936 2008 est.
18 Indonesia 671,000 166 2007 est.
19 Brazil 632,900 193 2007 est.
20 Poland 595,400 897 2008 est.
21 Turkey 560,000 452 2008 est.
22 Greece 553,000 2,993 2008 est.
23 Sweden 542,100 3,478 2008 est.
24 South Africa 490,500 647 2007 est.
25 Virgin Islands of the US 480,600 257,168 2007 est.
26 Mexico 479,600 253 2008 est.
27 Belarus 444,800 2,654 2007 est.
28 Hong Kong 440,000 3,619 2009
29 Portugal 351,100 1,908 2008 est.
   

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:وارد کنندگان نفت,نفت,واردکنندگان,آماررواردکنندگان نفت, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ميزان توليد برق از انرژي اتمي درصد برق توليدي کشور- جندي شاپور البرز

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:درصد تولید انرژی,برق,انرژی اتمی,انرژی جهان, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

- ژاپن 75 آتشفشان فعال دارد یعنی از هر 5 آتشفشان فعال در جهان یکی در ژاپن قرار دارد.

- سردترین نقطه زمین وستوک در قطب جنوب بوده که دما درآن به منهای 81 درجه سانتی گراد رسیده است. 

- بزرگترین دهانه ناشی از برخورد شهابسنگ در مکزیک واقع شده است که 311 مایل یا 500 کیلومتر بزرگی آن می باشدو میگویند که منجر به نابودی دایناسور ها شده است.

- هر 1.26 ثانیه یک بچه در هند به دنیا می آید و تا سال 2075 با این نرخ رشد اولین کشورپرجمعیت جهان خواهد بود و این درحالیست که 40 درصد از فقیر ترین مردم زمین در این کشور زندگی می نمایند.

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

در طول قرن 20th، بسیاری از مردم هرگز تصوری از کانادا را به عنوان یک تولید کننده مهم الماس در دنیا، نداشتند.

آنها دانش خود را از عملیات معدن کاری در آفریقا و مراکز تجارت الماس در اروپا کسب کردند. همه چیز در سال 1991 شروع به تغییر کرد و آن زمانی بود که دو زمین شناس به نام های Chuck Fipke و Stewart Blusson مدارک و شواهدی را یافتند که نشان دهنده ی وجود الماس در رگه های کیمبرلیت (Kimbelite) در حدود 200 مایلی شمال یلونایف (Yellowknife) در سرزمین های شمال غربی بود. یکی از این رگه ها توسط BHP Billiton به معدن الماس EKATI گسترش پیدا کرد و برای اولین بار الماس های تجاری در سال 1998 در کانادا تولید شدند.

کانادا: یک تولید کننده اصلی الماس

کشف EKATI منجر به یکی از شدیدترین تلاش ها برای اکتشاف معدن در تاریخ آمریکای شمالی شد و هزاران نفر به شمال کانادا سفر کردند.

در سال 2006، سه معدن اصلی بیش از 13 میلیون قیراط از الماس و جواهر در سال تولید می کردند و کانادا از نظر تولید الماس در جهان مقام سوم را به خود اختصاص داده بود. فعالیت های مرتبط با تولید الماس، میلیاردها دلار را در تجارت برای اقتصاد شمال کانادا به ارمغان آورد.

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:اکتشاف معدن,کانادا ,الماس ,معدن الماس ,قیراط ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

نروژ، بزرگترین دارنده ذخایر گاز طبیعی و نفت در اروپا می باشد، مقدار زیادی از نفت و گاز مصرف شده در این قاره را تامین می نماید، در واقع نروژ دومین صادر کننده بزرگ گاز طبیعی در جهان پس از روسیه، و هفتمین صادر کننده بزرگ نفت است.این در حلیست که 95 درصد انؤزی مورد نیاز برای تامین برق این کشور از منابع آبی ،4درصد از منابع متعارف حرارتی (فسیلی)و 1 درصد  از انرژیهای تجدید پذیر دیگر، یعنی زیست توده و ضایعات و باد  بدست می آید.

در ژوئن 2012،مقامات دولتی نروژ، آلمان، و انگلستان قراردادی برای انتقال نیروی الکتریکی از نروژ به آلمان و انگلستان از زیر دریا منعقد نمودند که بر طبق آن مقرر گردیده که اتصال شبکه به انگلستان تا سال 2020و آلمان تا 2018 به پایان خواهد رسید.


ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:نروژ,ذخایر گاز,ذخایر نفت,اروپا,نمودارذخایر نفت و گاز نروژ,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:برترین فیلمهای باکس آفیس,2012,August,باکس آفیس,فیلمهای جدید, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

كشور چين علاوه بر محصولات صنعتي و پوشاك، در توليد محصولات كشاورزي نيز در بين كشورهاي جهان پيشرو بوده و در توليد 25 محصول كشاورزي رتبه اول را به خود اختصاص داده‌ است. به گزارش خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين ميان ايران با توليد سالانه 10 تن خاويار، 180 تن زعفران، 190 هزار تن پسته و 600 هزار تن انار رتبه اول در توليد اين چهار محصول را در بين كشورهاي جهان به خود اختصاص داده است.

كشور چين با توليد 183 ميليون تن برنج، 110 ميليون تن گندم، 507 ميليون تن ميوه و سبزي و 12.5ميليون تن سير بزرگترين توليدكننده اين محصولات به شمار مي‌روند.
- چيني‌ها همچنين با توليد سالانه 27 ميليون تن سيب درختي و بيش از 14 ميليون تن نارنگي بزرگ‌ترين توليد‌كننده‌ اين دو ميوه در جهان محسوب مي‌شوند.
البته ايران هم با توليد سالانه بيش از دو ميليون و 700 هزار تن سيب، چهارمين توليدكننده اين محصول به شمار مي‌رود و 600 هزار تن نارنگي نيز در باغات كشورمان برداشت مي‌شود كه در رتبه يازدهم توليد اين ميوه قرار گرفته‌ايم.
- سالانه بيش از شش ميليون تن هلو و شليل در چين توليد مي‌شود كه اين كشور را در مقام اول توليد اين دو ميوه هسته‌دار قرار داده است.
ايران نيز با توليد 600 هزار تن هلو و شليل، در جايگاه ششم توليد اين ميوه قرار دارد.
- سالانه دو ميليون تن خرمالو در كشور چين برداشت مي‌شود كه اين كشور را به بزرگ‌ترين توليد‌كننده‌ خرمالو مبدل كرده است.
- چين هم‌چنين با توليد سالانه بيش از 32.5 ميليون تن گوجه‌فرنگي و 69.5 ميليون تن هندوانه اولين توليد‌كننده‌ گوجه‌فرنگي و هندوانه در جهان است.
در اين ميان كشورمان با توليد چهار فصل سال در مناطق مختلف كشور ساليانه بيش از دو ميليون و 200 هزار تن هندوانه توليد مي‌كند كه جايگاه چهارم جهان در توليد اين محصول را به خود اختصاص داده است.
- سالانه 500 هزار تن گردوي چيني توليد مي‌شود كه اين كشور اولين توليد‌كننده‌ گردو در جهان به‌شمار مي‌رود.
ايران هم بيش از 300 هزار تن گردو در سال برداشت مي‌كند و چهارمين توليدكننده اين محصول در جهان است.
- توليد بيش از 18 ميليون تن بادنجان، 71 ميليون تن سيب‌زميني، 37 ميليون تن كلم، 11.5 ميليون اسفناج و 18 ميليون تن پياز در زمره اولين توليد‌كننده‌ اين محصولات كشاوري چين قرار گرفته است.
- همچنين توليد 298 هزار تن عسل و 50 ميليون تن ماهي در كشور چين، چشم‌بادامي‌ها را به اولين توليد‌كننده‌ ماهي و عسل نيز مبدل كرده است.
ايران نيز سالانه 45 هزار تن عسل توليد مي‌كند كه يازدهمين توليدكننده اين محصول محسوب مي‌شود.
- سالانه 11.5 ميليون تن پنبه، 291 هزار تن ابريشم، يك ميليون و 200 هزار تن چاي در كشور چين توليد مي‌شود كه اين كشور در توليد اين محصولات رتبه‌ اول جهاني را به خود اختصاص داده است.
در كشورمان نيز سالانه 60 هزار تن پنبه توليد مي‌شود كه نيمي از نياز صنايع نساجي را تامين مي‌كند. همچنين سالانه 110 هزار تن برگ سبز چاي در ايران برداشت مي‌شود كه از اين ميزان 35 هزار تن چاي خشك استحصال مي‌شود.
- از سوي ديگر ايران در توليد خرما، زردآلو، بادام، كيوي و گيلاس رتبه‌هاي دو و سوم را به خود اختصاص داده است.
همچنين سالانه با برداشت يك ميليون تن خرما، دومين توليدكننده اين محصول پس از مصر قرار گرفته‌ايم.
- سالانه بيش از 30 هزار تن فندق در كشور توليد مي‌شود كه ايران جايگاه ششم توليد اين محصول را دارد.
- توليد بيش از 34 هزار تن "به" ايران را چهارمين توليدكننده اين محصول در جهان كرده است.
- انجير،‌ آلبالو، آلو و گوجه ايراني نيز در رتبه پنجم توليد جهان قرار گرفته‌اند. 
 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:توليد محصولات كشاورزي,رتبه‌جهاني ,آمار تولید محصولات کشاورزی,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:جدول پایانی مدال,رده بندی المپیک,توزیع مدال,جایگاه ایران, المپیک لندن, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:جدول توزیع مدال,المپیک,لندن,2012,مدال,91/05/22, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:توزیع مدال المپیک,جدول مدالها,ایران,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:توزیع مدال المپیک,المپیک,مدال,تکواندو,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:جدول توزیع مدال,جایگاه ایران,مدال های ایران,مدال,2012,لندن,جدول,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:نتایج وزنه برداری ,المپیک,وزنه برداری,مدال ها,نتایج ایران, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مدالهای المپیک,رده بندی المپیک,کشتی فرنگی,کشتی,مقام ایران, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 - دستگاه های خودپرداز از نظر آلودگی و کثیفی در حد توالت عمومی می باشند.

- کشور دانمارک 2 برابر جمعیت کشورش دارای خوک است.

- در ایالات متحده نزدیک به 110 میلیون گل رز (اغلب قرمز)  در طول روز ولنتاین خریداری می شود.

- استرالیا حدود 20 میلیون جمعیت و بیش از 150 میلیون گوسفند دارد.

- در سال 2002 هیچ میلیاردری در چین وجود نداشت در حالیکه در سال 2007، دارای 106میلیاردر شده بود

 - کشور کانادا بیش از کل کشور های جهان دریاچه دارد.

- کشور آمریکا به تنهایی 25 درصد انرژی کل جهان را استفاده می نماید.

- آخرین کشورهای اروپایی که به زنان حق رای دادند عبارتند از سوئیس(1971) و لیختن اشتاین(1984).

- برای توریستها ورود به مکزیکو سیتی با بیش از دو عدد cd ممنوع می باشد.

- در تبت زبان در آوردن به یکدیگر نشانه رعایت ادب است.

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:نکات,حقایق,جالب,حق رای,گل رز,والنتاین,خودپرداز,انرژی,زنان,میلیاردر,, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:مدال هاي المپيك,جدول مدال ها,رده بندي مدال ها,مدالها به تفکیک,مدال,رده بندی کشورها, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

 

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:فقر,آمار گرسنگي, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Operating System Listing

Operating system Date first released Platform Developer
AIX and AIXL Unix and Linux history. Various IBM
AmigaOS Currently no AmigaOS history. Amiga Commodore
BSD Unix and Linux history. Various BSD
Caldera Linux Unix and Linux history. Various SCO
Corel Linux Unix and Linux history. Various Corel
Debian Linux Unix and Linux history. Various GNU
DUnix Unix and Linux history. Various Digital
DYNIX/ptx Unix and Linux history. Various IBM
HP-UX Unix and Linux history. Various Hewlett Packard
IRIX Unix and Linux history. Various SGI
Kondara Linux Unix and Linux history. Various Kondara
Linux Unix and Linux history. Various Linus Torvalds
MAC OS 8 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
MAC OS 9 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
MAC OS 10 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
MAC OS X Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
Mandrake Linux Unix and Linux history. Various Mandrake
MINIX Unix and Linux history. Various MINIX
MS-DOS 1.x MS-DOS history. IBM Microsoft
MS-DOS 2.x MS-DOS history. IBM Microsoft
MS-DOS 3.x MS-DOS history. IBM Microsoft
MS-DOS 4.x MS-DOS history. IBM Microsoft
MS-DOS 5.x MS-DOS history. IBM Microsoft
MS-DOS 6.x MS-DOS history. IBM Microsoft
NEXTSTEP Apple operating system history. Various Apple
OSF/1 Unix and Linux history. Various OSF
QNX Unix and Linux history. Various QNX
Red Hat Linux Unix and Linux history. Various Red Hat
SCO Unix and Linux history. Various SCO
Slackware Linux Unix and Linux history. Various Slackware
Sun Solaris Unix and Linux history. Various Sun
SuSE Linux Unix and Linux history. Various SuSE
System 1 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
System 2 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
System 3 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
System 4 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
System 6 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
System 7 Apple operating system history. Apple Macintosh Apple
System V Unix and Linux history. Various System V
Tru64 Unix Unix and Linux history. Various Digital
Turbolinux Unix and Linux history. Various Turbolinux
Ultrix Unix and Linux history. Various Ultrix
Unisys Unix and Linux history. Various Unisys
Unix Unix and Linux history. Various Bell labs
UnixWare Unix and Linux history. Various UnixWare
VectorLinux Unix and Linux history. Various VectorLinux
Windows 2000 Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows 2003 Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows 3.X Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows 7 Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows 95 Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows 98 Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows CE Microsoft Windows history. PDA Microsoft
Windows ME Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows NT Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows Vista Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Windows XP Microsoft Windows history. IBM Microsoft
Xenix Unix and Linux history. Various Microsoft

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:سیستم عامل,لیست سیستمهای عامل,انواع سیستم عامل, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

Satellites Of Countries

Country Year of first launch First satellite Payloads in orbit in 2010-2011
Soviet Union
(Russia)
1957
(1992)
Sputnik 1
(Cosmos 2175)
1437
United States 1958 Explorer 1 1099
Japan 1970 Ōsumi 127
China 1970 Dong Fang Hong I 120
France 1965 Astérix 49
India 1975 Aryabhata 45
Germany 1969 Azur 42
Canada 1962 Alouette 1 32
United Kingdom 1962 Ariel 1 29
Italy 1964 San Marco 1 17
Luxembourg 1988 Astra 1A 15
Saudi Arabia 2000 Saudisat 1A 12
South Korea 1992 Kitsat A 12
Australia 1967 WRESAT 11
Brazil 1985 Brasilsat A1 11
Sweden 1986 Viking 11
Indonesia 1976 Palapa A1 10
Argentina 1990 Lusat 10
Israel 1988 Ofeq 1 10
Taiwan 1999 ROCSAT-1 9
Spain 1974 Intasat 9
Mexico 1985 Morelos 1 7
Thailand 1993 Thaicom 1 6
Ukraine 1995 Sich-1 6
Hungary 2012 MaSat-1 5
Pakistan 1990 Badr-1 5
Netherlands 1974 ANS 5
Czechoslovakia 1978 Magion 1 5
Turkey 1994 Turksat 1B 5
Nigeria 2003 Nigeriasat 1 4
Iran 2005 Sina-1 4
Denmark 1999 Ørsted 4
Malaysia 1996 MEASAT 4
Norway 1997 Thor 2 3
United Arab Emirates 2000 Thuraya 1 3
Egypt 1998 Nilesat 101 3
Singapore 1998 ST-1 3
South Africa 1999 SUNSAT 2
Chile 1998 FASat-Bravo 2
Cyprus 2003 Hellas Sat 2 2
Vietnam 2008 Vinasat-1 2
Philippines 1997 Mabuhay 1 2
Mauritius 2007 Rascom-QAF 1 2
Kazakhstan 2006 KazSat 1 2
Greece 2003 Hellas Sat 2 2
Morocco 2001 Maroc-Tubsat 1
Poland 1973 Intercosmos Copernicus 500 1
Poland 2012 PW-Sat 1
Colombia 2007 Libertad 1 1
Bulgaria 1981 Intercosmos Bulgaria 1300 1
Algeria 2002 Alsat 1 1
Switzerland 2009 SwissCube-1 1
Romania 2012 Goliat 1
Portugal 1993 PoSAT-1 1
Venezuela 2008 Venesat-1 1

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:ماهواره,ماهواره های کشورها,ماهواره های فعال,لیست ماهواره, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

1- Facebookبا  24.000.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

2-Twitter با  7.000.000  بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

3- LinkedInبا 3.500.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

4-MySpace با  2.600.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

5- Ningبا  2.000.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

6- Google با  1.060.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

7- Taggedبا  840.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

8- Orkutبا  516.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

9- Hi5با  384.000  بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

10- Myyearbookبا 249.000 بازدید کننده در هر روز به طور میانگین

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:وبسایت ها ی رسانه اجتماعی,بازدید روزانه,رسانه اجتماعی ,آمار,Facebook,Twitter ,MySpace , ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

لیست فیلمهای بتمن ساخته شده تا کنون:

 • Batman June 23, 1989
 • Batman Returns June 19, 1992
 • Batman: Mask of the Phantasm December 25, 1993
 • Batman Forever June 16, 1995
 • Batman & Robin June 20, 1997
 • Batman Begins June 15, 2005
 • The Dark Knight July 18, 2008
 • The Dark Knight Rises July 20, 2012

لیست سریال و فیلمهای تلوزیونی بتمن:

 • Catwoman (2004) (movie)
 • Return to the Batcave (2003) (TV movie)
 • Birds of Prey (2002-2003) (TV series)
 • Legends of the Superheroes (1979) (TV movie)
 • Batgirl (1967) (short TV movie)
 • Batman the Movie (1966) (movie)
 • Batman (1966-1968) (TV series)
 • Batman and Robin (1949) (movie serial)
 • The Batman (1943) (movie serial)

  

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

ثبت دامنه آسایشگاه خیریه کهریزک
نویسنده: پیمان کیان. ׀ تاریخ: برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 8 صفحه بعد

CopyRight| 2009 , scientific.alborz.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com