ابزار رایگان وبلاگ

بازدارنده‌هاي طبيعي در خوردگي
 
جندی شاپور (البرز)
علمی فرهنگی

يكي از روش‌هاي كنترل خوردگي در صنايع مختلف استفاده از بازدارنده‌هاي خوردگي است كه در برخي موارد مانند سيستم‌هاي آب آشاميدني، استفاده از آنها با محدوديت مواجه مي‌شود. امروزه محققين در پي كشف بازدارنده‌هاي طبيعي هستند كه از بتوان از آنها به عنوان بازدارنده‌ي خوردگي در سيستم‌هايي نظير سيستم‌هاي آب آشاميدني استفاده كرد.

به عنوان مثال ترشحات صمغ اقاقيا براي اولين بار به عنوان يك بازدارنده‌ي خوردگي ارزان قيمت و سالم براي فلز‌هاي تجاري در سيستم‌هاي آب آشاميدني مورد استفاده قرار گرفتند.

ترشحات صمغ اقاقيا از ساقه‌هاي و شاخه‌هاي درختان sub-Saharan leguminosae  به‌دست مي‌آيند كه به طور وسيعي در قسمتهاي مركزي تانزانيا رشد مي‌كنند. صمغ اقاقيا را مي‌توان به عنوان يك ماده‌ي غذايي افزودني در توليدات روزانه، قنادي‌ها و نانوايي‌ها استفاده كرد. اين صمغ داراي گروه‌هاي NH2-، هيدروكسيل OH- و كربوكسيل COOH- است كه به صورت الكتروشيميايي فعال هستند و مي‌توانند با سطوح فلزي واكنش داده و از بروز خوردگي جلوگيري به عمل آورند.

بازدارنده های طبیعی در خوردگی.جندی شاپور البرز

 

 Location:Tehran-Mehrabad
Temperature:12 °C
Comfort Level:9 °C
Dew point:-6 °C
Pressure:1016 millibars
Humidity:28%
Wind:30 km/h from 300° West-northwestDirection East-southeast
Last update:Sat 12:30 IRST

نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:درباره وبلاگ


به تارنمای جندی شاپور البرز خوش آمدید. دانشگاه گندی شاپور در عصر خود بزرگترین مرکز فرهنگی شد. دانشجویان و استادان از اکناف جهان بدان روی می‌آوردند. مسیحیان نسطوری در آن دانشگاه پذیرفته شدند و ترجمه سریانی‌های آثار یونانی در طب وفلسفه را به ارمغان آوردندنو افلاطونیها در آنجا بذر صوفی گری کاشتند. سنت طبی هندوستان، ایران، سوریه و یونان در هم آمیخت و یک مکتب درمانی شکوفا را به وجود آورد.
آخرین مطالب
نويسندگانشروع کد ساعت -->

آمار وبلاگ:
 

بازدید امروز : 16
بازدید دیروز : 547
بازدید هفته : 563
بازدید ماه : 48832
بازدید کل : 268382
تعداد مطالب : 2091
تعداد نظرات : 467
تعداد آنلاین : 3

وبلاگ

قالب